Daugiafunkcijinis įrenginys Canon PIXMA MG6440

Daugiafunkcijinis įrenginys Canon PIXMA MG6440 pagal rangą yra laipteliu žemiau už topinį MG7140, bet kainuoja nedaug pigiau. Pabandysime išsiaiškinti ar verta sutaupyti ar geriau neaukoti funkcionalumo.

Išoriškai MG7140 ir MG6440 beveik nesiskiria, na tik Canon PIXMA MG6440 neturi sensorinių klavišų ir daugelio spindinčių dangtelių, kas, žiūrint subjektyviai, yra privalumas. Bet iš tiesų skirtumų yra daug daugiau. Naujiena neturi sensorinio ekrano (t.y. ekranas yra tik jis nėra jautrus lietimui), nėra Ethernet jungties, nepalaikomos Compact Flash kortelės ir spausdinti ant diskų ji negali, skenerio raiška du kartus mažesnė kaip ir spausdinimo tankis, o lašo dydis du kartus didesnis. PIXMA MG6440 neturi pilkos kasetės, kuri labai padeda spausdinant juodai-baltas nuotraukas. Žodžiu skirtumas juntamas, tačiau jo kaina mažesnė apie 250 litų.

Daugiafunkcijinis įrenginys Canon PIXMA MG6440
Daugiafunkcijinis įrenginys Canon PIXMA MG6440

Techninės charakteristikos

Canon PIXMA MG6440
Spausdintuvas
Spausdinimo tipas
Rašalinis, spalvotas
Rašalo tipas
Pigmentinis, tirpus vandenyje
Kasečių skaičius
5 atskiros rašalo talpyklos (PGBK, BK, C, M, Y)
Minimalus lašo dydis2
Laikmenų tipai
paprastas popierius
vokai
popierius
foto, lipdukai, medžiaga terminiui vaizdo perkėlimui ant audinio
Didžiausias formatasA4/Letter/Legal
Nuotraukų formatai, cmA5, B5, 10×15 cm, 13×18 cm, 20×25 cm, vokai
Popieriaus tankis, g/m2Paprastas: 64–105
Foto popierius: до 300
Maksimali raiška, dpi4800×1200
Nuotraukų spausdinimas
Taip
Dvipusis spausdinimas
Automatinis (A4, A5, B5, Letter)
Spausdinimas ant diskų
Nėra
Spausdinimo sritis, mm210×297
Nespalvotas spausdinimo greitis, vaizdai per minutę15
Spalvotas spausdinimo greitis, vaizdai per minutę9,7
Spalvotų nuotraukų spausdinimo greitis 10×15 cm, s44 (при печати без полей)
Kopijavimas
Spalvotas kopijavimas
Да
Kopijavimo greitissFCOT: maždaug per 18 s;
sESAT: maždaug 7,7 vaizdų/min
Skeneris
Skenerio tipas
Planšetinis
Daviklio tipas
CIS
Maksimalus originalo formatas
А4
Maksimalūs skenavimo matmenys, mm216х297
Skenerio raiška, dpi1200×2400
Лотки
Popieriaus padavimas100 (paprastas popierius)
Popieriaus išvedimo talpaNenurodyta
Jungtys
Jungtys

Hi-Speed USB (jungtis B),
PIXMA Cloud Link
priedai PIXMA Printing Solutions, Google Cloud Print, Apple AirPrint
Spasudinimas iš el.pašto
Ryšys per prieigos tašką

WLAN PictBridge
Wi-Fi 802.11b/g/n

Kortelių skaitytuvas
SD Card, SDHC Card, Memory Stick Duo, Memory Stick PRO Duo
Papildoma informacija
Skytų kristalų ekranas
Spalvotas, įstrižainė 7,5 cm
OS palaikymas
Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP SP3 (32-разрядная)
Mac OS X 10.6.8 arba naujesnė
Mobilių OS palaikymas
iOS, Android, Windows RT
Energijos suvartojimas (kopijavimas), W13
Minimali darbo temperatūra, °С5
Maksimali darbo temperatūra, °С35
Matmenys, mm
455x369x148
Svoris, kg
6,4
Garantija, mėn
12

Komplektacija

Komplektacija tradiciškai kukli – į ją įeina tik bazinės talpos kasečių rinkinys, maitinimo kabelis, diskas su programine įranga ir vartotojo vadovu, o taip pat keletas informacinių brošiūrų.

Išvaizda

Kaip jau minėjome, daugiafunkcijinis įrenginys labai panašus į MG7140. Iš esmės tame nėra nieko keisto – panaši korpuso forma daugiafunkcijiniuose Canon įrenginiuose naudojama gana seniai.

Canon PIXMA MG6440
Canon PIXMA MG6440

MG6440 turi tik spindintį dangtelį, bet ir ta nusėta nedideliais iškilimais, dėl kurių pirštų atspaudai nėra labai pastebimi, kai tuo metu MG7140 beveik visas spindintis. Atrodo galima džiaugtis, juk, nepraktiško netgi namų sąlygomis spindesio, nedaug o tas kuris įra gerai paslėptas. Bet pernelyg džiūgauti nereikėtų – juodas plastikas stipriai įsielektrina ir traukia dulkes kaip magnetas, „pirščiukai”, žiūrint tam tikru kampu taip pat puikiai matomi.Canon-PIXMA-MG6440Jei atspaudus nuo matinio paviršiaus nuvalyti nesunku su dulkėmis bus problemų. Daugiau pretenzijų medžiagoms neturime ir surinkimas džiugina mažais tarpais tarp sujungimų.

Prijungimas ir nustatymas

Įrenginys Ethernet adapterio neturi, užtai yra Wi-Fi modulis, todėl galimas tiesioginis ir tinklinis pajungimas, bet paskutiniu atveju tik bevielis. Windows 8.1 OS automatiškai atpažįsta prietaisą jungiant tiesiogiai, bet skeneris dirba tik WIA protokolu, o bevieliui prijungimui kaip ir TWAIN protokolui teks suinstaliuoti draiverius. Komplekte esantis diskas taip pat turi daugybę papildomų programų. kurias taip pat galima parsisiųsti iš gamintojo puslapio. Daugiafunkcijinį įrenginį jungiant prie tinklo pirmiausia nustatome prijungimą prie prieigos taško, ką galima padaryti naudojant WPS arba rankiniu būdu suvedant parametrus. Po to tvarkyklių instaliavimo vedlys automatiškai suras ir prijungs prietaisą. Jei tinkle bus du ar daugiau MG6400 serijos prietaisai tada vartotojui teks pasirinkti konkretų daugiafunkcijinį įrenginį. Bendrai viskas gana paprasta, tik tvarkyklių ir programų instaliavimas trunka apie 12 minučių kas nėra greitai.

Prisijungus prie tinklo atsiveria visos tinklo funkcijų galimybės, kurių nemažai. Pradžiai reikia paminėti integruoti http serverį su gana ribotomis galimybėmis. Faktiškai įmanomi tik tik tinklo parametrų nustatymai, rašalo lygio peržiūra, tarnybinių procedūrų paleidimas. programos atnaujinimas ir AirPrint ir Google Cloud Print nustatymas.

Daugiafunkcijinis įrenginys Canon PIXMA MG6440 palaiko darbą su visomis labiausiai paplitusiomis mobiliomis OS – iOS, Android, Windows RT. Pajungus mobilų prietaisą įmanoma ne tik spausdinti bet ir skenuoti. Be to nemokama programa PIXMA Printing Solutions leidžia telefone arba planšetėje peržiūrėti rašalo lygį ir keisti kai kuriuos įrenginio nustatymus.

Prie kortelių įrenginio prijungtos kortelės PC pasiekiami kaip išoriniai diskai. Jos taip pat matomos kaip tinklo aplankai. Keista, bet skirtingai nei pvz. HP įrenginiuose, atminties kortelės Canon PIXMA MG6440 automatiškai neprisiriša kaip tinklo diskai. Dar daugiau, galimybė jas pasiekti per tinklą gamintojo niekaip neafišuojama, kas dar labiau stebina.

Skeneris

Įrenginys turi CIS skenerį, kas šiuolaikiniuose daugiafunkcijiniuose įrenginiuose įprastas dalykas. Šis skenerio tipas turi savo privalumų ir trūkumų. Pagrindinis trūkumas – mažas ryškumo gylis, dėl ko skenuoti atverstas storas knygas ir žurnalus sudėtinga. Laimei šiuolaikinė programinė įranga dažnai susitvarko ir su iškreiptomis bei išplaukusiomis raidėmis. Skenerio raiška taip pat standartinė – 1200х2400 taškų į colį, ko pakanka daugeliu atvejų namuose ir biure. Teksto atpažinimui pakanka 200 dpi o neprofesionaliam darbui su nuotraukomis užteks ir 600. Skenerio dangtelis, kaip ir sename modelyje, pasikelia 17 mm, bet savaime nesilaiko minėtoje padėtyje.

Daugiafunkcijinis įrenginys turi belaidžio tinklo modulį, galintį dirbti su debesų servisais ir mobiliais įrenginiais. Be to PIXMA MG6440 gali skaityti atminties korteles, todėl logiška kad numatyta autonominio skenerio darbo galimybė ir nustatymų šis rėžimas turi nemažai. galima pasirinkti skenuojamo dokumento formatą (Letter, A4, 13×18 cm, 10х15 cm, automatinis talpos dydžio nustatymas), failo plėtinys (JPEG, TIFF, PDF), skenavimo raiška (75, 150, 300 ir 600 taškų į colį), o taip pat neraiškumo kaukės aktyvavimas ir išankstinė peržiūra. Senesniame modelyje esanti dulkių ir subraižymų pašalimo funkcija kaip ir automatinis išlyginimas deja nenumatyti. MG6440 gali siųsti nuskenuotą vaizdą į kompiuterį ar el.paštą, bet, nežiūrint kad turi tinklo plokštę, savarankiškai nusiūsti į el.paštą negali – tik perduoda vaizdą kaip priedą pašto PC programai.

Programa ScanGear pažįstama, didelių skirtumų, lyginant su senesne versija, nėra. Numatyti du darbo rėžimai – pilnai automatinis ir išplėstas, kuris leidžia keisti daugybę nustatymų, pradedant raiška ir baigiant tonu ir spalvų balansu. Automatiniame rėžime skeneris savarankiškai „nukerpa” tuščias vietas tolimame ir artimajame kampuose, todėl nebūtina išlyginti planšetės ir nuotraukos kampus kaip autonominiame rėžime. Tik komplekte esanti programa išlyginti vaizdo „nemoka”.Skeneris

Testavimas

Skenerio spalvų aprėpimui buvo naudojama kalibruota Munsell Color Checker lentelė. Lentelė skenuota 600 dpi raiška su įjungta spalvų korekcija, po to išsaugota TIFF formatu be suspaudimo. Idealizuotos tikrinimo lentelės modelio pagrindu buv osukurtas spalvų profilis, kuris leido sukurti spalvų aprėpimo grafikus Lab sistemoje ab ir L koordinatėms lygioms 25, 50 ir 75. Paveikslėlyje geltona kreivė – testuojamo skenerio aprėpties grafikas, balta – standartinė sRGB spalvų erdvė.Lscan

Greitis

Greičio įvertinimui buvo skenuotas A4 lapas skirtingais spalvos ir gylio nustatymais. Testuojant buvo naudojama tik USB jungtis, nes naudojant tinklo, ypač belaidį, sujungimą skenerio darbo greitis gali nukentėti.

Canon PIXMA MG7140
Skenavimo greitis, s
Planšetinis režimas
Gylisj/baltaspilkas (8 bitai)spalvotas (24 bitai)
150 dpi567
300 dpi5612
600 dpi181651