„Toshiba Portege Z30-C-16n“ apžvalga – klasikinis kompaktiškas nešiojamas kompiuteris verslui

Japonų tarptautinis konglomeratas „Toshiba“ jau daugiau nei 30 metų kuria nešiojamus kompiuterius. Iš pradžių jie buvo sunkūs ir tik iš dalies tiko mobiliam naudojimui, o šiuo metu tai labai pasikeitė. Šios apžvalgos herojus kompaktiškas verslo nešiojamas kompiuteris „Portege Z30-C-16n“ akivaizdžiai pademonstruoja progresą šioje srityje. Vos 1,2 kg sveriantis nešiojamasis kompiuteris su 13,3 colio ekranu tarp konkurentų išsiskiria tvirtu magnio ir aliuminio lydinio rėmeliu, amortizuojančia ir unikalia korio formos armavimo konstrukcija, užtikrinančia didesnį tvirtumą ir ilgaamžiškumą. Aparatinė įranga tai pat pakankamai galinga – „Core i7“ ir 8 GB DDR3L tipo operatyviosios  atminties. Vartotojo failams ir programoms įdiegtas 512 GB talpos spartus M.2 SSD kaupiklis.
Toshiba Portege Z30-C-16n
„Toshiba Portege Z30-C-16n“ yra itin kompaktiškas (316,0 x 207,0 x 7,6 – 17,9 mm) verslo klasės nešiojamas kompiuteris, turintis daugybę saugumo funkcijų ir LTE modulį.

Ekranas

„Toshiba Portege Z30“ naudoja 13,3 colių HD ekraną su 1920 x 1080 taškų skiriamąja geba ir įprastu 16:9 kraštinių santykiu. Matinis paviršius ir eDP matrica leidžia pamatyti ekrano turinį iš beveik bet kurio matymo kampo be spalvų ir kontrasto praradimo. Vidutinis apšvietimas yra pakankamai geras – 274 cd/m2. Gamintojas siūlo šio nešiojamojo kompiuterio modifikacijų ir su lietimui jautriu ekranu.

Viršutinė dalis stabiliai laikosi bet kokioje atlenkimo padėtyje, todėl prietaisą patogu naudoti bet kokiomis sąlygomis, o neblizgi danga sumažina atspindžių kiekį. Virš ekrano įtaisyta 2 MP raiškos web kamera.

Techninė įranga

„Toshiba“ ploname ultrabooke įdiegtas pakankamai galingas septintosios „Core“ kartos „Intel i7-6500U“ procesorius, kurio du branduoliai gali veikti 2,5-3,1 GHz dažniu. Grafikos apdorojimu užsiima integruota vaizdo plokštė „Intel® HD Graphics 520“, kuri optimaliai tinka 2D sričiai (biuro programoms, internetui ir pan.). Nustačius 1280 x 720 raišką galima pasiekti tarp 25 ir 57 kadrų per sekundę vaizdo atnaujinimo dažnį (priklausomai nuo žaidimo). Kartu su procesoriumi dirba 8 GB DDR3L RAM (1.600 MHz).

Mūsų testuojamo pavyzdžio atveju operacinė sistema „Windows 10“, įdiegta į 512 GB talpos M.2 formos SSD kaupiklį, kuriame po šios operacijos vartotojui dar lieka 430 GB laisvos vietos. Modulis pasižymi įspūdingu nuskaitymo ir įrašymo greičiu bei pasiekia 529 MB/s duomenų perdavimo spartą (nuskaitymas). Rašant šis kaupiklis, savaime suprantama, yra lėtesnis ir pasiekia 281 MB/s perdavimo spartą. Optinio disko įrenginio šiame ploname kompiuteryje nėra, tačiau vargu ar daugelis pasiges šios beišnykstančios technologijos. Šis nešiojamasis kompiuteris prie vidinio tinklo gali prisijungti per spartų WLAN modulį, palaikantį 802.11ac + a/b/g/n standartus. Jei norite arba privalote kelionėje dirbti internete, galite naudoti ne tik integruotą WLAN, bet ir LTE modulį. Duomenų perdavimui numatyta ir Bluetooth® 4.0 LE+ ryšio galimybė.

Jungtys

USB įrenginių ir monitorių prievadai įtaisyti abiejose kompiuterio pusėse. Dešinėje rasite dvi USB 3.0 jungtis, kortelių skaitytuvą, SIM kortelės ir RJ-45 lizdus.

Kairėje pusėje šalia kito USB lizdo yra po vieną HDMI, pilno dydžio VGA ir ausinių jungtį bei SD kortelių skaitytuvo lizdas. Dugne įtaisyta „Toshiba“ doko „Hi-Speed Port Replicator III“ jungtis. Minėtas priedas leidžia vienu metu prijungti iki šešių USB įrenginių kartu su HDMI ir „GigaLAN Fast Ethernet“ prievadais ir tokiu būdu be kabelių užtikrina nešiojamo kompiuterio visapusišką bei greitą komunikaciją su kitais įrenginiais.

Įvesties įrenginiai

„Toshiba Portege Z30“ turi klaviatūrą su automatiškai reguliuojamu apšvietimu. Klavišų eiga ir tamprumas mūsų skonį atitiko idealiai – paspaudimas nei per sunkus, nei per lengvas. Visi mygtukai dirba visiškai vienodai, nors tarp konkurentų pasitaiko ir kitokių atvejų. Klaviatūros viduryje gamintojas įtaisė kreipiklį, su kurio pagalba šiek tiek pasitreniravę pelės žymeklį galėsite judinti daug greičiau ir tiksliau nei įprastai.

Rankų atramų srityje yra didelis jutiklinis pultas, viršuje turintis du papildomus „pelės“ mygtukus. Sprendimas neįprastas, tačiau jie labai praverčia naudojant kreipiklį. Juos pasiekti galima naudojant natūralesnę rankų padėtį nei mygtukų ieškant jutiklinės dalies apačioje.  „Toshiba“ inžinieriai pirštų atspaudų skaitytuvą įdėjo priešais jutiklinį kilimėlį.

Saugumas

Japonai skyrė didžiulį dėmesį savo „ultrabooko“ apsaugai nuo nesankcionuoto kitų asmenų naudojimo. BIOS atmintyje gali būti saugomas slaptažodis, kuris yra nurodomas paleisties metu. Jau minėjome pirštų atspaudų jutiklį, įtaisytą priešais jutiklinį kilimėlį, kuris taip pat veikia su „Windows 10 Hello“ autorizacijos mechanizmu.  Pirštų atspaudų jutiklis leidžia atsisakyti prisijungimo slaptažodžio – tiesiog uždėjus pirštą ant jutiklio sistemą atrakinti, ko gero, daugeliui bus gerokai patogiau.

Be to, „Portege Z30“ gali pasigirti pažangiu kortelių skaitytuvu ir patikimos platformos moduliu TPM (Trusted Platform Module). Pastaroji specifikacija apibūdina kodavimo procesorių, kuriame saugomi kriptografiniai raktai, apsaugantys informaciją.

Darbas

Kompiuterio korpusas įtempto testavimo metu, kai procesorius, grafikos plokštė ir atmintis patiria dideles apkrovas, pasiekia beveik 42,6 laipsnių Celsijaus ribą. Tuo metu aušinimo sistema turėjo daug darbo ir šiek tiek triukšmavo. Atliekant įprastus kasdienius darbus nešiojamojo kompiuterio korpusas išlieka vėsus, o ventiliacijos aušinimo sistema vos girdima. Vienas baterijos įkrovimas leido dirbti beveik 7 valandas, o gamintojas deklaruoja iki 11 val. autonomiją.

PC Mark 10 testo rezultatas
PC Mark 10 testo rezultatas

Išvados

Toshiba Portege Z30yra vertas verslo klasės kompiuterio vardo. 13,3 colio ekranas pasižymi geru spalvų atkūrimu, o IPS tipo matrica stabiliai išlaiko kokybišką vaizdą žiūrint beveik bet kokiu kampu. Vos 1,2 kg sveriantį ultrabooką malonu pasiimti su savimi, o LTE modulis dar labiau padidina jo mobilumą.

Plonas, sustiprintas korpusas, unikalios konstrukcijos bei aliuminio ir magnio rėmelio dėka atlaikantis iki 100 kg apkrovą, turi visus būtinus prievadus bei siūlo unikalaus doko „Hi-Speed Port Replicator III“ jungtį. Spartą užtikrina „Intel Core i7 6500U“ procesorius, 8GB DDR3L  RAM ir 512GB talpos SSD. Privalumų sąrašą užbaigsime nedideliu svoriu, LTE moduliu ir daugybe saugumo funkcijų.

„Portege Z30-C-16n“ modifikacija straipsnio rašymo metu kainuoja apie 1400 €, taigi, ir šiuo atžvilgiu šis nešiojamas kompiuteris nenusileidžia konkurentams. Gamintojas siūlo keletą „Portege Z30“ modifikacijų, kurių kainos prasideda nuo 1010 eurų.