NEATSVOR X600 Pro roboto-dulkių siurblio apžvalga

Gana neseniai įsikūręs, tačiau sparčiai augantis dulkių siurblių – robotų prekės ženklas „Neatsvor“ pastaraisiais metais daugiausia dėmesio skiria aukštos kokybės, pigesnių produktų kūrimui.  Gamintojas neseniai rinkai pristatė savo naują flagmaną X600 Pro. Robotas yra pagerinta praėjusių metų NEATSVOR X600 versija. Yra tik du patobulinimai, tačiau jie gana reikšmingi.

Pirma, gamintojas sukūrė galingesnį variklį, kurio dėka dulkių siurblys dabar gamina siurbia 6000 Pa jėga. Antra, baterija buvo pakeista modernesne, kurios talpa siekia 5200 mAh.

Išvaizda ir komplektas


NEATSVOR X600 Pro vizualiai modelis niekuo nesiskiria nuo savo pirmtako ir daugelio konkurentų – tas pats „tabletės“ formos korpusas su lazerinio skenerio bokšteliu, spyruokliniu buferiu ir iš po jo kyšančiomis šluotelėmis. Robotas pagamintas iš tvirto plastiko, o viršus nupoliruotas iki blizgesio.

Priešais skenerį skydelyje įtaisyti du mygtukai: įjungimo ir grįžimo į pradžią. Juodo plastiko korpuso matmenys yra 330 x 9,8 mm.

Tamsintas stiklas sumontuotas arkiniame buferyje, už kurio slypi IR jutikliai. Keičiamos talpyklos įdedamos į tam skirtą jungtį gale. 600 ml talpos dulkių konteineris aprūpintas trimis filtrais. Jų priežiūrai numatytas atskiras liukas. Drėgnam valymui skirtas 350 ml talpos bakas su atskiru atliekų skyriumi. Mikropluošto šluostė tvirtinama tiesiai prie talpyklos dugno.

Prietaiso medžiagos ir surinkimas jokių abejonių dėl kokybės nekelia: sujungimų tarpai minimalūs ir simetriški, mygtukų ir buferių eiga sklandi be nereikalingo klibėjimo.

Apvertę siurblį-robotą galime apžiūrėti jo darbo įrankius:

  • Du klasikinio dizaino šepečius su trimis minkštomis šluotelėmis;
  • Darbinis blokas su turbo šepečiu ir rėmu;
  • Varomieji ratai ir pasukamas ratukas;
  • Įkrovimo jungtys;
  • Kritimo jutikliai;

Komplekte taip pat rasite atsarginių detalių: hepa ir porolono filtrus, šluotelių porą, šluostę drėgnam valymui.

Navigacija

NEATSVOR X600 Pro juda erdvėje naudodamas lazerinį nuotolio ieškiklį. Jis nustato aplinkinių objektų koordinates, kurių pagrindu robotas sukuria žemėlapį. Buferis su IR ir lytėjimo jutikliais yra atsakingas už kliūčių aptikimą kelyje. Tokiu pat principu veikia roboto apsauga nuo kritimo nuo laiptų.

Preitaisas apie visus savo veiksmus vartotoją informuoja balsu.

Aktyvavus išmanųjį valymą siurblys-robotas pradeda judėti patalpos pakraščiais sudarydamas žemėlapį. Sienos, spintos, kilimai ir kiti stambūs objektai jokių sunkumų nesukuria, tačiau prie aukštesnio nei 2 cm slenksčio skeneris mato už jo esančią erdvę ir robotas apie minutę bandė jį įveikti. Laimei, išmaniam prietaisui užteko proto greitai atsisakyti šios idėjos ir pratęsti darbą.


Sausas valymas

Svarbiausia NEATSVOR X600 Pro funkcija yra sausas valymas. Važiavimo kryptimi apatiniai šepečiai nušluoja nešvarumus po siurbimo lizdu, tada į darbą įsijungia turbo šepetys. Centrinis šepetys vienu metu atlieka kelias užduotis: išmeta į ortakį dideles šiukšles, surenka plaukus ir kitus nešvarumus nuo kilimų, išvalo prie grindų prilipusį purvą.

Pagrindinė modelio ypatybė – didelė siurbimo galia. Gamintojo teigimu, trauka siekia 6000 Pa. Nepaisant ženkliai padidėjusios galios, roboto energijos sąnaudos yra tokios pat, kaip ir silpnesnių konkurentų. Siurblys gali pasigirti „Nidec“ varikliu be šepetėlių, o dėl „NSilence“ technologijos pritaikymo triukšmo lygis nesiekia nei 64 dB.

5200MAh talpos baterija leižia preitaisui valyti iki 180 minučių vienu įkrovimu ir vandens pripildymu. Per tokį laiką, pasak gamintojo, siurblys lengvai susidoroja su 250 kvadratinių metrų plotu. Baterijai išsikrovus iki 20 proc. lygio, siurblys-robotas būdu automatiškai grįš į įkrovimo stotelę, įsikraus ir užbaigs valymą. Robotą galima krauti ant tam skirtos stotelės arba tiesiogiai prijungus laidą.

Oro srautas sutraukia nešvarumus į dulkių surinktuvą, kur išvalomas trigubu filtravimu: per ploną tinklelį, porolono ir HEPA filtrą. Robotas įveikia iki 2 cm aukščio kliūtis, todėl stambesni daiktai, esantys ant grindų, gali trukdyti kokybiškam darbui.

Gana ilgų šluotelių dėka NEATSVOR X600 Pro pasiekia beveik visas vietas, išskyrus patalpos kampus.

Roboto aukštis siekia 9.8 cm, todėl jis gali valyti po daugeliu sofų ir kitų baldų. 11 kv. metrų patalpą robotas išsiurbė per 10 minučių ir tai jam kainavo vos 1 procentą baterijos įkrovimo.

Šiukšlių konteineris lengvai ištraukiamas fiksuojančio mygtuko paspaudimu, o atidarius dangtelį lengvai išvalomas.

Drėgnas valymas


Jei vietoje dulkių dėžutės įdėsite vandens baką, NEATSVOR X600 Pro galės pradėti šlapią valymą. Tam nereikia atlikti jokių papildomų veiksmų – siurblys atpažįsta bako tipą ir parenka atitinkamą rėžimą savarankiškai.

Robotas valdo servetėlės ​​prispaudimo prie grindų jėgą, kad tolygiai išvalytų bet kurią vietą ir nepaliktų sausų dryžių.

Kambario kampų ir vietų arti sienų ir baldų šluostė pasiekti negali, nes tam trukdo preitaiso korpusas, kuris yra platesnis nei valymo įrankis.

Tos pačios patalpos drėgnas valymas užtruko šiek tiek ilgiau nei sausas, tačiau energijos buvo sunaudota taip pat vienas proc. nuo baterijos talpos.

Baigęs darbą siurblys-robotas džiugiai apie tai pranešė balsu ir pareiškė grįžtantis prie įkrovimo stotelės, tačiau jos neradęs keletą minučių klaidžiojo po patalpą ir tik po to perėjo budėjimo režimą. Prietaisui startavus nuo įkrovimo stotelės tokių sunkumų neiškyla.

Programinė įranga

Siurblį valdyti galima dviem mygtukais, esančiai ant korpuso arba programėlės „Tuya Smart“ pagalba. Kaip ją įdiegti rasite aprašymą instrukcijoje. Paleidus ją pirmą kartą buvo pasiūta įdiegti atnaujinimą, ką ir padarėme. Prijungimo prie wifi procesas nėra pats patogiausias, nes teko pačiam suvesti tinklo pavadinimą, nors daugelis apps’ų paprastai pasiūlo rinktis iš galimų ryšių sąrašo.

Nemalonu, bet tai užtenka padaryti vieną kartą. Dar vienas vartotojui nedraugiškas roboto poelgis buvo tai, kad prisijungus prie tinklo siurblys apie tai pranešė balsu, tačiau telefono ekrane piktograma rodė procesą tebevykstant ir tik grįžus į pradžią galima pamatyti, kad prietaisas jau prijungtas.

Sąsajoje lietuvių kalbos deja nėra, tačiau be kitų galima rinkti anglų arba rusų.

Programos valdymo parinktys apima:

  • Dirbą su interaktyviu žemėlapiu: padalinti kambarį į patalpas, įrengti virtualias sienas, tikslines ir draudžiamas zonas;
  • Šluostės ​​sugėrimo jėgos ir drėkinimo intensyvumo reguliavimas (3 padėtys);
  • Darbo planavimas pagal savaitės dienas;
  • Galima valdyti roboto valymo plotą ir nurodyti vietas, kur tai daryti draudžiama;
  • Programėlė leidžia kontroliuoti naudojamo vandens kiekį, kad atitiktų skirtingus valymo poreikius, skirtingas grindų dangas ir kitas sąlygas.

Išvados

„Neatsvor“ pavyko sukurti itin galingą robotą-siurblį su itin stipriu siurbimu, talpia baterija, patogiomis ir naudingomis funkcijomis, patikima konstrukcija ir medžiagomis. Maža to, prietaisas neerzina dideliu triukšmu ir dėmesio reikalavimu, nes sugeba įsikrauti savarankiškai ir leidžia suplanuoti darbus visai savaitei iš anksto.

Kaip trūkumus galima paminėti keletu atvejų vartotojui ne itin draugišką programinę įrangą ir lietuvių kalbos nebuvimą.

Jei norisi savarankiško pagalbininko namų tvarkyme rekomenduojame atkreipti dėmesį į NEATSVOR X600 Pro.