Profitus – kiek iš tiesų gera ši platforma?

Tiems, kurie ima domėtis investavimo galimybėmis, nori ar nenori, savaime iškyla klausimas – investuoti į nuosavą NT ar sutelktinio investavimo platformą? Nors investavimas į nekilnojamąjį turtą lietuviams atrodo kaip vienas patraukliausių ir saugiausių būdų savo lėšas paleisti į darbą, tačiau ne kiekvienas turi pakankamą sumą įsigyti NT objektą. Paskolos imti nesinori,  turima pinigų suma tokiems planams yra per maža. Ši situacija pasikeitė mūsų šalyje įsibėgėjus sutelktinio finansavimo platformų veiklai (SFP).  Investuoti galima pradėti vos nuo 100  eurų. Natūralu, jog tuomet kyla kitas klausimas – kaip tinkamai pasirinkti SFP? Tiek investuojantys, tiek paskolų gavėjai, tiek finansų specialistai išskiria sutelktinio finansavimo platformą Profitus. Ar iš tiesų ji tokia gera ir patikima?

Po lyderystės Lietuvoje – žvilgsnis į Europą 

2018 m. įkurta sutelktinio finansavimo platforma Profitus pelninga tapo jau trečiais veiklos metais. 2022 metais buvo sutelkta jau daugiau nei 43 milijonai eurų pelno. Pagal šiuos rodiklius Profitus platforma neabejotinai tapo savo srities rinkoje lydere Lietuvoje. Be to, šie rodikliai yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl Profitus renkasi rizikos kapitalo fondai bei verslo asai. Tai suteikia daugiau pasitikėjimo ir įmonė vis drąsiau dairosi ir užsienio investicijų. 

Šiuo metu Profitus veikla labai sparčiai įsibėgėja Latvijoje, Estijoje bei Ispanijoje. Tokie įspūdingi šuoliai visai nėra netikėti, nes SFP stengiasi išlaikyti tikrąjį sutelktini finansavimo principą – darbą su didesne investuotojų bendruomene. Tai šiek tiek sudėtingesnis kelias nei įprasta, nes daug laiko ir energijos skiriama edukacijai. Tačiau egzistuoja kita medalio pusė – tokia veikla yra daug atsparesnė rinkos svyravimams. 

Platus veiklos projektų spektras – įrodymas, jog kiekvienas klientas yra svarbus

Tikriausiai net nereikia sakyti, jog kuo platesnis investavimo ar paskolų gavimo projektų pasirinkimas – tu platesnis lojalių ir nuolatinių klientų ratas. Minimoje sutelktinio finansavimo platformoje suteikiamos paskolos išskirtinai verslo projektams: nekilnojamo turto plėtros  projektams, verslo paskoloms užtikrintoms NT, nekilnojamo turto nuomos projektams, tarpinėms paskolos ir kt. Uždavus įmonės darbuotojams klausimą: į kokio tipo paskolas klientai investuoja dažniausiai, sulauksite tokio atsakymo – paskolos Nt plėtrai, NT nuomai ir kitų paskolų refinansavimui. Kuo jos skiriasi?

Kuo skiriasi paskolos NT plėtrai ir NT nuomai?

Pagrindinis skirtumas tarp šių dviejų paskolų tipų – NT plėtros projektų finansavimas yra skirtas naujų ar pradėtų pastatų ir jų kompleksų statybai, o NT nuomai skirtas paskolas verslas naudoja jau esamo NT įsigijimui siekiant jį pagerinti ir išnuomoti. Labai populiarūs projektas, kada, sakykim, nenaudojamos administracinės paskirties patalpos yra transformuojamos į gyvenamąsias ar komercinės paskirties patalpas. Kas liečia investuotojus, pastebima, jog jie mėgsta paskolas NT plėtrai. Tiesiog jos užtikrina didesnes palūkanas ilgesniam laikui. Gera SFP reputacija leidžia klientams būti ramiems dėl ilgesnės projektų trukmės. Tai suteikia galimybę stabilią grąžą gauti ilgesnį laikotarpį. 

Kodėl projektų savininkai refinansauja turimą paskolą? 

Refinansuodamas turimą paskolą projekto savininkas gali pagerinti paskolos sąlygas: paskolos trukmę, sumą, mokėtinas palūkanas bei mokėjimų grafiką. NT plėtros refinansavimai dažniausiai yra numatyti iš anksto. Sutelktinio finansavimo platforma gali pasiūlyti galimybę išmokėti paskolą termino gale arba mažinti įsipareigojimus parduodant pastatytus NT objektus, sakykim, butus. Taigi, galimybių pasirinkimas yra begalinis. Tereikia sudarant paskolos sutartį visuomet išsiaiškinti, per kiek laiko projekto savininkas planuoja grąžinti paskolą.