Išorinis SSD diskas „Samsung T7 Shield“ – ar kokybė verta kainos?

Kiekvienas, kuriam reikia kaupti ir saugoti didelį kiekį duomenų, sutiks, kad nešiojamas SSD išorinis diskas – privalomas įrenginys. Didieji technologijų gamintojai siūlo įvairios talpos, dydžio ar net dizaino diskus, todėl užduotis išsirinkti SSD gali tapti nemenku galvos skausmu. Jei dar prie šių faktorių pridėsime įvairių kainų diapazoną, tai taps neįmanoma. Kuo gali nustebinti ir pranokti konkurentus technologijų bendrovės „Samsung“ sukurtas „T7 Shield“ išorinis kietasis SSD diskas? Apžvelgėme šį gaminį, kad galėtume atsakyti į visus kylančius klausimus.

Dizainas

Tik pažvelgus į gaminį dėmesį atkreipia „T7 Shield“ dizainas. Čia vietos prikibti nerasi, nes vienas iš pagrindinių šio SSD privalumų yra jo kompaktiškas dydis – jis yra nepaprastai plonas ir sveria vos 98 gramus bei yra nedidesnis nei banko kortelė. Tai reiškia, kad diską lengva įsidėti į kišenę ir nešiotis savo duomenis visur, kur tik norite, be jokio papildomo svorio.

Tiesa, „T7 Shield“ dizainas nemažai prisideda ir prie kai kurių svarbiausių gaminio funkcijų. Pavyzdžiui, visas aliuminis disko korpusas yra padengtas guma, todėl, norint įbrėžti ar sudaužyti įrenginį, reikėtų nemenkai pasistengti. Vien palietus galima jausti, kad SSD paviršius yra neslidus, lengvai ir patogiai laikomas, kas taip pat gali būti pliusas vienos ar kitos specialybės profesionalams.

Talpa

Tikriausiai svarbiausia tokio tipo gaminio specifikacija – talpa. „Samsung“ siūlo rinktis iš kelių skirtingų talpų – 1TB, 2TB ir 4TB. Visgi, trys talpos pasirinkimai egzistuoja tik perkant juodos spalvos išorinį diską. Jei akį labiau traukia mėlyna ar smėlinė spalvos, didžiausia jų talpa sieks 2TB.

Pagal talpą svyruoja ir kaina. Mažiausios talpos įrenginį iš oficialios svetainės galima įsigyti už kiek daugiau nei 100 Eur, kai, tuo tarpu, didžiausios kaina trigubėja. Rinkoje tikrai kokybišką išorinį SSD už mažiau nei 100 Eur rasti būtų sunku – lygiagrečiai prastėtų ir jų našumas ar mažėtų talpa, tad šį variantą galima būtų vertinti kaip optimalų.

Patvarumas

Vertinant įrenginio patvarumą, gaminys taškus renka ne tik dėl guma aptraukto korpuso. Kaip teigia „Samsung“, „T7 Shield“ patvarumas patvirtintas pagal IP65 standartus, kurie įrodo, kad įrenginys yra atsparus smėliui, dulkėms bei lietui. Vis dėlto, vandens pramogų kartu su įrenginiu reikėtų atsisakyti, kadangi diskas nėra visiškai atsparus vandeniui.

Kitas šio įrenginio pliusas – „T7 Shield“ gali atlaikyti kritimą iš net 3 metrų aukščio. Verta pastebėti, kad ankstesni „Samsung“ išoriniai SSD diskai turėjo tik 2 metrų kritimo reitingą, tad naujesnis patobulintas „T7 Shield“ gali atlaikyti kiek ekstremalesnes sąlygas. Nors ir nerekomenduotume mėtyti SSD diskų, gyvenimiškose situacijose tokia savybė gali praversti.

Našumas

Vienas iš išskirtinių „T7 Shield“ bruožų yra jo našumas. Šis įrenginys pasižymi iki 1000 Mb/s įrašymo ir 1050 Mb/s nuskaitymo greičiu. Net dirbant su ypač didelės apimties failais, nejaučiamas vėlavimas, todėl „T7 Shield“ tinka net tiems, kuriems reikia didelio greičio.

Viena iš svarbiausių savybių, kuria išsiskiria naujasis SSD diskas yra jo ilgalaikio našumo išlaikymas. Naudotojai dažnai susiduria su greičio sumažėjimu senesnių diskų veikimo metu, tačiau naudojant „T7 Shield“, pasak gamintojo, toks trūkumas nebus nepastebimas. Jis išlieka itin spartus, tiek keliant didelį duomenų kiekį į diską, tiek siunčiant failus į kitą įrenginį.

Be to, „T7 Shield“ išsiskiria ir puikia temperatūros kontrolės savybe. Disko temperatūra išlieka nuolat stabili ir nepakinta net intensyviai naudojant ilgą laiką. Tai svarbus privalumas, užtikrinantis patogią ir saugią disko naudojimo patirtį.

Jungtys ir suderinamumas

Galiausiai, vienas svarbiausių šio įrenginio aspektų yra tai, kad „T7 Shield“ palaiko „USB 3.2 Gen 2“ jungtį. Šis standartas ne tik pasižymi 10 GB/s duomenų perkėlimo greičiu, bet taip pat yra suderinamas su beveik visais naujausiais kompiuteriais. Tai labai patogu, nes galite būti tikri, kad įrenginys veiks tiek su planšetėmis, telefonais ar kompiuteriais, net jei jie nėra „Samsung“ prekės ženklo.

Žinoma, rinkoje yra ir greitesnių išorinių diskų, kurie turi pažangesnes jungtis, tačiau tai sukelia riziką, kad jūsų kompiuteris gali jų nepalaikyti. Todėl „T7 Shield“ yra saugus ir patogus pasirinkimas, leidžiantis mėgautis greitu duomenų perkėlimu be jokių suderinamumo problemų.

Išvados: apart to, kad šis didžiausios talpos SSD parduodamas tik vienos spalvos, drąsiai galima sakyti, jog tai vienas geresnių pasirinkimų, atsižvelgiant į kainos ir kokybės santykį. Diskas ne tik yra lengvas ir kompaktiškas, bet ir suderinamas su įvairiais įrenginiais bei garantuoja ilgalaikį našumą. Jis puikiai tiks žmonėms, kuriems greitis yra prioritetas.