Elonas Muskas paragino Europą grįžti prie atominių elektrinių naudojimo

Tesla ir SpaceX įkūrėjas bei vadovas Elonas Muskas socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė neįprastą žinutę – jo nuomone, Europa turėtų „perkrauti“ savo atomines elektrines nacionalinio ir tarptautinio saugumo sumetimais.


„Tikiuosi, kad dabar akivaizdu, jog Europai derėtų vėl atidaryti neveikiančias atomines elektrines ir padidinti esamų galią. Tai yra būtina nacionaliniam ir tarptautiniam saugumui“, – sakė jis.

Musko teigimu, baimės dėl branduolinės energijos yra perdėtos. Kaip socialiniame tinkle teigė verslininkas, prie atominės elektrinės užaugintą maistą jis pasiruošęs valgyti prieš kameras. „Tai padariau Japonijoje prieš daugelį metų, netrukus po Fukušimos. Radiacijos rizika yra daug, daug mažesnė, nei daugelis galvoja“, – sakė jis.

Šiuo metu Europos Sąjungoje nėra sutarimo dėl branduolinės energijos. Vokietija iki šių metų pabaigos planuoja uždaryti visas šalyje veikiančias atomines elektrines. Prancūzija nusprendė priešingai ir ketina pastatyti nemažai naujų, nors dar visai neseniai planavo atsisakyti taikaus atomo.