SPAUSDINTUVŲ ĮVAIROVĖ

XXI-asis amžius yra informacines visuomenes suklestėjimo amžius. Pirmieji kompiuteriai buvo sukurti jau XX-ajame amžiuje, jie buvo gremėzdiški, o funkcijų atlikdavo nedaug, nuo tada ir prasidėjo kompiuterių evoliucija. Žmones troško patogesnių, mažesniu kompiuterių kurie sugebėtų atlikti daug funkcijų ir taip palengvintų žmogaus gyvenimą ir buitį, nuo tada pradėjo vystytis šiuolaikinės informacinės technologijos, o kartu ir informacinė visuomenė. Bėgant metams kompiuteris buvo tobulinamas, taip atsirado įvairūs kompiuterio priedai, taip pat ir spausdintuvai. Tie priedai buvo pradėti skirstyti į įvesties ir išvesties įrenginius be kurių dabar nebūtų įmanoma gyventi ir dirbti neišsiskiriant iš dabartinės informacinės visuomenės.

Spausdintuvas kompiuterio darbui nebūtinas, tačiau be jo neįmanoma apsieiti, norint atspausdinti dokumentą. Šiandien žmonės labiau pasitiki popieriniu dokumentu nei galimybe perskaityti jį ekrane. Kompiuteriniai spausdintuvai spausdina tekstą, specialius grafinius simbolius ir grafinius vaizdus. Teksto ir grafinių simbolių spausdinimą kompiuteris valdo, siųsdamas spausdintuvui ne simbolio formos aprašymą, o ASCII simbolių lentelės kodus. Spausdintuvai skirstomi į dvi stambias grupes: kontaktinius (tiesioginio veikimo) ir bekontakčius (netiesioginio veikimo). Prie kontaktinių spausdintuvų priskiriami plaktukiniai ir adatiniai, prie bekontakčių – rašaliniai ir lazeriniai. Spausdintuvai skirstomi pagal spausdinimo technologiją į adatinius, rašalinius, lazerinius.

Adatinių spausdintuvų technologija yra jau pasenusi, tačiau šiuo metu yra siūlomi ir spalvoti adatiniai spausdintuvai, kurių gyvavimo darbo laikas pakankamai ilgas.spausdintuvai

Rašaliniai spausdintuvai šiuo metu yra patys populiariausi. To priežastis – itin žema kaina ir gera spausdinimo kokybė.

Lazeriniai spausdintuvai pasižymi didesniu greičiu ir žymiai mažesne spausdinimo savikaina nei rašaliniai. Dėl savo gana aukštos kainos, jie labiau skirti įmonių biuro darbams.

Visų spausdintuvų spausdinimo parametrus apsprendžia:

  1. Spausdinimo greitis (matuojamas puslapiais per minutę – ppm);
  2. Skiriamoji geba (matuojama taškais colyje – dpi)

Papildomi parametrai: atminties kiekis, procesoriaus dažnis, plėtimo bei tiesioginio prijungimo prie tinklo galimybė ir spausdinimas iš įvairių operacinių sistemų.

Šiuolaikinė informacinė visuomenė vis sparčiau žengia tobulėjimo keliu, o prie to labai prisideda informacinės technologijos, kurios mums padeda sužinoti, išmokti ir suprasti vis daugiau apie tai, apie ką anksčiau mes net nepagalvodavom…Visos šios technologijos pradedamos plačiai taikyti  moksle, ūkyje, versle.

Kompiuteriai ir jų įranga, tame tarpe ir spausdintuvai, mums suteikia darbo ir pramogų laisvę,  padeda taupyti laiką. Apžvelgus spausdintuvų įvairovę ir jų technines galimybes galima pasakyti, kad be jų šiuolaikinėje informacinėje visuomenėje tobulėti butų sunku.

Informacinėms technologijoms žengiant į priekį tikiuosi, kad spausdintuvų techninės galimybės tik plėsis, o mes džiaugsimės naujomis technologijomis, kurios mums leis žengti į priekį.