Pulse Ox Garmin laikrodyje – kas tai ir kaip jis veikia? 

Garmin išmaniuosiuose laikrodžiuose esanti Pulse Oximetry arba Pulse Ox funkcija gali suteikti įžvalgų, padedančių palaikyti bendrą savijautą. Nesvarbu, ar esate sportininkas, siekiantis geriausių rezultatų, ar žmogus, kuris rūpinasi gera savijauta. Pulse Ox funkcija* suderinamuose Garmin išmaniuosiuose laikrodžiuose gali suteikti vertingos informacijos apie deguonies kiekį kraujyje.

Nustatydami, kiek deguonies yra kraujyje, kai jis keliauja po kūną, Pulse Ox rodmenys gali padėti nustatyti, ar jūsų kūno ląstelės gauna deguonies, kurio joms reikia, kad tinkamai funkcionuotų.

Dar žinomas kaip SpO2, Pulse Ox naudoja Garmin jutiklinę technologiją, kad galėtumėte stebėti deguonies prisotinimo kraujyje lygį tiek budrumo, tiek miego metu. Kvėpuodami plaučiai iš oro pasisavina deguonį, kuris su kiekvienu širdies dūžiu patenka į kraują ir cirkuliuoja po visą kūną.

Kad visos kūno ląstelės tinkamai funkcionuotų, joms reikia deguonies. Jūsų kraujotakos sistema, kurią sudaro širdis, plaučiai ir kraujas, dirba kartu, kad deguonis iš aplinkos patektų į ląsteles. 

Deguonis išgaunamas iš oro, kuris įkvepiant pripildo plaučius. Jis įmaišomas į jūsų kraują ir su kiekvienu širdies dūžiu išnešiojamas po visą kūną. Pulsoksimetras matuoja, kiek deguonies (palyginti su didžiausiu galimu kiekiu) yra kraujyje, kai jis keliauja po kūną. 

Jei savo kraują įsivaizduotumėte kaip traukinį, o deguonį – kaip to traukinio keleivius, pulsoksimetras parodo, kiek traukinys yra perpildytas, palyginti su maksimaliu jo keleivių pajėgumu. Kai kiekvienoje traukinio sėdynėje sėdi keleivis, traukinys dirba 100 % pajėgumu.

Įvairūs veiksniai, pavyzdžiui, aukštis virš jūros lygio, fizinis aktyvumas ir asmeninė sveikatos būklė, gali turėti įtakos Pulse Ox rodmenims, tačiau Mayo klinika medicinos ekspertai teigia, kad sveiko kraujo prisotinimo deguonimi lygiai dažnai svyruoja nuo 95 % iki 100 %. Pagal Jeilio medicinos institutą, mažesni nei 92 % pulso oksido rodmenys gali būti laikomi žemais, ir žemi rodmenys gali būti susiję su įvairiomis sveikatos problemomis, kurias gali prireikti diagnozuoti ir gydyti sveikatos priežiūros paslaugų teikėjui.

Nors jūsų Garmin išmanusis laikrodis nėra laikomas medicinos prietaisu ir nėra skirtas sveikatos būklei stebėti, Pulse Ox funkcija gali suteikti vertingų duomenų tiems, kurie gyvena aktyvų gyvenimo būdą.

Daugiau informacijos, kaip fiksuoti Pulse Ox rodmenis: