Elonas Muskas pateko į Gineso rekordų knygą

Praėję metai „SpaceX“, „Tesla“ ir ką tik tapusiam nauju „Twitter“ vadovu Elonui Muskui buvo sudėtingi ir baigėsi jo patekimu į Gineso rekordų knygą. Tai oficialiai buvo paskelbta pastarosios organizacijos tinklaraštyje. Tiesa, milijardierius akivaizdžiai nesirengia švęsti, nes jo rekordas labai liūdnas.

Gineso knygos tinklapyje paskelbtame pranešime rašoma, kad Elonas Muskas sumušė pasaulio rekordą dėl didžiausio asmeninio turto praradimo istorijoje. „Forbes“ apskaičiavo, kad nuo 2021 m. lapkričio mėnesio verslininko turtas sumažėjo maždaug 182 milijardais JAV dolerių – nuo 320 milijardų dolerių 2021 m. iki 138 milijardų dolerių 2023 m. sausio mėn. Tuo pačiu metu kiti šaltiniai nurodo, kad šis skaičius iš tikrųjų yra arčiau 200 mlrd.

Ir nors tikslų skaičių nustatyti itin sunku, Musko nuostoliai per vienerius metus aiškiai viršija ankstesnį rekordą – 58,6 mlrd. Pagrindinė Elono Musko turto sumažėjimo priežastis buvo jo įmonės „Tesla“ akcijų kainos kritimas 65%. Tam įtakos turėjo ir prieštaringai vertinamas 44 milijardų dolerių vertės socialinio tinklo „Twitter“ įsigijimas.

Elonas Muskas ne tik pasiekė savotišką pasaulio rekordą, bet ir prarado turtingiausio planetos žmogaus statusą. Dabar šis titulas priklauso LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) įkūrėjui Bernardui Arnault, kurio turtas vertinamas 190 mlrd.