Kokie yra universalių padangų privalumai ir trūkumai?

Universalios padangos – tai sprendimas vairuotojams, kurie važinėja nedidelius atstumus, vidutinėmis oro sąlygomis. Prieš nusprendžiant įsigyti šio tipo padangas, verta apsvarstyti jų privalumus ir trūkumus.

Kokie yra universalių padangų privalumai?

  • Universalumas

Šio tipo padangos skirtos važiuoti tiek vasaros, tiek žiemos oro sąlygomis. Todėl vairuotojams nereikia keisti padangų priklausomai nuo sezono, o tai patogu ir padeda sumažinti su automobiliu susijusias išlaidas. Universalias padangas ir daugiau informacijos apie skirtingas jų savybes galite rasti internetinėje svetainėje: naujos-padangos.lt.

  • Taupymas

Tai, kad nereikia pirkti dviejų atskirų padangų komplektų (vasarinių ir žieminių) ir nėra išlaidų, susijusių su jų sandėliavimu, yra didelis finansinis pranašumas. Todėl universalios padangos gali būti ekonomiškas sprendimas.

  • Geras sukibimas su kelio danga įvairiomis sąlygomis

Šio tipo padangos optimizuotos įvairioms kelio sąlygoms, užtikrina gerą sukibimą tiek ant sausos, tiek ant šlapios dangos, taip pat esant žemesnei temperatūrai.

  • Nereikia dažnai keisti

Dėl to, kad universalios padangos pritaikytos įvairioms sąlygoms, vairuotojui nereikia keisti padangų priklausomai nuo sezono. Tai ypač patogu turintiems ribotą biudžetą.

Kokie yra universalių padangų trūkumai?

  • Kompromisas dėl eksploatacinių savybių

Nors universalios padangos skirtos užtikrinti gerą sukibimą su keliu įvairiomis oro sąlygomis, jos yra kompromisas tarp vasarinių ir žieminių padangų. Todėl ekstremalesnėmis oro sąlygomis (pavyzdžiui, tokiomis, kokios būdingos Lietuvai) jos nėra tokios geros kaip žieminės ar vasarinės padangos. Pavyzdžiui, automobilis su universaliomis padangomis gali stabdyti ilgiau nei su žieminėmis padangomis. Taigi sumažėja eismo saugumas. Todėl jas rekomenduojama rinktis vairuotojams, kurių vairavimo stilius yra ramus.

  • Mažesnis patvarumas

Universalios padangos dėl savo savybių gali dėvėtis greičiau nei vasarinės ar žieminės padangos. Nors visasezonės padangos gerai toleruoja neigiamą ir teigiamą temperatūrą, jos greičiau dėvisi ant įkaitusio asfalto. Paprastai manoma, kad šios padangos gali tarnauti ne ilgiau kaip 20 000 km. Todėl jas padangas verta pirkti tik tuo atveju, jei vairuotojas nuvažiuoja nedaug kilometrų.

Iš esmės galima teigti, kad sprendimas rinktis universalias padangas priklauso nuo individualių pageidavimų, vairavimo stiliaus ir oro sąlygų. Vairuotojams, kurie važinėja miesto sąlygomis – universalios padangos gali būti patrauklus pasirinkimas. Tačiau reikia nepamiršti jų apribojimų. Prieš nusprendžiant pirkti, taip pat verta pasitarti su ekspertais.