Sony“ pristato naują plataus kampo objektyvą su standartiniu priartinimu „FE 20-70mm F4 G“

„Sony“ keičia objektyvų su priartinimu standartą pristatydama naują itin plataus kampo objektyvą „FE 20-70mm F4 G“ (modelis SEL2070G). Šis kompaktiškas objektyvas, skirtas sisteminiams viso kadro aparatams, siūlo „G Lens“ optikos kokybę, sparčią ir tikslią autofokusavimo veikseną ir ergonomišką konstrukciją. Objektyvas „FE 20-70mm F4 G“ yra idealus pasirinkimas įvairaus tipo turiniui kurti, įskaitant asmeninius vaizdo siužetus ar filmavimą, portretinę bei kraštovaizdžio fotografiją.

Naujasis objektyvas siūlo naudotis vienu plačiausių rinkoje 20-70mm priartinimo rėžiu išlaikant nekintančią diafragmos reikšmę F4 per visą priartinimo spektrą. Be to, itin didelis optinis kampas ties 20 mm priartinimo reikšme leidžia išlaikyti platų apžvalgos lauką filmuojant vaizdą 16:9 arba 2.35:1 kadro formatu.

Naująjį „Sony“ objektyvą sudaro 2 sferiniai AA (advanced aspherical) lęšiai, 1 sferinis optinis elementas, 3 ED (extra-low dispersion) optiniai elementai ir 1 ED sferinis elementas. Pažangus optinis objektyvo dizainas tuo pačiu metu kompensuoja ir spalvinius, ir erdvinius iškraipymus per visą priartinimo spektrą. Optimizuota optinių elementų danga padeda išvengti švytėjimo efekto bei dar labiau pagerina vaizdo kontrastą ir ryškumą. Estetiškas išsiliejusio fono efektas pasiekiamas naudojant apskritimo formos diafragmą iš 9 mentelių.

„FE 20-70mm F4 G“ išsiskiria nedideliu minimalaus fokusavimo atstumu, todėl juo paprasta surasti idealų kampą smulkiems objektams, pavyzdžiui, gėlių žiedams (30 cm fokusavimo atstumas ties 20 mm židinio nuotoliu ir 25 cm fokusavimo atstumas ties 70 mm židinio nuotoliu), nufotografuoti. Maksimalus išdidinimas siekia 0,39x ir leidžia gauti detalias artimo atstumo fotografijas.

Objektyvo optinius elementus valdo „Sony“ naujausios versijos XD linijiniai motorai, kurie užtikrina sparčia, tylią ir maža vibracija išsiskiriančią fokusavimo veikseną. Pagerintas motorų traukos efektyvumas, palyginti su ankstesniais modeliais, lemia iki 60 proc. pagreitėjusią autofokusavimo ir apie 2 kartus pagerėjusią objekto sekimo veiksenas. „Alpha“ serijos fotoaparatuose užtikrinamas patikimas objekto sekimas fotografuojant greitai judančius objektus iki 30 kadrų per sekundę sparta, taip pat sklandus vaizdo įrašymas filmuojant pasirinkus didelio kadrų dažnio nustatymą.

Objektyve „FE 20-70mm F4 G“ pasitelktos naujausios optinės technologijos siekiant sumažinti fokuso pulsavimo efektą bei fokuso slinktį priartinant vaizdą. Šis objektyvas sukurtas taip, kad filmavimo metu veiktų kuo tyliau ir su mažesnėmis vibracijomis dėl naujų XD motorų ir naujos konstrukcijos diafragmos valdiklio.

„Alpha“ serijos fotoaparatuose režimo „Active mode“ stabilizavimo veiksena yra itin efektyvi prie 20 mm nustatymo, kas suteikia galimybę patogiai filmuoti su plačiu apžvalgos kampu. Tai praverčia situacijose, kai reikia filmuoti laikant fotoaparatą rankose ir judant kartu su juo.

Fokusavimo veiksena itin svarbi filmuojant aukštos raiškos 4K ar 8K vaizdus. Todėl objektyvas „FE 20-70mm F4 G“, naudojamas kartu su „Alpha“ serijos fotoaparatais, užtikrina itin sklandžiai veikiantį fokusavimą dėl XD linijinių motorų ir profesionalių valdymo galimybių. Galimybė patikėti autofokusavimo veikseną pačiam fotoaparatui gali būti didelis pranašumas filmuojant vienam.

Rankinio fokusavimo režime „Linear Response MF“ fokusavimo žiedas suteikia tiesioginį taktilinį atsaką, kas padeda tiksliai valdyti fokusą rankiniu būdu. Tuo metu diafragmą galima valdyti pasitelkus atskirą žiedą.

Naujos konstrukcijos objektyvo „FE 20-70mm F4 G“ fokusavimo, priartinimo ir diafragmos žiedai pritaikyti dar patogesnei kontrolei ir suteikia maksimalų lankstumą tiek fotografuojant, tiek filmuojant.

Programuojami fokuso išlaikymo mygtukai yra įrengti dvejose vietose objektyvo išorėje, taip galima patogiai pasirinkti tarp rankinio ir automatinio fokusavimo bei prisiderinti prie kintančių fokusavimo sąlygų. Objektyvas suderinamas su apvaliais šviesos filtrais, kuriuos galima pritvirtinti prie jo krašto.

Naujasis „Sony“ objektyvas „FE 20-70mm F4 G“ prekyboje pasirodys 2023 m. vasarį, jo rekomenduojama pardavimo kaina sieks apie 1 600 eurų.

2024 m. pasirodys naujas „G Master“ serijos teleobjektyvas

„Sony“ paskelbė kurianti naują „G Master“ serijos teleobjektyvą „FE 300mm F2.8 GM OSS“, kuris rinkoje turėtų pasirodyti 2024 m. pradžioje. Tokie objektyvai kaip „FE 400mm F2.8 GM OSS“ ir „FE 600mm F4 GM OSS“ yra itin vertinami tarp sporto ir laukinės gamtos fotografų dėl įspūdingos raiškos, nepriekaištingos autofokusavimo veiksenos ir nedidelio svorio. Naujasis objektyvas pasiūlys santykinai didelį 300 mm židinio nuotolį ir platų F2.8 diafragmos nustatymą, kas užtikrins „G Master“ serijos objektyvams būdingą estetišką nesufokusuoto fono efektą ir aukštą raišką. Šios ypatybės aktualios profesionalaus sporto, naujienų ir renginių fotografams, taip pat videografams, ieškantiems aukštos vaizdo kokybės. Daugiau detalių apie šį objektyvą bus paskelbta vėliau.