Kinija pasiekė, kad bitkoinų transakcijų dalis sumažėtų nuo 90% iki 10%

Nacionalinis Kinijos bankas (šalies centrinis bankas) pranešė, kad Kinijos pasaulinių sandorių bitkoinais (BTC) dalis sumažėjo nuo daugiau nei 90% iki 10%. Kinijos centrinio banko finansinio stabilumo biuras paskelbė dokumentą, kuriame aptariamas susidorojimo su kriptovaliutomis poveikis finansų rinkoms. Teigiama, kad visos P2P biržos šalyje buvo likviduotos, o tai galiausiai sumažino ažiotažą dėl sandorių skaitmenine valiuta.

Globali bitkoinų operacijų dalis Kinijoje greitai sumažėjo nuo 90% iki 10%. Neteisėta finansinė veikla, pvz., netvarkingas finansų tvarkymas ir lėšų rinkimo nusikaltimų slopinimas, yra griežtai kontroliuojamas.

Statista duomenimis, 2018 metais uždraudus kriptovaliutų biržas, metinė bitkoinų prekybos apimties dalis skaitmeniniais juaniais sumažėjo beveik iki nulio.

BTC prekybos Kinijos juaniais apimtys iš tiesų galėjo praktiškai išnykti, tačiau dėl decentralizuoto bitkoino pobūdžio jo visiškai uždrausti neįmanoma. 2017 m. likvidavus vietines kriptovaliutų biržas, daugelis Kinijos prekiautojų per VPN kreipėsi į užsienio kriptovaliutų biržas.

Kai Pekino vyriausybė uždraudė užsienio kriptovaliutų biržoms teikti bet kokias paslaugas žemyninėje Kinijoje, šalies prekybininkai užplūdo prie decentralizuotas finansines (DeFi) platformas.