Šilumos siurbliai – tobulam namų mikroklimatui visus metus

Kalbant apie namų mikroklimato įrangas, dažniausiai daugiausia dėmesio sulaukia šildymo sistemos, kadangi išgyventi šaltas žiemas gali atrodyti kur kas sunkiau nei karštas vasaras. Visgi, karštis daro lygiai tokią pat blogą įtaką sveikatai kaip ir šaltis, žinoma, kelia diskomfortą, tad planuojant namų mikroklimatą reikia investuoti į sistemas, kurios ir šildo, ir vėsina.

Bene pati geriausia opcija namų mikroklimato kūrimui yra šilumos siurbliai oras-oras (kurie tarnauja visus metus) arba oras vanduo, kurie ne tik šildo patalpas, tačiau ir ruošia karštą vandenį. Įsigyti įrangas galite https://www.specdarbai.lt/silumos-siurbliai/.

Oras-oras – mažesniam būstui

Esant tokiai plačiai įrangų pasiūlai ne visada yra paprasta rasti opcijas, kurios geriausiai tinka Jūsų, konkretiems namams. Dėl to geriausia pirkti pasitarus su specialistais, kurie atsako į klausimus bei teikia išsamias konsultacijas. Šiuo metu itin daug dėmesio sulaukia šilumos siurbliai oras-oras. Dažniausiai siūlomi mažesnio ploto, iki 80 kvadratinių metrų, namams. Žinoma, tinka ir butui, komercinėms patalpoms. Šilumos siurbliai oras-oras ne tik šildo patalpas, tačiau ir jas vėsina, veikia kaip oro kondicionieriai, tad tarnauja visus metus.

Oras-vanduo sistema – taupo elektrą

Jeigu domina ne tik šildymo įranga, tačiau ir karšto vandens paruošėjai – siūlome detaliau domėtis šilumos siurbliais oras-vanduo. Jų privalumas, kad boilerio pagalba ruošia karštą vandenį, tačiau nereikia papildomai investuoti į vandens šildytuvo veikimą. Tai yra, galima per mėnesį sutaupyti net iki keliasdešimt eurų, kurie būtų skirti boilerio veikimui (kai yra naudojama kita būsto šildymo įranga). Kadangi elektros kainos labai svyruoja, žinoma, ieškoma sistemų, kurios leidžia gyventi ekonomiškai ir ekologiškai.

Netaupykite kokybei

Renkantis šilumos siurblius reikia vertinti ne tik jų tipą, tačiau ir galingumą, efektyvumą, taip pat, išmanumo aspektus, kurie dažniausiai varijuoja savo funkcionalumu. Visgi, daugelis skiria dėmesio ir kainai. Nors pačios įrangos įkainiai yra patrauklūs, tačiau siūlome nepamiršti, kad prioritetas visada turi būti aukštos kokybės, sertifikuota sistema, kuri atitinka ES standartus. Tokią įsigyti galima tik pas patikimus prekybininkus, kurie teikia garantijas. Dėl to visada reikia apeiti tokias prekybos vietas, kurios siūlo šilumos siurblius nelegaliai. Taip, jie dažniausiai kainuoja pigiau, tačiau negalite būti tikras dėl to, ką gausite. O kai įranga nustos veikti gana greitai, deja, Vartotojų teisės taip pat, maža tikimybė, kad galės Jus ginti, kadangi prekė buvo įsigyta nelegaliai. Šilumos siurbliai internetu iš patikimų prekybos vietų – turi būti kiekvieno pirkėjo prioritetas. 

Pirkite su parama

Sutaupyti perkant įrangą galima sekant akcijas, nuolaidas, apie kurias pats pirmas galite sužinoti užsiprenumeravęs naujienlaiškį. Taip pat nepamirškite, kad Aplinkos Ministerijos APVA siūloma parama taip pat skirta tiems, kurie nori senas įrangas keisti inovatyviomis, tvariomis. Subsidija dažniausiai siūloma fiziniams asmenims, kurie  senus katilus utilizuoja ir juos keičia inovatyviomis įrangomis, tai yra, tvariai veikiančiais šilumos siurbliais. Dažniausiai keliami reikalavimai yra gana minimalūs, tik reikia detaliau domėtis sąlygomis su kuriomis gali susipažinti ne tik APVA internetiniame puslapyje, tačiau taip pat ir pasitarus su šilumos siurblių pardavėjais, kurie dažniausiai patys pirmi domisi tų metų galimybėmis.

Kiekvienas žmogus savaip supranta gerbūvį ir pats renkasi įrangas, kurios gali padėti gyventi patogiau, sveikiau, geriau. Visgi, svarbiausia atminti, kad tokios įrangos yra perkamos daugeliui metų, tad taupyti – neapsimoka, nes tik gera kokybė atsiperka.