Elono Musko remiami „laisvės sunkvežimių vairuotojai“ Kanadoje gavo naują finansavimo būdą po to, kai „GoFundMe“ įšaldė milijonus aukų

Internetinė lėšų rinkimo platforma „GoFundMe“ praėjusią savaitę paskelbė, kad iš savo svetainės pašalina aukojimo kampaniją sunkvežimių vairuotojų protesto grupei „Laisvės konvojus“, kuri šiuo metu protestuoja Kanadoje.

Konvojaus protestai, vykstantys jau antrą savaitę, prasidėjo sausio pabaigoje po to, kai laisvai organizuota sunkvežimių vairuotojų grupė susibūrė nuvyko į Otavą pareikšti savo nepritarimą kovos su COVID-19 priemonėms.


Po „susijusių faktų peržiūros ir daugybinių diskusijų su vietos teisėsaugos ir miesto pareigūnais“, „GoFundMe“ nustatė, kad lėšų rinkimas sunkvežimių vilkstinės pažeidžia paslaugų sąlygas, kurios „draudžia skatinti smurtą ir priekabiavimą“, bendrovė sakoma oficialiame pranešime. Kompanija nusspredė lėšas perduoti kitoms organizacijoms savo nuožiūra.

Reaguodamas į tai Elonas Muskas Twitteryje „GoFundMe“ nedviprasmiškai pavadino vagimis:

Floridos gubernatorius Ronas DeSantis savo ruoštu pažadėjo su valstijos generalinio prokuroro Ashley Moody pagalba ištirti šį sukčiavimo atvejį:

Teksaso valstijos generalinis prokuroras Kenas Paxtonas tai pat pasipiktino BLM remiančios organizacijos veiksmais ir su komanda vertins galimą sukčiavimą:

Kilus masiniam pasipiktinimui suaukotas lėšas „GoFundMe“ pažadėjo grąžinti aukotojams, tačiau vargu ar jos laukia šviesi ateitis ir galbūt privers susimastyti kitus, besąlygiškai remiančius antihumanišką politiką. Nepaisant to Facebook pašalino su laisvės konvojumi susijusius puslapius:



Laimei vilkstinės protestuotojai dabar rado kitą gelbėjimosi liniją – Kanados religinę organizaciją „HonkHonkHodl“. Socialiniame tinkle „Twitter“ grupė save apibūdino kaip iniciatyvą „oranžinėms piliulėms Kanados sunkvežimių vairuotojams“. Šis terminas pasiskolintas apie raudonos piliulės ir mėlynos piliulės koncepciją iš 1999 m. filmo „Matrica“, kur teisingas pasirinkimas reiškė pasirinkimą sužinoti tiesą apie visuomenę ir savo gyvenimą.

Kanados leidinio „The Star“ teigimu, „HonkHonkHodl“ yra keturių asmenų grupė – Gregas Boothas, Jeffas Fossas ir du vyrai, kurie internete vadinasi slapyvardžiais „Nobody Cariboo“ ir „BTC Sessions“, kurie sukūrė kriptovaliutų sutelktinio finansavimo kampaniją platformoje Tallycoin, kaip alternatyvų „Laisvės konvojaus“ finansavimo kanalą.

Kanados vilkikų vairuotojų inicijuotas protestas išaugo į daugiatūkstantinį (milijoninį?) pasipriešinimo prieš žmogaus teisių ribojimo judėjimą ir pateko į mainstreaminės medijos kategoriją „blogai arba nieko”. Kovos už laisvę dvasia persimetė į kitas šalis – mažiausiai iš šešių Europos valstybių fūristai vyksta į Briuselį kur, rinksis protestuoti prie EU parlamento.