Geriausi fotoaparatai ir kita foto technika 2016 – 2017

Penkiasdešimt gerbiamų leidinių iš 23 Europos šalių vienijanti „Europos garso ir vaizdo asociacija“ (EISA) išrinko geriausią šių metų foto techniką.

Geriausias profesionalus DSLR objektyvas 2016 – 2017: Canon EF 35mm F1.4L II USM

Canon EF 35mm F1.4L II USM

Geriausiu 35mm objektyvu rinkoje EISA ekspertai paskelbė „Canon EF 35mm f/1.4L II USM“. „Canon“ naudoja SubWavelength Structure Coating (SWC) technologiją, kuri padidina šviesos pralaidumą bei mažina atspindžius ir artefaktus. Mėlyno spektro spindulius laužiantis (BR) objektyvas pagamintas iš organinių medžiagų, leidžia labai efektyviai ištaisyti chromatinę aberaciją, kurios neįmanoma koreguoti naudojant programinę įrangą. 9 plokštelių diafragma sukuria labai patrauklius vaizdus bei apsaugo fotoaparatą nuo dulkių ir drėgmės.

Geriausias veidrodinis fotoaparatas 2016 – 2017: Canon EOS 80D

Canon EOS 80D

„Canon EOS 80D“ yra daugiau nei veidrodinis fotoaparatas. Gamintojas rinkai pasiūlė prietaisą, kuris pasižymi inovatyviomis foto ir video funkcijomis. „Dual Pixel CMOS“ AF leidžia greitai sufokusuoti filmuojamą objektą ir kuris veikia kartu su nauju „EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM“ komplekte esančiu objektyvu. AF taip pat žymiai pagerėjo ir dabar dirba su 45 kryžminio tipo jutikliais, o didelės raiškos atlenkiamas LCD ekranas leidžia patogiai atlikti valdymo operacijas. Be to, „EOS 80D“ savo klasėje pirmauja nuotraukų kokybe.

Geriausias profesionalus veidrodinis fotoaparatas 2016 – 2017: Canon EOS-1D X Mark II

Canon EOS-1D X Mark II

Canon EOS-1D X Mark II“ yra pats greičiausias, todėl tai geriausia priemonė profesionaliam sporto fotografui. Jis gali per sekundę užfiksuoti 14 judančio objekto vaizdų. Palyginti su ankstesniu modeliu, „Canon“ labai pagerino nuotraukų kokybę ir automatinį fokusavimą. Filmavimo funkcija taip pat yra daug labiau pažengusi su aukštos kokybės 4K įrašymu ir greitu automatinis fokusavimu „Live View“ režime. Visi patobulinimai kartu su patikimu korpusu „CANON EOS 1D X Mark II“ padarė dar geresniu nei jo pirmtakas fotoaparatu.

Geriausias foto spausdintuvas 2016 – 2017: Canon imagePROGRAF PRO-1000

Canon imagePROGRAF PRO-1000

„Canon imagePROGRAF PRO-1000“ yra specializuotas A2 nuotraukų spausdintuvas, kuris naudoja pigmentinį rašalą ir sukuria geriausią įmanomą spausdinimo kokybę, įskaitant atsparumą spalvų išblukimui ir ilgaamžiškumą. Su  2400x1200dpi maksimalia spausdinimo raiška, jis naudoja 12 rašalo kasečių, įskaitant atskiras matinės ir foto juodos spalvos, kurios padeda išvengti rašalo, pinigų ir laiko švaistymo. Jis palaiko spausdinimą iš įvairių įrenginių, naudojant USB 2.0, Wi-Fi, Wi-Fi PictBridge ir Ethernet  sąsajas. „Canon imagePROGRAF PRO-1000“ išorės dizainas primena „Canon“ L objektyvus.

Geriausias foto programinė įranga 2016 – 2017: DxO OpticsPro 11

DxO OpticsPro 11

Tarp nuotraukų apdorojimo programinės įrangos paketų „DXO OpticsPro 11“ išsiskiria savo greičiu ir keletu unikalių savybių. Programa gali pagerinti ryškumą ir ištaisyti objektyvo trūkumus, kartu labai aukštai pakeldama automatinio vaizdo apdorojimo standartus. Ši nauja versija dar labiau padidina programinės įrangos pajėgumą su patobulinta „DXO PRIME“, kuri sumažina smulkių detalių triukšmus, protingai parenka atspalvius, remiadamasi veido aptikimo funkcija, automatiškai koreguoja mikro kontrastą ir raudonų akių efektą. „DXO OpticsPro 11“ palaiko daugiau nei 30 tūkstančių kameros ir objektyvo derinių ir nuolat atnaujinama naujais moduliais.

Geriausias profesionalus kompaktiškas sisteminis fotoaparatas 2016 – 2017: Fujifilm X-Pro2

Fujifilm X-Pro2

Fujifilm X-Pro2yra reportažų ir gatvės fotografų svajonė. Su nauju 24,3 milijonų vaizdo taškų „X-Trans CMOS III“ jutikliu fotoaparatas sukuria neįtikėtinai išsamias nuotraukas, kurios vėliau gali būti apdorojamos su tikrovišku „Fujifilm“ kino modeliavimu. Unikalus kelių vaizdo ieškiklių hibridas sujungia elektroninį vaizdo ieškikliį su optiniu bei elektroniniu tolimačiu, o gerai surinktas ir sandarus korpusas žada patikimą darbą bet kokiomis sąlygomis. Be to, Fujifilm X-Pro2pasižymi iki 8 kadrų per sekundę nepertraukiamu fotografavimu ir 1/32,000 sekundės elektroninio užrakto greičiu.

Geriausias sisteminių fotoaparatų objektyvas 2016 – 2017: Fujinon XF100-400mm F4.5-5.6 R LM OIS WR

XF100-400mm_hadgrip_flat

„Fujinon XF100-400mm F4.5-5.6 R LM OIS WR“ yra puikus telefoto zoom‘as, kuris suteikia 150-600mm lygiavertį intervalą, naudojant fotoaparatuose su „Fujifilm APS-C“ jutikliais. Jis labai gerai papildo naujas „X-T2“ kameras, X sistemos vartotojams suteikdamas prieigą prie sporto ir laukinės gamtos fotografijos. High-end technologijos, įskaitant ED stiklą, užtikrina puikią vaizdo kokybę net tada, kai naudojamas plačiai atvertas objektyvas, o autofokusas yra tylus ir labai greitas. Objektyvas yra labai lengvas savo klasėje, tačiau jo surinkimo kokybė labai aukšta.  „Fujinon XF100-400mm F4.5-5.6 R LM OIS WR“ yra sandarus ir turi efektyvų optinį stabilizavimą, todėl jį lengva naudoti be trikojo.

Geriausias pusiau profesionalus veidrodinis fotoaparatas 2016 – 2017: Nikon D500

Nikon D500

„Nikon D500“ yra geriausias ir sparčiausias gamintojo DX formato veidrodinis fotoaparatas. Galėdamas fotografuoti 10 kadrų per sekundę greičiu, jis puikiai tinka veiksmo fotografijai. Naujausia „Nikon“ 153 taškų AF sistema užtikrina labai greitą ir tikslų fokusavimą, ypač fiksuojant judančius objektus. Naujai sukurtas 20,9 milijonų pikselių DX jutiklis suteikia puikią vaizdo kokybę, o maksimalus ISO 51200 jautrumas ypač gerai tinka fotografuoti esant silpnam apšvietimui. Surinkimo kokybė ir konstrukcija yra puiki su dideliu, ryškiu vaizdo ieškikliu ir sukinėjamu ekranu. Galimybė įrašyti 4K vaizdą ir naujas „SnapBridge“ ryšys užbaigia „Nikon D500“ privalumų sąrašą.

Geriausias vartotojų kompaktiškas fotoaparatas 2016 – 2017: Olympus OM-D E-M10 Mark II

Olympus OM-D E-M10 Mark II

„Olympus OM-D E-M10 Mark II“ yra lengvas ir kompaktiškas fotoaparatas su puikia ergonomika. 16,1 milijonų pikselių „Four Thirds“ jutiklis, high-end elektroninis vaizdo ieškiklį su 2,36 mln. taškų ir greitas autofokusas užtikrina aukštos kokybės nuotraukas. 5-ašis vaizdo stabilizavimas fotoaparatą padaro puikiai tinkamu naudoti mažo apšvietimo sąlygomis. Ši funkcija taip pat labai praverčia filmuojant vaizdo įrašus. Wi-Fi leidžia valdyti kamerą naudojant išmanųjį telefoną arba įkelti nuotraukas į internetą. Apskritai, „Olympus OM-D E-M10 Mark II“ yra įtikinamas paketas, kuris turi daug ką pasiūlyti už labai prieinamą kainą.

Geriausia  veiksmo kamera 2016 – 2017: Olympus TG-Tracker

Olympus TG-Tracker

TG-Tracker sujungia „Olympus“ populiariausios „Tough“ serijos kompaktiškus fotoaparatus su veiksmo kamerų universalumu ir siūlo naujo tipo prietaisą nuotykių fotografams. 4K vaizdo įrašymas su 204 laipsnių kampu, taip pat 8 milijonų pikselių nuotraukos, judėjimo krypties, pozicijos, oro slėgio, temperatūros ir pagreičio sekimas – visa tai turi „Olympus TG-Tracker“. Smūgiams, dulkėms, vandeniui ir užšalimui atspari kamera įrašo kokybišką stereo garsą  bei gali „bendrauti“ su kitais prietaisais per Wi-Fi arba HDMI sąsajas. Be to, „TG-Tracker“ sveria vos 180g.

Geriausia foto inovacija 2016 – 2017: Panasonic DUAL I.S.

Panasonic DUAL I.S.

„Panasonic DUAL I.S.“ sistema yra pažangi technologija, padeda fotografui gauti ryškias nuotraukas įvairiose situacijose, fotografuojant rankose lakant fotoaparatą. Ankstesnės vaizdo stabilizavimo sistemos remiasi objektyve integruota optine technologija arba jutiklio pozicijos keitimu pagal kameros padėtį. „Lumix GX8“ ir „GX80“ fotoaparatuose pritaikyta „Panasonic DUAL I.S.“ naudoja abu metodus vienu metu, todėl suteikia geriausią įmanomą poveikį tiek išgryninat fotografijas, tiek filmuotą medžiagą. Sistema dirba su įvairiais optiškai stabilizuojamais objektyvais, nuo plačiakampių iki teleobjektyvų, palengvindamas rankinį fotografavimą mažo apšvietimo sąlygomis.

Geriausias kelioninis fotoaparatas 2016 – 2017: Panasonic Lumix DMC-TZ100

Panasonic Lumix DMC-TZ100

„Panasonic Lumix DMC-TZ100“ yra tvirtai pagamintas, kompaktiškas kelioninis fotoaparatas, kuris suteikia savo klasėje aukščiausią vaizdo kokybę dėka savo 20,1 milijonų vaizdataškių, 1 colių jutiklio ir 25-250mm lygiaverčio f/2.8-5.9 „Leica“ priartinančio objektyvo. Fotografijos entuziastai bus dėkingi už 3 colių jutiklinį LCD ekraną ir 1,166 mln. taškų elektroninį vaizdo ieškiklį, RAW įrašymą, 10fps serijinį fotografavimą, integruotą Wi-Fi ir 1/16,000s elektroninį užraktą. Fotoaparatas taip pat pasižymi 4K vaizdo įrašymu kartu su unikaliu „Panasonic“ 4K nuotraukų režimu, kuris padeda fiksuoti svarbiausius momentus aukštos kokybės 8 mln. vaizdo taškų nuotraukose. Privalumą sąrašą užbaigia atidėto fokusavimo funkcija, kuri fotografui leidžia pasirinkti fokusavimo tašką po fotografavimo.

Geriausia išmaniojo telefono kamera 2016 – 2017: Samsung Galaxy S7 / S7 edge

„Galaxy S7“ ir „Galaxy S7 Edge“ „Galaxy S7“ ir „Galaxy S7 Edge“

„Samsung“ flagmanų duetas puikiai pasirodė beveik visose fotografavimo aplinkose. 12 MP „Dual Pixel“ jutiklis pasižymi padidintais vaizdo taškais, kurie paspartina automatinio fokusavimo procesą, o f/1.7 objektyvas fiksuoja daugiau šviesos ir leidžia nuotraukose užfiksuoti daug detalių net tamsoje. Galite išsaugoti nuotraukas RAW formatu ir filmuoti 4K rezoliucija. „Galaxy S7“ ir „Galaxy S7 edge“ fotoaparatų programinė įranga turi Pro režimą tokiems atvejams, kai reikalingos labai kūrybingos ir profesionaliai atrodančius nuotraukos.

Geriausias DSLR priartinantis objektyvas 2016 – 2017: Sigma 50-100mm F1.8 DC HSM Art

Sigma 50-100mm F1.8 DC HSM Art

„Sigma 50-100mm F1.8 DC HSM Art“ yra greitas priartinantis teleobjektyvas, optimizuotas veidrodiniams fotoaparatams su APS-C vaizdo jutikliais. Tai naujausias „Sigma Art“ serijos papildymas, viename objektyve apimantis tris populiarius židinio nuotolius (85mm, 105mm ir 135mm ekvivalentas), todėl jį labai naudinga turėti fotografo arsenale. Optikos konstrukcija užtikrina puikią vaizdo kokybę, o „Ultrasonic HSM“ variklis suteikia tylų ir tikslų automatinį fokusavimą. F1.8 maksimalios diafragmos dėka, objektyvas leidžia kūrybiškai panaudoti nedidelį lauko gylį. Jo aukšta surinkimo kokybė ir puikus valdymas yra tai, ko mes tikimės iš „Sigma Art“ serijos.

Geriausias Premium kompaktiškas fotoaparatas 2016 – 2017: Sony Cyber-shot DSC-RX1R II

Sony Cyber-shot DSC-RX1R II

„Sony Cyber-shot DSC-RX1R II“ komplektuojamas su 42,4 mln. vaizdo taškų 35mm pilno kadro jutikliu su aukštos kokybės fiksuotos konstrukcijos  ZEISS objektyvu ir pirmuoju pasaulyje kintamu „low-pass“ optiniu filtru, todėl suteikia pribloškiančią vaizdo kokybę su plačiu dinaminiu diapazonu ir labai žemu triukšmo lygio. Greita hibridinė AF sistema su pažangiu fazės nustatymu ir kontrasto aptikimu garantuoja ryškias nuotraukas, o su galingu „BIONZ X“ procesoriumi jūs niekada nepraleisite brangių momentų. Ištraukiamas ir paverčiamas „XGA OLED Tru-Finder“ LCD ekranas siūlo daug laisvės fiksuojant kūrybiškas kompozicijas. Šis Premium lygio kompaktiškas fotoaparatas yra tikras laimėtojas visais aspektais.

Geriausias profesionalių kompaktiškų sistemų objektyvas 2016 – 2017: Sony FE 85mm F1.4 GM

Sony FE 85mm F1.4 GM

Sony FE 85mm F1.4 GM teleobjektyvui lemta tapti labai populiariu tarp ambicingų portretų fotografų. Optikos konstrukcija ir specialūs lęšių elementai užtikrina, kad objektyvas užfiksuotų itin didelės raiškos vaizdus. Apskritos formos diafragma su 11 sklendžių suteikia sklandų ir patrauklų fono suliejimą, o originali, „Sony“ skurta „Nano AR“ danga sumažina atspindžius ir šešėlius. SSM žiedo varikliukas su dviejų pozicijų jutikliais siūlo greitą ir tikslų automatinį fokusavimą. Kaip ir dera profesionaliam objektyvui, Sony FE 85mm F1.4 GM yra atsparus drėgmei ir dulkėms.

Geriausias pusiau profesionalus kompaktiškas fotoaparatas 2016 – 2017: Sony α6300

Sony α6300

„Sony α6300“ tapo geresnis už itin populiarų „α6000“. Išlaikęs kompaktišką ir lengvą savo pirmtako konstrukciją, „α6300“ prideda žaibišką (0,05 sekundės) hibridinį automatinį fokusavimą su 425 AF taškais ir objekto sekimo 4D fokusą, profesionalios klasės 4K filmavimą ir sandarų korpusą. Naujas 24,2 milijonų vaizdo taškų „Exmor CMOS“ jutiklis užtikrina puikią vaizdo kokybę net esant prastam apšvietimui, o pakreipiamas 3 colių 921 000 taškų LCD ekranas ir ryškus 2,36 mln taškų OLED vaizdo ieškiklis gali sekti greitai judančius objektus iki 11 kadrų per sekundę dažniu.

Geriausias foto ir video fotoaparatas 2016 – 2017: Sony α7S II

Sony α7S II

„Sony α7S II“ yra specialistams tinkama priemonė, bet kokioje situacijoje padedanti sukurti aukščiausios kokybės vaizdo įrašus ir nuotraukas. Jo 12,2 milijonų taškų pilno kadro „Exmor CMOS“ jutiklis pasižymi didžiausiu ISO 409600 jautriu. Be to fotoaparatas siūlo HDR, 5-ašį vaizdo stabilizavimą ir 4K vaizdo įrašymą viso kadro formatu. „Sony α7S II“  AF pasižymi greičiu ir tikslumu bei garantuoja stulbinančius atvaizdus su puikiu ryškumu net tamsoje.

Geriausias DSLR fotoaparatų objektyvas 2016 – 2017: Tamron SP 85mm F1.8 Di VC USD

Tamron SP 85mm F1.8 Di VC USD

„Tamron SP 85mm F1.8 Di VC USD“ nustato naujus standartus trumpiems portretų teleobjektyvams. Tai yra pirmasis tokio tipo aksesuaras su optiniu vaizdo stabilizavimu, leidžiantis fotografams naudoti iki 3,5 trumpesnį nei įprasta išlaikymą. Optinės charakteristikos yra sustiprintos su „Low Dispersion“  ir „Extra Low Dispersion“ stiklo elementais, siekiant sumažinti chromatines aberacijas.  „Tamron SP 85mm F1.8 Di VC USD“ yra užsandarintas nuo dulkių ir drėgmės. Optikos konstrukcija suteikia tobulą pusiausvyrą tarp aštrumo ir fokusavimo taško, bei švelnų natūralų efektą fone, todėl puikiai tinka portretų kūrimui.

Skaitom naują straipsnį:

Geriausi fotoaparatai ir objektyvai 2017-2018