Samsung SERIES 3 (NP300) nešiojamo kompiuterio apžvalga

Šis nešiojamas kompiuteris pateko pas mane kartu su kitu Samsung gaminiu – Galaxy Tab 8.9. Tai savaime suprantama šis, jau įprastas visiems kompiuteris iš pradžių paliko ne tokį gilų įspūdį, kaip tapšninukas. Bet kai paprasti žaidimukai atsibosta ar tenka grįžti prie darbo tai be normalaus kompiuterio vis dar neįmanoma apsieiti. Taigi šiandien apie Samsung 3 serijos nešiojamą kompiuterį skirtą ne tik darbui, bet ir žaidimams.

Pradėsiu, gal nuo modelio sukonkretinimo, nes pastaruoju metu visi kompiuterių gamintojai su tokiu pačiu pavadinimu leidžia begales skirtingų modifikacijų, bet gal jums pasiseks ir būsite nusižiūrėjęs būtent šį modelį, tai žinosite ko tikėtis. Taigi man teko Samsung NP300E5A-S01EE, bet kad jau nė Samsung svetainėje neįmanoma rasti jokios techninės informacijos tai aš pateiksiu kelias svarbiausias charakteristikas.

Techninės specifikacijos

Operacinė sistemaWindows 7 Home Premium 64bit
ProcesoriusIntel Core i5 2430M
Atmintis6GB
Ekranas15,6 colių LED HD su Non-Gloss 1366×768
Video kortos
  • Intel HD3000;
  • Nvidia GT520MX su 1GB gDDR3.
Standusis diskasSamsung 750GB
Matmenys367 x 243 x 33 mm
Svoris2,3kg

Operacinė sistema

Visiems jau turbūt įprasta 64 bitų Windows 7 Home Premium. Daugiau nelabai yra ką ir bepridurti. Nebent pateiksiu Windows našumo testo rezultatus.

 

Norėčiau atkreipti dėmesį, kad toks žemas – 5,7 bendras našumo indeksas tik dėl Intel 3000HD video kortos kuri naudojama 2D režime. Jos pilnai užtenka dirbant su dokumentais ar naršant internete, o kai užsimanysite pažaisti įsijungs galingesnė 3D režimui skirta Nvidia GT520MX video korta. Bet apie tai vėliau, o kol pas peacekeeper naršyklių testas.

 

Galite dabar pat pasileisti šį testą savo kompiuteryje ir palyginti ko galite tikėtis įsigiję šį 3 serijos Samsung nešiojamą kompiuterį.

Procesorius

Bene populiariausias procesorius šiandien gaminamuose nešiojamuose kompiuteriuose.

 

Nors daugeliui šie skaičiai nieko nereiškia, tai galbūt taps aiškiau palyginus šio kompiuterio procesoriaus spartumą su kitais procesoriais.

Atmintis

Vėlgi, nelabai yra ką pridurti apie operatyvinę atmintį. Tiesiog norėjosi atkreipti dėmesį, kad jos yra 6GB ir tokio kiekio tikrai pakanka tiek darbui, tiek žaidimams.

Ekranas

Pagrindinis šio ekrano privalumas tai panaudota  Non-Gloss technologija, dėl kurios jis visiškai neatspindi pašalinių šviesos šaltinių. Bet kaip jau minėjau įrašo pradžioje tuo pačiu metu bandžiau Samsung Galaxy Tab 8.9 ir šio nešiojamo kompiuterio ekranas palieka slogų įspūdį lyginant jį su tapšninuko ekranu. Taip, šį atspindžių sugėrimo technologija tikrai puiki, bet tik žiūrint tiesiai į ekraną. Bandant pademonstruoti ką matote kolegai ar šeimos draugui teks juos įsileisti į savo asmeninę erdvę, nes apžvalgos kampas turbūt tik kokie 90 laipsnių.

Iš kitos pusės jeigu darbe peržiūrinėsite savaitgalį vykusio vakarėlio nuotraukas tai kolegos greičiausiai  nuspręs, kad domitės ateivių nuotraukomis ir paliks jus ramybėje pasukioję smiliumi prie smilkinio.

Beje norėčiau atkreipti dėmesį, kad tarp ekrano ir korpuso mažesnis nei 1cm tarpas – tai yra maksimaliai išnaudotas plotas ir kompiuterio dydis nelabai skiriasi nuo ekrano dydžio.

 

Video kortos

Kaip jau minėjau jos yra dvi – viena tai Intel 3000HD video korta integruota į Intel i5 pagrindinį procesorių ir darbui su 3D ar žaidimams skirta Nvidia GT520MX video korta su 1GB atminties. Tokio sprendimo privalumas leidžia optimaliau naudoti bateriją ir kai naršome internete ar dirbame su dokumentais tai dirba tik procesoriuje esanti Intel video korta kuri naudoja labai mažai elektros energijos. O užsimanius pažaisti ar padirbėti su 3D įsijungia galinga Nvidia video korta.

Tiesa, ne visos programos ir netgi žaidimai sugeba suprasti, kad kompiuteryje yra netgi 2 video kortos ir naudoja tik pagrindinę Intel 3000HD video kortą viskam – netgi 3D vaizdui. Pavyzdžiui norėdamas išbandyti ko vertas šis nešiojamas kompiuteris įsidiegiau bene labiausiai resursus ryjantį žaidimą GTA IV  ir labai nesigilindamas nesugebėjau jo priversti naudotis Nvidia video korta. Bet mano nuostabai su vidutiniais nustatymais netgi su Intel video korta GTA IV išspausdavau 25 fps. Visai neblogai ar ne?

O štai tokie naujesni žaidimai kaip Battlefield 3, Need For Speed The Run ar The Elder Scrolls V Skyrim veikia be problemų ir išnaudoja žaidimams skirta Nvidia video kortą.Perspėju, kad jeigu ieškote kompiuterio griežtai darbui, tai jokiu būdu nepirkite šio modelio, nes kaip matote netgi patys naujausi žaidimai veikia be problemų ir galima užsižaidus tapti bedarbiu.

Standusis diskas

Irgi nelabai yra ką ir pridurti – tiesiog malonu, kad jau ir nešiojamuose kompiuteriuose naudojami 750GB talpos diskai. O turint omenyje dėl potvynių Azijoje sukilusių standžiųjų diskų kainas, tai ir šio nešiojamo kompiuterio kaina jau nelabai lenkia panašios komplektacijos stalinio kompiuterio kainą.

Matmenys ir svoris

Tikrai ne pats mažiausias iš mano matytų nešiojamų kompiuterių. Ir ne pats lengviausias. Bet galintis pasigirti papildoma skaičių klaviatūra kas ypač aktualu lietuviams  naudojantiems skaičius esančius virš raidžių savo tautiniams rašmenims įvesti.

 

Nebuvo progos paminėti dar vieno šio nešiojamo kompiuterio privalumo – korpuso paviršius ant kurio nepalieka nei pirštų antspaudų, nei įbrėžimų ir kurį labai lengva nuvalyti. Tai sunku perteikti nuotraukoje, bet gal sugebėsite įžvelgti, ką turiu omenyje.

 

O, kad jau prabilau apie korpusą, tai nepamaišys ir iliustracija apie šonines jungtis.

 

Baigiamasis žodis

Šįkart net neužsiminiau apie Samsung siūlomus programinius sprendimus. Bet apie tai galite pasiskaityti nešiojamo kompiuterio Q330 apžvalgoje. Viskas. Daugiau nebeturiu ką bepridurti. Nebus ir privalumų ar trūkumų išvardijimo. Viską, ką norėjau jau parašiau. Tikiuosi tai padės jums apsispręsti ar šis kompiuteris jums tinkamas.