Vienas populiariausių pasaulyje torrent trackerių RARBG uždarytas

RARBG, viena didžiausių pasaulyje torrentų svetainių, atsisveikino su milijonais vartotojų. Tinklapis, kuris buvo gerai žinoma kaip stabilus naujų filmų ir serialų šaltinis, nurodė daugybę priežasčių, kodėl nusprendė nutraukti veiklą, įskaitant COVID pandemijos poveikį ir finansinius sunkumus. Šis netikėtas atjungimas žymi eros pabaigą.

Svetainė RARBG buvo įkurta 2008 m. ir netrukus išaugo į pagrindinį torrentų ekosistemos žaidėją. Portalas ne tik pritraukdavo milijonus lankytojų per mėnesį iš viso pasaulio, bet ir buvo stambus turinio centras, mažinantis atotrūkį tarp oficialios scenos ir platesnės piratų visuomenės. Šiandien netikėtai baigėsi penkiolika metų trukęs svetainės darbas. Pagrindiniame svetainės puslapyje paskelbtame pranešime komanda atsisveikina su vartotojais. Aikštelės uždarymą patvirtino ir nepriklausomi šaltiniai.

RARBG nurodo kelias netikėto sprendimo priežastis, įskaitant su COVID susijusias sveikatos problemas, dėl kurių tragiškai mirė vienas iš komandos narių. „Pastarieji dveji metai mums buvo labai sunkūs – vieni mirė dėl su koronavirusu susijusių komplikacijų, kiti vis dar kenčia nuo jo šalutinio poveikio“, – sakė RARBG komandos atstovas.

Tam įtakos turėjo ir augančios duomenų centrų kainos Europoje. Kadangi pajamos negalėjo neatsilikti nuo didėjančių išlaidų, svetainės uždarymas tam tikru momentu tapo neišvengiamas. „Dėl infliacijos mūsų kasdienės svetainės priežiūros išlaidos tampa neįmanomos. Po vieningo balsavimo nusprendėme, kad šių milžiniškų išlaidų iš savo kišenės padengti negalime. Apgailestaujame :(“, – rašoma žinutėje.

Šis pasitraukimas yra viena didžiausių netekčių torrent svetainių istorijoje. Tai taip pat pirmasis didelis uždarymas nuo 2015–2016 m., kai „KickassTorrents“, „Torrentz“ ir „ExtraTorrent“ paliko sceną. Nereikia nė sakyti, kad bus daug imitatorių, norinčių pasinaudoti RARBG žinomumui, tačiau turėtumėte žinoti, kad tikroji komanda nutraukia savo veiklą.