„Sony“ pristato savo pažangiausią APS-C tipo fotoaparatą „a6700“ ir universalų kryptinį mikrofoną „VX9547“

„Sony“ pristatė naujausią savo APS-C tipo sisteminį fotoaparatą „a6700“, išsiskiriantį pažangiomis fotografavimo ir filmavimo funkcijomis bei „a6000“ serijai būdinga kompaktiška ir lengvasvore konstrukcija. Naujasis fotoaparatas yra aprūpintas „Alpha“ fotoaparatuose ir „Cinema Line“ kamerose sutinkamomis inovacijomis ir yra pažangiausias iki šiol „Sony“ išleistas sisteminis APS-C tipo modelis.

Šiame fotoaparate naudojamas APS-C tipo atvirkštinio apšvietimo „Exmor R CMOS“ vaizdo jutiklis, kurio raiška siekia 26 mln. taškų, ir „Sony“ pažangusis „BIONZ XR“ vaizdo apdorojimo variklis. Fotoaparato standartinis ISO reikšmių diapazonas siekia nuo 100 iki 32 000 fotografavimo ir filmavimo režimuose, užtikrinamas ir didelis jautrumas, ir mažas triukšmo lygis. Pagerintas spalvų atkūrimas leidžia išgauti natūraliai atrodančius tokius fotografavimo objektus kaip žmonės ar augalai, o „Creative Look“ nustatymai praverčia ieškant unikalios kūrybinės raiškos formų.

Fotoaparate naudojamas DI pagrindu veikiantis algoritmas, perkeltas iš „α7R V“ modelio, kuris įgalina itin tiksliai veikiantį autofokusavimo režimą „Real-Time Recognition AF“. Be žmonių ir gyvūnų atpažinimo, kurį anksčiau palaikė „a6000“ serijos fotoaparatai, šis „Sony“ fotoaparatas gali atpažinti įvairius objektus, įskaitant žmones, gyvūnus, paukščius, vabzdžius, automobilius ar traukinius ir lėktuvus.

Fotoaparatas palaiko 4K raiškos vaizdo filmavimą 120p dažniu, 14+ žingsnių šviesumo nustatymus filmuoti itin ryškioje šviesoje ar nepakankamo apšviestumo sąlygomis. Jis taip pat turi „S-Cinetone“ spalvų profilio parinktis, kurios užtikrina išbaigtą rezultatą be poreikio atlikti spalvų gradaciją, ypač natūraliai perteikiami žmogaus odos tonai ir pustoniai.

Kartu su šiuo fotoaparatu naudojant naują „Sony“ objektyvą „FE 70-200mm F4 Macro G OSS II“, galima išgauti židinio nuotolį nuo 105 mm iki 300 mm (vertinant pagal 35 mm viso kadro atitikmenį) ir pasitelkti priartinimo galimybes aukštos kokybės kadrams užfiksuoti. Šis fotoaparatas taip pat suderinamas su įvairiais „E-mount“ serijos objektyvais.

Galėdamas apdoroti 6K raiškai prilygstantį duomenų kiekį, „a6700“ padeda užfiksuoti nepriekaištingos kokybės 4K vaizdą, įskaitant didelio dažnio kadrų įrašymą 120 kadrų per sekundę formatu. Fotoaparatas palaiko „S-Log3“ standartą su 14+ žingsnių nustatymu vėlesnei gradacijai. Tuo metu „S-Cinetone“ ypatybė užtikrina nepriekaištingą odos atspalvių atkūrimą ir objekto išskyrimą kadre, o DI paremta „Auto-Framing“ veiksena leidžia sklandžiai sekti objektus juos visada išlaikant kadro centre.

Fotoaparatas turi „Multi-Interface Shoe“ (MI) jungtį, todėl kartu su juo galima naudoti įvairius išorinius priedus, pavyzdžiui, naująjį „Sony“ kryptinį mikrofoną „VX9547“.

Šis fotoaparatas „a6700“ išsiskiria kompaktiška forma – jo išmatavimai yra 12 cm x 7 cm x 8 cm, o svoris siekia apie 493 gramus. Jis turi ergonomišką, keliomis kryptimis pasisukantį ekranėlį ir prisilietimais valdomą meniu. Fotoaparato priekyje integruotas programuojamas ratukas bei veiksenos režimų pasirinkimo ratukas. Fotoaparatas taip pat turi 5 ašių optinę stabilizavimo sistemą, integruotą į jo korpusą, ir 5.0 žingsnių užrakto suveikimo nustatymą, kas padeda išgauti ryškų vaizdą ir fotografuojant, ir filmuojant.

Nuo šiol šis fotoaparatas yra suderinamas su „Creators‘ App“, o juo užfiksuotą turinį galima iš karto įkelti į nuotolinį serverį. „Sony“ planuoja liepos mėnesį išleisti programinės įrangos atnaujinimą „Camera Remote SDK“, kuris įgalins nuotolinį fotoaparato valdymą.

Kryptinis mikrofonas „VX9547“

„Sony“ taip pat pristato videografams ir vaizdo blogeriams skirtą kryptinį mikrofoną „VX9547“. Tai pirmasis pasaulyje kryptinis mikrofonas, palaikantis 8 skirtingus garso fiksavimo režimus, įskaitant ir stereo garsą. Mikrofone panaudotos 4 kapsulės, unikali garso šaltinio aptikimo ir pažangaus skaitmeninio signalo apdorojimo technologija. Pasirinkus kryptinį veikimo režimą, į šaltinį nukreiptas mikrofonas fiksuos garsą 30 laipsnių pločio kampu ir tuo pačiu metu sumažins pašalinių garsų poveikį prisitaikydamas prie aplinkos ir foninio triukšmo lygio. Toks veiksenos režimas aktualus darant interviu ar filmuojant asmenukių tipo video.

Mikrofonas turi veiksenos režimų ratuką, kuris leidžia paprastai ir greitai pasirinkti tarp skirtingų režimų. „VX9547“ naudoja triukšmo filtrą ir žemų dažnių filtrą, kuris padeda pašalinti vibracijos ir kitus žemadažnius garsus. Šių filtrų veiksena integruota į skaitmeninį signalo apdorojimo procesą, kas leidžia išvengti vėlesnio garso redagavimo siekiant pašalinti triukšmą ir padidina pirminio garso įrašo kokybę. Šis mikrofonas naudojant jį su suderinamais fotoaparatais palaiko 4 kanalų garso įrašymą, kuomet per 3 ir 4 kanalus įrašomas aplinkos garsas, o per 1 ir 2 kanalus – tiesioginis garso šaltinis.

Mikrofonas yra kompaktiško dydžio ir pritaikomas įvairiose situacijose. Prie fotoaparato jį galima prijungti per MI jungtį, todėl nebūtinos papildomos baterijos ar garso jungtys. Be to, prijungus mikrofoną per MI jungtį, skaitmenizuotas garso signalas iš karto įrašomas fotoaparate nepaveikiant jo kokybės. Šį „Sony“ mikrofoną taip pat galima naudoti su kitais fotoaparatais ar kameromis bei analoginėmis jungtimis.

Dėmesys aplinkai ir prieinamumui

Per pastaruosius 10 metų „Sony“ vietoje 379 tonų naujo plastiko panaudojo perdirbtą plastiką savo fotoaparatuose ir kamerose. Perdirbtos medžiagos, įskaitant „SORPLAS“, dažnai panaudojamos įrenginių korpusuose taip sumažinant poveikį aplinkai ir išlaikant jų funkcionalumą. Naujasis fotoaparatas taip pat turi ekrano įgarsinimo funkciją, kuri nuskaito meniu ir kitą informaciją bei padeda lengviau valdyti fotoaparatą įvairiems turinio kūrėjams.

Kaina ir pasirodymo data

Naujasis „Sony“ fotoaparatas „a6700“ rinkoje pasirodys 2023 m. liepą, jo rekomenduojama pardavimo kaina sieks 1700 eurų.

Naujasis „Sony“ kryptinis mikrofonas „VX9547“ rinkoje pasirodys 2023 m. liepą, jo rekomenduojama pardavimo kaina – 400 eurų.