WD pristatė nešiojamąjį 368 TB SSD – sveria 13 kg ir komplektuojamas su ridenamu lagaminu

NAB parodoje Las Vegase, prasidėjusioje balandžio 13 d., „Western Digital“ pristatė nešiojamąjį kaupiklį, kurio talpa siekia 368 TB. SSD sveria 13 kg, o kartu su dėklu – iš tikrųjų tai lagaminas ant ratų – visus 15 kg. Įrenginys ras pritaikymą ten, kur reikia saugoti ir naudoti didžiulius duomenų kiekius toli nuo greitųjų tinklų, pavyzdžiui, filmuojant filmus gamtoje, astronomijoje ar kuriant svarbius archyvus.

Iš esmės „Western Digital“ sukūrė nešiojamą prie tinklo prijungtą saugyklą (NAS). „Ultrastar Transporter“ kaupiklis patalpintas 2U aukščio dėkle, skirtame montuoti į 19 colių serverio stovą. Tuo pačiu metu jis yra optimizuotas darbui valdant vienam asmeniui, kuriam nereikia turėti įgūdžių dirbant su serverio aparatine įranga.

„Ultrastar Transporter“ platformos serverio dalis yra pagrįsta dviem gana senais 12 branduolių „Intel Xeon 4310“ (Ice Lake) procesoriais, kurių dažnis yra nuo 2,1 iki 3,3 Ghz. Jiems padeda 128 GB DDR4 RDIMM RAM. Visi kaupikliai įskaitant du įkrovos SSD, pasiekiami per PCI Express su NVMe palaikymu. Išsami informacija apie „flash drive“ nebuvo atskleista, tačiau pranešta, kad du papildomi 2 TB SN740 serijos SSD veikia kaip įkrovos diskas RAID-1 konfigūracijoje.

Norint prisijungti vietoje prietaise yra du 200 GbE prievadai (QSFP112), 10 GbE sąsaja (RJ45), du USB 3.0, viena COM jungtis (DB9) ir VGA. Įrenginio energijos sąnaudos siekia 1300 W, todėl jį naudoti lėktuve ar kitame transporte bus problematiška. Pridursime, kad naujos prekės kaina dar nenustatyta, tačiau įmonė kviečia visus suinteresuotus asmenis kreiptis dėl išankstinio užsakymo.

Naujiena padės išspręsti problemas, susijusias su didžiulių duomenų kiekių transportavimu per trumpiausią įmanomą laiką, nes net balandis su USB atmintine tam tikrais atstumais sugeba aplenkti gigabitinį internetą. Ultrastar Transporter gali padaryti daugiau, daug daugiau. Ir tai nėra užgaida ar pramoga. Naujausi profesionalūs skaitmeniniai fotoaparatai turi lėkščių dydžio jutiklius, jau nekalbant apie specialias teleskopines kameras, kurios per vieną naktį surinks iki 15 TB duomenų. Šiuos duomenis turėsite nešiotis su lagaminais. Jokiu kitu būdu to padaryti nepavyks.