Kenčiantiems nuo alergijos: kaip išsirinkti tinkamiausią dulkių siurblį?

Dulkių siurblių pasiūla šiuo metu kaip niekad didelė: galite rinktis skirtingų tipų, filtrų, dydžių įrenginius. Dar sunkiau išsirinkti gali būti, jei kenčiate nuo alergijos ar esate itin jautrūs oro kokybei. Kaip išsirinkti įrenginį, kad netektų gailėtis nauju pirkiniu?

Įvertinkite namų paviršius

Šiandien galite rasti įvairių tipų siurblių: rankinius, elektrines šluotas, siurblius-robotus, universalius drėgno-sauso valymo ar įprastus, rezervuarus turinčius, siurblius ir kt. Renkantis pirmiausia atsižvelkite į tai, koks paviršius bus dažniausiai valomas.

„Jeigu gyvenate nedideliame bute, greičiausiai jums tinkantis pasirinkimas – robotas-siurblys. Įrenginys padės sutaupyti nemažai laiko, nes darbą atliks už jus. Tuo metu su rankiniu siurbliu itin patogu valyti sunkiai pasiekiamas vietas, pavyzdžiui, automobilio saloną ar įvairių baldų tarpus”, ‒ pasakoja buitinės technikos ekspertas Vytautas Povilas Jurgaitis.

Dar neseniai su įtarumu vertintus siurblius-robotus Lietuvoje jau naudoja trečdalis, o belaides elektrines šluotas – penktadalis namų ūkių, rodo „Samsung“ užsakymu atliktas tyrimas. Belaidės šluotos vis populiarėja: jos aukštesnės nei įprastos šluotos, o vietoj siurblio žarnos naudojamas tvirtas vamzdis, todėl tvarkantis, žmonėms tenka mažiau lankstytis. Pavyzdžiui, „Samsung Bespoke Jet“, kuri išvysto iki 210 vatų siurbimo galią be vargo susiurbs dulkių sankaupas ant įvairių paviršių. Ją patogu pasiimti, greitai išsiurbti ir tęsti kasdienius darbus.

Atsižvelkite į savo gyvenimo būdą

Įsivertinus dulkių siurblio paskirtį, verta atkreipti dėmesį į jums asmeniškai naudingas savybes.

„Galite apgalvoti, kur laikysite įsigytą dulkių siurblį. Jei neturite tam skirtos atskiros vietos, galbūt jį norėsite laikyti kambaryje kaip interjero detalę. Tokiu atveju atkreipkite dėmesį į įrenginio dizainą. Jei turite gyvūnų ar mažų vaikų, turbūt jums derėtų įvertinti, ar dulkių siurblys pakankamai tylus. Įdomu tai, kad šiandien net 58 proc. lietuvių siurbdami kambarius klausosi muzikos, rodo „Samsung“ atliktas tyrimas. Nors šiandien daugelis siurblių turi galingus variklius, tačiau veikia itin tyliai“, ‒ pasakoja V. P. Jurgaitis.

Ekspertas priduria, kad: „Jei jūsų namuose nėra itin daug elektros lizdų, turbūt patogiausia būtų rinktis belaidį įrenginį. Taip pat įsivertinkite ir patogumą tvarkytis: pavyzdžiui, „Samsung Bespoke Jet“ modelyje kartu yra ir dulkių šalinimo stotelė. Pastačius į ją šluotą, baterija ims krautis, o šiukšliadėžė bus ištuštinta automatiškai, taip užtikrinant, kad prietaisas bus visiškai paruoštas kitam naudojimui“.

Pasirinkimas, kenčiantiems nuo alergijos

Dulkių siurbliai gali būti: su dulkių maišais arba be jų. Turintiems alergiją, dažniausiai rekomenduojama naudoti būtent pirmąjį variantą.

„Itin daug dulkių ir alergenų pasklisdavo tada, kai žmonės išiminėja šiukšlių dėžę ar dulkių maišą. Naujausi dulkių siurbliai automatiškai ištuština savo šiukšliadėžę, o jų kokybiški filtrai neleidžia patekti atgal į orą net smulkiausioms dalelėms“, ‒ sako buitinės technikos ekspertas.

Turintys alergijų turėtų atkreipti dėmesį, ar norimo įsigyti dulkių siurblio aprašyme yra minima apie dulkių ir kitų smulkių dalelių sulaikymą, aukštos kokybės filtrus ar pan. Pavyzdžiui, „Samsung Bespoke Jet“ modelis, sulaiko daugiau nei 99 proc. smulkių dulkių, o jo antibakterinis dulkių maišelis daugiau nei 99 proc. stabdo bakterijų dauginimąsi. Įrenginyje yra galimybė pritaisyti „Spray Spinning Sweeper“ šepetį: dvigubos pagalvėlės itin higieniškai valo grindis – tai itin svarbu nuo alergijų kenčiantiems žmonėms. Taip pat turėsite galimybę iš siurblio išpurkšti vandenį, tad nereikės šlapinti rankų ir papildomai lankstytis.