KO REIKIA SAUGIAM DARBUI?

Dirbant sudėtingus darbus, kurie gali kelti pavojų sveikatai, kartais net gyvybei, yra būtina turėti patikimas apsaugos priemones. Tarp jų – apsauginiai akiniai, veido kaukės, tvirtos pirštinės, ausinės, įvairi darbo aukštyje apsauga, klausos ir kvėpavimo takų, rankų, veido ir galvos apsauga. Viso to reikia, kad darbe nenutiktų nelaimingų atsitikimų.

Kokių apsaugos priemonių reikia dirbant laboratorijoje?

Dirbant laboratorijoje dažnai kyla įvairių grėsmių. Dirbant su pavojingomis cheminėmis medžiagomis yra būtinos šios priemonės – patikima akių apsauga, veido kaukės, atsparios rūgštims ir kitoms medžiagoms pirštinės, laboratoriniai chalatai, respiratoriai ir pan. Laborantams yra būtina apsauga nuo skysčių išsiliejimo, užtiškimo, nuo radiacijos poveikio, nuo degių medžiagų užsiliepsnojimo ir kitų grėsmingų situacijų.

Kokios apsaugos priemonės gelbsti akis nuo pavojų?

Akių dirbant sudėtingus darbus tenka gelbėti nuo dideliu greičiu skriejančių tekinimo ar šlifavimo sukeltų aštrių dalelių, dulkių, dujų ir cheminių medžiagų. Daug yra pavojingų medžiagų, kurios gali pakenkti regėjimui. Akis galima apsaugoti grūdinto stiklo akiniais bei prie įprastinio apsauginio šalmo pritvirtintais apsauginiais skydeliais.

Kaip apsaugoti rankas nuo odos sudirginimo, nubrozdinimo?

Rankas nuo odos sudirginimo, kitokių pažeidimų puikiai saugo iš tvirtos medžiagos pagamintos pirštinės. Patariama prieš maunantis darbines pirštines ant rankų jų plaštakas ištepti apsauginiu kremu, tą patį padaryti ir riešams bei dilbiams. Tokia kompleksinė apsauga tikrai nepakenks, o tik dar labiau sustiprins rankų apsaugą.

Kokia apsauga yra siūloma kvėpavimo takams?

Kvėpavimo takų apsaugai skirtų priemonių sąrašas yra gana platus. Kadangi darbo sąlygos būna skirtingos, tai ir apsaugos priemonės yra įvairios. Tuo tikslu puikiai pasitarnauja apsauginės viso veido kaukės arba pusiau kaukės su filtrais, dengiančios tik nosį ir burną. Šie filtrai yra skirtingi. Vieni saugo nuo kietųjų ir skystųjų dalelių prasiskverbimo į kvėpavimo takus, o kiti – nuo dujų. Dar būna specialūs filtrai, kurie saugo nuo gyvsidabrio, įvairių rūgštinių medžiagų. Prie šios rūšies apsaugos priemonių priskiriami ir respiratoriai bei medicininės kaukės. Visas jums reikiamas saugaus darbo priemones galima įsigyti internetinėje parduotuvėje Rs delivers.