„Sony“ pristato naują kamerą su keičiamu objektyvu, skirtą vloggeriams

„Sony Electronics“ pristatė pirmą „Alpha“ serijos keičiamo objektyvo kamerą „ZV-E10“, skirtą vaizdo turinio kūrėjams. Šioje kameroje suderintos pažangios „Sony“ vaizdo technologijos ir išplėstinės galimybės naudoti ją įvairiose situacijose pasitelkus platų „Sony E-mount“ serijos objektyvų spektrą. Nuo šiol vloggeriai ir kiti vaizdo turinio kūrėjai galės pasirinkti optimalų objektyvą atsižvelgiant į filmavimo situaciją ir kūrybinio sumanymo idėją.

Pagrindinės naujosios „Sony“ kameros ypatybės – tai 24,2 mln. taškų APS-C tipo „Exmor CMOS“ vaizdo jutiklis su „BIONZ X“ vaizdo apdorojimo procesoriumi. Šių technologijų tandemas užtikrina aukštos kokybės vaizdą su dideliu jautrumu, detaliu tekstūros atkūrimu ir natūraliu bokeh efektu. Joje taip pat integruotas kryptinis 3 kapsulių mikrofonas, kuris tiksliai fiksuoja prieš kamerą kalbančio žmogaus balsą, o kartu pridedama apsauga nuo vėjo padeda sumažinti nepageidaujamą jo efektą.

Kamera „ZV-E10“ fiksuoja vaizdą 4K raiška (3840×2160) su visapusiu vaizdo taškų nuskaitymu, vaizdo glaudinimui naudojamas XAVC S algoritmas su 100 Mbps dažniu 4K režime ir 50 Mbps dažniu „Full HD“ režime. Įjungus didelės spartos „Full HD“ režimą, vaizdą galima įrašyti iki 120 kadrų per sekundę formatu. Kamera palaiko spalvų režimus „Hybrid Log-Gamma“ (HDR), „S-Gamut3.Cine“, „S-Log3“ ir „S-Gamut3“.

Fokusavimo iššūkius galima visiškai patikėti šiai kamerai, nes joje naudojamos pažangiausios „Sony“ autofokusavimo technologijos, įskaitant „Fast Hybrid AF“, „Real-time Eye AF for video“ ir „Real-time Tracking“. Šios technologijos padeda išlaikyti filmuojamo žmogaus veidą fokuse net jam judant vaizdo prasme triukšmingoje aplinkoje. Kameros naudotojas pagal savo poreikius gali nustatyti tam tikrus autofokusavimo parametrus, kurie pagreitins ar sulėtins fokuso keitimą. Tuo metu „Face Priority AE“ funkcija leidžia lengviau aptikti veidą ir pagal tai parinkti optimalius apšvietimo nustatymus paryškinant natūralius odos atspalvius.

Kameroje taip pat integruotos populiarios „ZV-1“ vloggeriams skirtos kameros  funkcijos, tarp kurių – nuo išsiliejusio prie ryškaus fono efekto sklandžiai pereinanti funkcija „Background Defocus“, taip pat „Product Showcase Setting“ funkcija, padedanti pakeisti fokusą nuo veido prie objekto.

„Sony“ kamera „ZV-E10“ turi patogią rankeną, o jos korpuso viršuje įrengtas didelis mygtukas „MOVIE“, tad su ja galima patogiai filmuoti iš įvairių padėčių. Kameros viršuje taip pat yra „Still“, „Movie“ ir „Slow&Quick motion“ mygtukai, leidžiantys akimirksniu pasirinkti norimą jos veiksenos režimą.

Su šia kamera taip pat galima naudoti papildomą rankenėlę „GP-VPT2BT“ ir per ją viena ranka valdyti priartinimo, įrašymo ir programuojamą mygtukus. Kameros priekyje yra įrašymo statuso indikatorius.  

Unikali „ZV-E10“ ypatybė – vaizdo priartinimo rankenėlė, kuria galima valdyti teleobjektyvus ar panaudoti fotoaparate integruotą vaizdo priartinimo funkciją „Clear Image“, veikiančią su bet kokiu objektyvu ir padedančią išlaikyti priartinto vaizdo raiškos kokybę.

Ši „Sony“ kamera sveria 343 g ir turi šone atsilenkiantį, kampu pasukamą LCD ekranėlį. Uždarius LCD ekranėlį, kamera automatiškai pereina į budėjimo režimą ir vėl įsijungia jį atidarius. Kameros baterijos darbo laikas siekia iki 125 minučių filmavimo režime arba iki 440 kadrų fotografuojant. Energijos tiekimą kamerai galima užtikrinti ir per „USB Type-C“ jungtį bei taip prailginti jos veikimo režimą. Prijungus prie kompiuterio ar telefono, ją taip pat galima panaudoti kaip aukštos kokybės interneto ar vaizdo stebėjimo kamerą.

Perkelti turinį iš kameros galima per „Wi-Fi“ ryšį naudojant „Sony Edge Mobile“ programėlę. Kamerą susiejus su „Imaging Edge Mobile“ programėle prie nuotraukų ir vaizdo failų galima priskirti lokacijos informaciją pagal mobiliojo įrenginio buvimo vietą.

Kaina ir pasirodymo data

Naujoji „Sony“ kamera „ZV-E10“ pasirodys 2021 m. rugpjūčio mėnesį, jos kaina sieks apie 750 eurų. Kameros „ZV-E10“ ir teleobjektyvo „E PZ 16-50mm F3.5-5.6 OSS“ rinkinį bus galima įsigyti vėliau šiais metais, rinkinio kaina sieks apie 850 eurų.

Pagrindinės „Sony ZV-E10“ kameros ypatybės:

  • Pirmoji kamera vaizdo turinio kūrėjams su keičiamu „E-mount“ tipo objektyvu;
  • 24,2 mln. taškų APS-C tipo „Exmor CMOS“ vaizdo jutiklis su „BIONZ X“ vaizdo apdorojimo procesoriumi ir kryptinis 3 kapsulių mikrofonas;
  • Pažangios „Sony“ autofokusavimo funkcijos „Fast Hybrid AF“, „Real-tine Eye AF for video“ ir „Real-time Tracking“, taip pat automatinė ekspozicijos funkcija „Face Priority AE“;
  • 343 g svoris, iki 125 min. veikianti baterija filmavimo režime ir iki 440 kadrų fotografavimo režime.