Naujasis „Sony“ fotoaparatas 7R V siūlo kitos kartos autofokusavimo technologijas pasitelkiant dirbtinį intelektą

„Sony“ pristatė naujausią savo „Alpha 7R” serijos sisteminį fotoaparatą su keičiamu objektyvu, kuris turi didžiausios raiškos vaizdo jutiklį ir pirmą kartą šio modelio aparate panaudotą galingą vaizdo apdorojimo variklį „BIONZ XR“. Šis derinys užtikrina pažangiau veikiantį objekto aptikimą ir užfiksavimą tiek nuotraukose, tiek filmuotuose vaizduose.

Naujasis „Sony“ fotoaparatas Alpha 7R V gali padaryti 61 megapikselių raiškos nuotraukas, fiksuoti 8K raiškos filmuotus vaizdus, siūlo pažangiausią iki šiol „Alpha“ serijos fotoaparatuose panaudotą 8 žingsnių vaizdo stabilizavimą, 4 ašių įvairiu kampu pasisukantį ekranėlį, spartaus ryšio standartus bei platų suderinamumą. Šis „Sony“ fotoaparatas skirtas profesionalams, kurie ieško aukščiausio lygio įrankio, kuris gali pasiūlyti didelę raišką.

Patobulintas autofokusavimas

Naujasis Alpha 7R V aprūpintas naujos kartos autofokusavimo galimybėmis su pažangiu objekto atpažinimu, kurį įgalina nauja dirbtinio intelekto (DI) funkcija su giliojo mokymosi ypatybėmis. Novatoriškas DI analizuoja informaciją apie žmogaus judėjimą ir smarkiai pagerina kameros veikimo tikslumą bei leidžia maksimaliai išnaudoti jos raiškos galimybes. DI objekto atpažinimo funkcija nuo šiol apima ir kitus objektus, pavyzdžiui, automobilius ar vabzdžius.

Šis „Sony“ fotoaparatas taip pat aprūpintas kitomis „Alpha“ serijos funkcijomis, kurios pirmą kartą panaudotos „Sony 7R“ modelyje, įskaitant fokuso sekimo funkciją „Real-time Tracking“, platesnį ir tankesnį autofokusavimo tinklelį kadre, nuolatinį fotografavimo režimą iki 10 kadrų per sekundę sparta, tylųjį fotografavimo režimą iki 7 kadrų per sekundę sparta ir galimybę iš eilės didele fotografavimo sparta padaryti iki 583 kadrų RAW formatu.

Tarp fokusavimo funkcijų yra didelės raiškos rankinis fokusavimas DMF (direct manual focus) ir itin vartotojų pageidauta funkcija fokusavimo grupavimas (focus bracketing).

Išskirtinė vaizdo raiška

Naujasis „Sony“ fotoaparatas sukurtas perteikti maksimaliam vaizdo detalumui pasitelkiant naujojo „BIONZ XR“ procesoriaus ir 35 mm viso kadro dydžio atvirkštinio apšvietimo 61 mln. taškų raiškos „Exmor R CMOS“ jutiklio galimybes. Naujasis „BIONZ XR“ leidžia išnaudoti visą jutiklio raišką su itin mažais jautrumo šviesai nustatymais. Jautrumo šviesai nustatymai gali siekti nuo ISO 100 iki ISO 32000 reikšmių tiek fotografuojant, tiek filmuojant.

Alpha 7R Vvaizdo stabilizavimo funkcijos patobulintos panaudojus naują didelio tikslumo mechanizmą, pažangius padėties jutiklius ir pagerinus atitinkamus algoritmus fotografavimui ir filmavimui. Be 8 žingsnių judesio kompensacijos, stabilizavimo algoritmas užtikrina tikslų aptikimą ir kontrolę atskiro vaizdo taško lygyje taip stabilizavimui išnaudojant visus jutiklio 61 mln. taškų.

Naujasis Alpha 7R V taip pat siūlo pagerintą „Pixel Shift Multi Shooting“ veikseną, kuri išnaudoja korpuse integruotą vaizdo stabilizavimo sistemą užfiksuojant kelis kadrus su vaizdo taškų pokyčiu ir, vėliau apdorojus vaizdą kompiuteriu, išgaunant įspūdingo detalumo nuotrauką. Panaudojant naujausios versijos programinę įrangą „Imaging Edge Desktop 3.5“ galima aptikti pakitimus vaizdo taško lygyje, pavyzdžiui, nežymų fotografuojamo objekto padėties pokytį ar medžio lapų judesį, kuris pakoreguojamas idealiam vaizdui sugeneruoti. Tokia kompozicija suformuojama iš 16 atskirų kadrų, kurios bendra raiška siekia apie 240,8 mln. vaizdo taškų (19 008×12 672).

Su Alpha 7R V galima tiksliai ir įvairiapusiškai valdyti išorines blykstes bei pasiūlyti išplėstines kūrybos galimybes. Be to, aplinkoje su kompleksiniu apšvietimu naujasis fotoaparatas padeda eliminuoti nepageidaujamą mirgėjimo efektą ir nuotraukose, ir filmuotame vaizde.

Tarp papildomų galimybių – „Lossless RAW“ formatas ir pasirenkamas RAW nuotraukų dydis bei kokybė, „Creative Look“ vaizdo efektų pritaikymai nuotraukoms ir filmuotiems vaizdams, išplėstos fokuso ir ekspozicijos grupavimo galimybės, HEIF formato paveikslėliai su efektyviu glaudinimu, platus šviesumo nustatymas peržiūrai dideliame ekrane.

Kinematografinės galimybės

Alpha 7R V gali filmuoti 8K 24/25p ir 4K raiškos vaizdą su 6,2K raiškos oversamplingu, jis naudoja aukšto efektyvumo MPEG-H HEVC/H.265 kodavimo standartą, atskirų kadrų suglaudinimą, 10-bit 4:2:2 standarto filmavimą ir kitas profesionaliam filmavimui ir redagavimui reikalingas funkcijas.

Filmuojant taip pat išnaudojamos pagerintos objekto atpažinimo ypatybės fokuso išlaikymui sekant objektą, išsaugomi metaduomenys vėlesniam medžiagos redagavimui. Fotoaparatas turi fokuso pulsavimo kompensaciją ir korpuse integruotą vaizdo stabilizavimo sistemą. Jis taip pat suderinamas su objektyvais, turinčiais optinio stabilizavimo funkcijas taip užtikrinant dar sklandesnį vaizdą filmavimo metu.

Suderinamumas ir patikimumas

ALPHA 7R V siūlo profesionalų poreikius atitinkanti patikimumą išlaikant kompaktišką įrenginio formą. Fotoaparatas naudoja naują 4 ašių skirtingu kampu pasukamą LCD ekranėlį ir elektroninį 9,44 mln. taškų vaizdo ieškiklį. Fotoaparate yra dvi „CFexpress Type A/SDCX“ kortelių jungtys ir visiškai naujas meniu su jutikliniu valdymu ir programuojamomis funkcijomis.

Šis „Sony“ fotoaparatas profesionalams leidžia optimizuoti savo darbo srautą ir duomenis perkelti per belaidę „Wi-Fi 2×2 MIMO“ jungtį ar laidinę USB-C jungtį su „SuperSpeed USB“ standartą atitinkančia 10 Gb/s sparta. Fotoaparatas taip pat turi nuotoliu valdomas fotografavimo ir filmavimo funkcijas, tiesioginio vaizdo perdavimo 4K (QFHD) su garsu funkciją per USB jungtį.

Jis taip pat išsiskiria patobulintu karščio išsklaidymu ilgesniam didelės raiškos vaizdo įrašymui, pagerintą atsparumą dulkėms ir drėgmei, patvarų magnio lydinio korpusą bei kitų patobulinimų darbui įvairioje aplinkoje. Alpha 7R V ekranėlio apsaugai galima naudoti „VX9529 Screen Protect Glass Sheet“ plėvelę, kuri išsaugo jutiklines valdymo ypatybes tuo pačiu apsaugodama ekranėlį nuo piršto atspaudų ir dėmių.

Šio fotoaparato korpuse panaudota perdribto plastiko medžiaga „SORPLAS“, o pats fotoaparatas pagamintas gamykloje, kuri naudoja atsinaujinančius energijos šaltinius. „Sony“ taip pat siekia pašalinti plastiką iš savo produktų pakuočių, todėl šio produkto pakuotėje naudojamos neaustinės skaidulų pagrindu sukurtos medžiagos. Visa tai padeda sumažinti produkto poveikį aplinkai.

Kaina ir pasirodymo data

Naujasis „Sony“ fotoaparatas Alpha 7R V rinkose pasirodys šių metų gruodžio mėnesį, jo kaina sieks apie 4300 eurų.