„IRobot“, „ROIDMI“ ir „Ecovacs“ robotų siurblių testas

Vis greitesnis miesto gyvenimo tempas reikalauja padoraus roboto-siurblio. Ko mes iš jų tikimės? Sutvarkys svetainės grindis? Išvalysi po lova? Išsiurbs kilimą ir išluos šiukšles? Atsakymas “Taip” į visus šiuos klausimus! Ir dar svarbiau, kad norime vakuuminio roboto-siurblio, kuris pats ištuština savo surinktas šiukšles.

Savaiminis talpos ištuštinimas vis dar nėra įprastas robotų-siurblių kategorijoje. Tokie prietaisai valo patalpas, patys ištuština savo konteinerius ir yra pasirengę iš jūsų perimti visą grindų valymą. Šiandien išbandysime tris šiuo metu karščiausius modelius ir pažiūrėsime, kaip jie veikia valant ir automatiškai šalinant dulkes.

Pristatome konkurso dalyvius„iRobot i7+“
Pirmasis konkurso dalyvis yra iš ilgiausią istoriją turinčio prekės ženklo asortimento.
Pagrindinės savybės:
2,8 l dulkių maišelis, mažesnis aukštis, dvigubi ritininiai šepečiai, vienos pusės šepetys, 2200pa siurbimas.
Kadangi jis negali plauti, „iRobot i7+ prietaisas nepatenka į šį bandymo skyrių.
„Xiaomi ROIDMI Eve Plus“
Šis yra iš „Xiaomi Eco Chain“ gaminių linijos.
Pagrindinės savybės:
vakuuminis siurbimas ir plovimo režimas, 3 vakuuminiai režimai, sterilizavimas ir dezodoracija, 3 litrų dulkių maišelis, vienas ritininis šepetys, dvigubi šoniniai šepečiai, 2700 pa siurbimo galia.

Nepaisant to kad šis modelis pigesnis, jis yra universalesnis.
„Ecovacs T8 AIVI“
Pastarasis taip pat sukurtas gerai žinomo prekės ženklo.
Pagrindinės savybės:
vakuumas ir plovimas, 3 vakuuminio ir plovimo režimai, du vandens rezervuarai dviem plovimo režimams, 2,5 l dulkių maišelis, vienas volelis, du šoniniai šepečiai, 1500 pa siurbimas.

Testavimas

1. Bandymą sudaro keturios dalys: grindų valymas, kilimų valymas, šlavimas ir automatinis dulkių šalinimas. Siekiant užtikrinti bandymo tikslumą ir teisingumą, vienintelis nepriklausomas kintamasis yra „Robovac modelis, rezultatai registruojami realiu laiku (ir visas procesas įrašomas), o kiekvienas bandymas bus atliekamas kelis kartus (norint apskaičiuoti vidurkį) .

2. Prieš kiekvieną bandymą įsitikinsime, kad visi konkurso dalyviai tinkamai dirba tuo pačiu režimu, ištuštinti dulkių indeliai, pilnai įkrautos baterijos ir užpildytos vandens talpos. Valymo vieta, šiukslių išdėstymas ir roboto pradinis taškas taip pat išliks tokie patys.

3. Per siurbimo bandymus visi dalyviai tam skirtoje grindų zonoje valys tas pačias mišrias atliekas. Prieš ir po valymo mes pasveriame dulkių puodelius, kad apskaičiuotume surinktas atliekas, taigi ir valymo efektyvumą.

4. Bandymo zonų įrengimas

Siurbimo bandymas: 100 g atliekų (sumaišytų iš pupelių, javų, miltų ir tos pačios rūšies ir proporcijos saulėgrąžų sėklų lukšto), tolygiai paskirstytos ant 3,45 m 2 kietų grindų arba kilimų ploto (2,3 m*1,5 m)

Plovimo bandymas: tas pats kavos kiekis tolygiai išlašintas ant 2,2 kv.m. plytelių grindų (2 m*1,1 m). Yra du plovimo bandymų etapai. Du dalyviai nuvalys šviežios kavos lašelius ir kavos dėmes po džiovinimo atitinkamai 1 valandą.

5. Peržiūrėkite testavimo vaizdo įrašą „YouTube“: https://www.youtube.com/watch?v=kP6v9WZK9Uo&t=264s

Siurbimo bandymas

1. Grindų valymo bandymas: „Ecovacs T8 AIVI“ ir „Xiaomi ROIDMI Eve Plus“ valymo rodikliai „Standard“ ir „Turbo“ yra nuolat geri. Tačiau „iRobot i7+“ neveikia taip gerai kaip standartinis režimas; aplink ritininį šepetėlį įstrigo daug atliekų.

Testo rezultatai

RežimasKategorijaiRobot i7+Xiaomi ROIDMI Eve PlusEcovacs T8 AIVI
StandartinisNeto svoris ( tuščia šiukšlių talpa)224g338.5g196.5g
Po 1 testo ( atliekų svoris)78.5g85g86g
Po 2 testo ( atliekų svoris)77.5g88g87g
Valymo efektyvumas78%86.5%86.5%
RezultataiLiko daug pupeliųLiko nedidelis kiekis miltųKai kurios lengvos šiukšlės nepašalinamos šoniniu šepečiu ir paliekamos ant grindų, ypač kampuose.
TurboNeto svoris ( tuščia šiukšlių talpa)224g338.5g196.5g
Po 1 testo ( atliekų svoris)97g97.5g97g
Po 2 testo ( atliekų svoris)94g95.5g96g
Rezultatai Valymo efektyvumas95.5%96.5%96.5%
* Po kiekvieno bandymo ciklo dulkių indas visiškai ištuštinamasVisi trys dalyviai išvalė didžiąją dalį atliekų, išskyrus mažas šiukšles kampuose

2. Kilimų valymo bandymas: bandymo rezultatai yra puiki naujiena žmonėms, turintiems kilimus. Visi trys modeliai ant kilimo palieka mažai likučių. Bet jei tiksliau, „iRobot i7+“ veikia mažiau patenkinamai nei „Ecovacs T8 AIVI“ ir „Xiaomi ROIDMI Eve Plus“.

Testo rezultatai

ModelisiRobot i7+Xiaomi ROIDMI Eve PlusEcovacs T8 AIVI
Neto svoris ( tuščia šiukšlių talpa)240.5g342g195.5g
Po 1 testo ( atliekų svoris)84g94.5g97g
Po 2 testo ( atliekų svoris)85.5g93g96g
Po 3 testo ( atliekų svoris)85g94.5g95g
Po 4 testo ( atliekų svoris)87.5g94g96g
Valymo norma85.5%94%96%
* Valydami kilimą robotai automatiškai veiks „Turbo“ režimu * Po kiekvieno bandymo ciklo dulkių indas visiškai ištuštinamas

Kilimų plovimo bandymas

Tiek „Ecovacs T8 AIVI“, tiek „Xiaomi ROIDMI Eve Plus“ puikiai atlieka šį testą. Kaip minėjome anksčiau, „iRobot i7+“ baigė šį testą, nes jis negali plauti. Vibruojantis „Ecovacs T8 AIVI“ vandens rezervuaras leidžia šluostyti padą giliai šveisti grindis. „Xiaomi ROIDMI Eve Plus“ Y maršrutas, įkvėptas žmogaus valymo stiliaus, taip pat puikiai atlieka gilų grindų valymą.

ModelisPlovimo našumas
Ecovacs T8 AIVIGiliojo šveitimo režimu „Ecovacs“ išvalo beveik visas kavos lašelius ir dėmes. Matyti, kad grindys yra šiek tiek lipnios, tačiau po papildomo važiavimo jos bus visiškai švarios.
Xiaomi ROIDMI Eve Plus„Xiaomi ROIDMI Eve Plus“ puikiai valo kavos lašelius. Bendras našumas yra daugiau nei patenkinamas, nors kelios dėmės nėra visiškai pašalintos.
iRobot i7+Neturi plovimo funkcijos

Automatinis dulkių šalinimo bandymas

Visi trys konkurso dalyviai atliekas išmeta greitai, vidutiniškai per 12 sekundžių. „Xiaomi ROIDMI Eve Plus“ užima pirmąją vietą su 94% šalinimo rodikliu, po to eina „iRobot i7+“ ir „Ecovacs“ (abiejų atliekų pašalina daugiua nei 90%). Bandymo metu susidomėjimą kelia „Xiaomi ROIDMI Eve Plus“ savaiminė sterilizacija. Ji automatiškai įsijungia, kai robotas po kiekvieno darbo grįžta prie stotelės, o pažanga rodoma LED ekrane. Ši funkcija pašalina nerimą dėl galimų bakterijų ir kvapo, augančio dulkių talpoje. Gaila, kad kiti mūsų išbandyti modeliai neturi šios naudingos funkcijos.

Testo rezultatai

Automatinis dulkių šalinimasiRobot i7+Xiaomi ROIDMI Eve PlusEcovacs T8 AIVI
   Prieš darbą (tuščio dulkių maišo svoris)52.5g29g      42g
Po darbo (dulkių maišo ir atliekų svoris)131.5g117.5g      129.5g
Savaiminio tuštinimo norma92.4%94.1%91.1%

Verdiktas

Mes pagaliau turime visus valymo rezultatus po 3 dienų bandymų. Ar turime nugalėtoją? Na, tai priklauso nuo to, kokios funkcijos jums labiausiai reikia.

„Xiaomi ROIDMI Eve Plus“ ir „Ecovacs T8 AIVI“ puikiai valo grindis ir kilimus net ir su didelėmis bei sunkiomis atliekomis. „IRobot i7+“ geriau valo smulkias dulkes. „Ecovacs T8 AIVI“ geriausiai plauna. O „Xiaomi ROIDMI Eve Plus“ yra mūsų žvaigždė automatinio dulkių šalinimo srityje, juo labiau su savaiminio sterilizavimo funkcija. „iRobot i7+“ negalėjo išsiskirti nė viename iš mūsų bandymų, tačiau apskritai tai yra neblogas vakuuminis robotas siurblys, jei nesate pernelyg išrankus.

  • Valymo galia: „Xiaomi ROIDMI Eve Plus“ ir „T8 AIVI“ efektyviau valo grindis ir kilimus, net ir su didelėmis bei sunkiomis atliekomis. „IRobot i7+“ geriau valo smulkias dulkes.
  • Plovimas: „Ecovacs T8 AIVI“ šioje kategorijoje veikia geriau.
  • Automatinis dulkių šalinimas: „Xiaomi ROIDMI Eve Plus“ yra mūsų automatinio dulkių šalinimo žvaigždė, juo labiau su savaiminio sterilizavimo funkcija. „iRobot i7+“ negalėjo išsiskirti nė viename iš mūsų bandymų, tačiau apskritai tai yra neblogas roboto vakuumas, jei nesate pernelyg išrankus.

PS: „iRobot i7+“ negali plauti ar sterilizuoti nešvarumų šalinimo stotelėje, o „Ecovacs T8 AIVI“ taip pat negali sterilizuoti. Kaina: „iRobot i7+“ ($ 799), „Ecovacs T8 AIVI“ ($ 749), „Xiaomi ROIDMI Eve Plus“ ($ 452)

Nuoroda AliExpress:https://bit.ly/3swNWta

Oficiali svetainė:https://www.roidmi.com/en/p-eveplus.html