Kaip maksimaliai apsaugoti savo duomenis telefone?

Kadangi išmanieji įrenginiai prisiima vis daugiau atsakomybės, verta prisiminti ir galbūt iš naujo atrasti įrankius, kurie papildomai rūpinasi vartotojų duomenų apsauga. Išmanieji telefonai tapo neatskiriama mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Šiais laikais išmaniųjų įrenginių nepakanka pokalbiams ar tekstiniams pranešimams siųsti – su jo pagalba galime ne tik apsipirkti internetu, patvirtinti banko operacijas, bet ir apsaugoti asmeninę ir net konfidencialią informaciją.

Pasirinkite mobilųjį telefoną su saugumu ir novatoriškumu

Rinkdamiesi išmanųjį telefoną, daugelis vartotojų kreipia ypatingą dėmesį į jo technines specifikacijas ar dizaino schemas. Ar tinkamai kreipiate dėmesį į įrangos saugumą? Neužtenka atrakinti telefoną PIN kodu arba naudoti pirštų kombinaciją ekrane. Kurį laiką tradicinius pirštų atspaudų jutiklius pakeitė patikimesni naujoviški produktai, tokie kaip rainelės skaitytuvai. Kiekvienas iš mūsų rainelėse turi ypatingą struktūrą, todėl jų atkartoti beveik neįmanoma. Svarbius duomenis savo išmaniajame renginyje papildomai galite apsaugoti sudėtingu slaptažodžiu – pasirinkite jį kuo ilgesnį, įterpkite didžiųjų raidžių ir skaičių. Geriausia tokiu būdu apsaugoti tam tikrus, ypatingai svarbius duomenis, pavyzdžiui, konkretų aplanką su asmeninėmis nuotraukomis ar darbinius failus. Įsidėmėkite, kad pasirinktas slaptažodis turėtų būti reguliariai atnaujinamas.

Vartotojai jau gali naudoti pažangius rainelės skaitytuvus kai kuriuose naujausiuose išmaniuosiuose telefonuose. Pavyzdžiui, ši naujovė integruota į „Samsung“ pavyzdinius gaminius „Samsung Galaxy Note 9“ ir „Samsung Galaxy Note 8 remontas“. Integruotas rainelės skaitytuvas apsaugo nuo neteisėtos prieigos ar prieigos prie apsaugotų ar užrakintų failų.

Venkite nemokamo belaidžio interneto, kuris sutinkamas kavinėse, parduotuvėse

Pietaujate kavinėje, laukiate lėktuvo oro uoste ar „pasivijote“ nemokamą belaidį internetą? Prieš prisijungdami įvertinkite savo riziką – tikrindami savo el. paštą rizikuojate nutekinti el. laiško turinį, o atlikdami banko pavedimą galite būti automatiškai nukreipti į suklastotą banko svetainę.

Būkite atsargūs pasirinkdami automatiškai prisijungti prie nemokamo „Wi-Fi“ tinklo. Dėl neapgalvoto prisijungimo prie šio specialiai sukurto tinklo gali būti pavogti visi jūsų asmeniniai duomenys. Be to, išjunkite belaidį tinklą ir „Bluetooth“, kai jo nereikia. Kai norime naudoti šias belaidžio ryšio technologijas, jas prisimename, o kenkėjiški žmonės gali ja naudotis prisijungdami prie jūsų įrenginio ir pavogti duomenis. Dažniausiai pranešimus apie operacinės sistemos naujinius gauname pačiu netinkamiausiu metu, todėl šį svarbų pakeitimą paliekame vėlesniam laikui. Pagrindinė priežastis, kodėl mes kartas nuo karto vis dėlto turėtumėme priimti operacinės sistemos patobulinimus, yra apsisaugojimas nuo paliktų saugumo spragų. Iš karto po to, kai operacinės sistemos kūrėjai ištaiso atsiradusias sistemos spragas, įsilaužėliai atranda naujas – visa tai dažnai galėtų priminti nesibaigiantį „katės ir pelės“ žaidimą. Neatnaujinta operacinė sistema ir toliau veiks su sistemos klaidomis, o juk vartotojas nenori rizikuoti savo duomenų saugumu kibernetinėje erdvėje.

Pagalvokite prieš spausdami „atsisiųsti“, nesinaudokite netinkamomis svetainėmis ir programomis

Norėdami išmanųjį telefoną papildyti sau reikalingomis programėlėmis, atkreipkite dėmesį iš kur tas programėles siunčiatės bei vadovaukitės išmaniųjų įrenginių gamintojų patarimais.

Rinkdamiesi naują mobiliąją programėlę, knygą, žaidimą, muzikos kūrinius ar filmus būtinai atkreipkite dėmesį į tai, koks yra jų reitingas bei atsisiuntimų skaičius – tai vienas saugumą atspindinčių rodiklių. Vertinimą galite patikrinti suvedus ieškomą pavadinimą savo išmaniojo telefono programėlių parduotuvėse, pavyzdžiui, „Google Play“.