Kompiuteris AIO Dell XPS 18 Touch – Viskas viename

Į klausimą „kas yra AIO” (All in one – viskas viename)  galima atsakyti skirtingai. Galima sakyti kad tai kompiuteris įmontuotas į monitorių, arba monitorius, imontuotas į kompiuterį. Bet kokiu atveju tumpinys AIO reikš kažką didelio ir sunkaus. Dell nusprendė pakeisti nisistovėjusią tvarką ir pagamino 18 colių kompiuterį AIO. panašų į planšetę. Ar 18 colių planšetę panašią į AIO kompiuterį?Nežiūrint visų atsiradusių sunkumų įdiegus Windows 8 sensorinį valdymą, būtent ši technologija davė postūmį naujų preitaisų tipų vystymuisi, tokių kaip nešiojamųjų kompiuterių transformerių. Kompiuteris AIO Dell XPS 18 Touch neatrodo naujiena, juk iš esmės tai didelė planšetė valdoma Windows 8.1 OS, nors Dell jį vadina portatyviuniu namų kompiuteriu su lietimui jautriu ekranu. Panašią formą jau matėme ASUS Transformer AiO P1801. Tik OS Windows ir kita „windows geležis” buvo ASUS pagrinde, o ne jo viduje, Dell XPS 18 Touch atveju viskas atvikščiai.

Dell XPS 18 Touch
Dell XPS 18 Touch

Visos aukštosios technologijos yra planšetės viduje – įskaitant procesorių, akumuliatorių ir visa kita. Dell XPS 18 Touch „koja” neturi jokios protingos elektronikos. Viskas ką ji gali tai laikyti kompiuterį ir jį įkrauti, jei prijungsite prie jos maitinimo bloką. Bo to laikiklis laikomas papildomu priedu ir parduodamas atskirai. Naudotis kompiuteriu Dell XPS 18 Touch galima ir be jos.

Išvaizda

Jei neturite nieko prieš 18 colių planšetes, sveriančias virš dviejų kilogramų tai dėl Dell XPS 18 Touch išvaizdos didelių problemų nekils. Jei siela šaukiasi stalinio kompiuterio galite pasinaudoti sulankstomomis kojelėmis, esančiomis galinėje planšetės dalyje arba įsigyti laikiklį ir turėti jau labiau kažką panašaus į AIO kompiuterį jo įprastame variante. Komplekte yra belaidė pelė ir klaviatūra, kurioms nereikalingas USB siūstuvas ir dėl to neužims porto.Kompiuteris AIOKompiuteris AIO Dell XPS 18 TouchPo ekranu yra sensorinis mygtukas Start, o virš jo web kamera ir apšvietimo jutiklis. Korpusas, tiksliau jo galinė pusė pagaminta iš metalo padengtu Soft Touch. Gale, apatinėje dalyje yra ventiliacijos grotelės, du garsiakalbiai ir jau minėtos atlenkiamos kojelės. Viršuje yra pora guminių kojelių, kurios kartu su atlenkiamomis apačioje leidžia pastatyti kompiuterį ant lygaus paviršiaus, nerizikuojant jo subraižyti.sm.18_Touch_3.600Viršutinėje dalyje yra du mikrofonai, apatinėje atramos kontaktinė gupė. Kairiame šone dubliuojamas garso reguliavimo klavišas, kombinuotas audio išėjimas, uždegtas atminties kortelių lizdas, maitinimo lizdas ir du USB 3.0 portai. Kairė pusė apkrauta mažiau – čia yra tik maitinimo mygtukas su šviesos indikatoriais, garsiakalbis ir saugumo spunos lizdas.sm.bottom.600sm.left.600sm.top.600sm.right.600Liūdna kad universalių jungčių Dell XPS 18 Touch turi labai mažai – tik du USB 3.0, kaip įprastame ultrabook’e. Iš kompiuterio „viskas viename” norisi daugiau. Ethernet jungties nebuvimas liūdina dar labiau – jei jau prietaisas pristatomas kaip monoblokas tai tinklo jungtis jam netrugdytų. Kompiuteris taip pat neturi HDMI jungties.

Techninės charekteristikos

Dell XPS 18 Touch
ProcesoriusIntel Core i3-3227U:
1,9 Ghz (TurboBoost nepalaiko);
3 MB L2;
Du branduoliai
MikroschemaIntel Panther Point HM77
Vaizdo plokštė
Intel HD 4000
Ekranas18,4 coliai, 1920х1080;
Super PLS;
Blizgus paviršius, LED-apšvietimas;
Matrica: Samsung XJY7J_184HL
RAM4 GB DDR3-1600
Kietasis diskas
HDD 500 GB(Seagate ST500LT012-9WS142)
Optinis įrenginys
Nėra
Kortelių lizdas
SD (SDHC/SDXC)
Jungtys2 x USB 3.0
1 x audio lizdas (mini-jack 3,5 мм)
Wi-Fi802.11b/g/n 2×2 (Intel Centrino Wireless-N 2230)
Bluetooth4.0
Tinklo plokštė
Nėra
GarsasDu garsiakalbiai, du mikrofonai
AkumuliatoriusNenuimamas, 69 Vt·h (4800 mА·h, 14,4 V),
8 elementai
Блок питания65 Vt (19,5 V, 3,34 A)
KitaAkselerometras/hiroskopas, skaitmeninis kompasas, apšvietimo jutiklis
Matmenys464x284x18 mm
Svoris, kg
2,27
Operacinė sistema
Windows 8.1
KainaApie 5000 litų (variantas su Core i7 ir papildomu SSD 32 GB)

Sprendžiant pagal parametrus tai labai didelė planšetė su pasenusio ultrabook’o viduriais. Procesoriai Ivy Bridge nėra blogi, bet dabar ja unoris imatyti Intel Haswell. Operatyvinės atminties tik 4 GB ir jos savarankiškai padidinti negalima (variantas su Core i7 turi 8 GB ram’o).cpuidcachememgpu_z

Kompiuterio kaina šiek tiek didoka. Už tokią sumą galima įsigyti beveik bet kokį AIO ir dar liks planšetei. Jei gamintojai nusprendė daug prašyti už neįprastą formą galėjo nepagailėti ir rimtesnių komponentų.

Nusipirkę kompiuterį gausite belaidę pelę ir klaviatūrą, maitinimo bloką o taip pat dokumentacijos krūvą, kaip ir kiekvieno kompiuterio dėžėje.