„Toshiba Portege X30“ apžvalga

Japonų bendrovės „Toshiba“ sukurtas „Portege X30“ yra vienas iš lengviausių nešiojamų kompiuterių rinkoje ir gali pasigirti daugybe funkcijų. Pas mus pateko 13,3 colių „Portégé X30-D-10J“ modifikacija su procesoriumi „Intel® Core™ i5-7200U“, integruota vaizdo plokšte „Intel® HD Graphics 620“, 256 GB SSD ir 8 GB DDR4 RAM (2133MHz), kuris kainuoja apie 1500 €. Pažiūrėkime kuo šis nešiojamas kompiuteris yra išskirtinis.

Pirmiausia į akis krenta labai plonas ir lengvas korpusas. „Portégé X30“ yra vos 15,9 mm storio ir sveria šiek tiek daugiau nei 1,05 kg, o tai reiškia, kad šis modelis šiuo metu rinkoje yra vienas iš kompaktiškiausių nešiojamųjų kompiuterių.

Korpusas

Toshiba Portege X30

Korpusas su magnio ir aliuminio lydinio rėmu, kuris gerokai lengvesnis už plačiai naudojamus aliuminio lydinio analogus, surinktas labai kokybiškai. Prietaiso korpuse nėra nei jokių nepaaiškinamų tarpų, nei kreivų linijų, nei girgždėjimo prietaisą spaudžiant. Kompiuteris buvo išbandytas pagal JAV armijos standartą MIL-STD 810G, kuris apibūdina prietaiso atsparumą transportavimui ir įvairioms aplinkos sąlygoms.

Korpuso paviršiaus ir srities aplink klaviatūrą plastikas padengtas smulkia tekstūra, kuri korpusą padaro neslidžiu ir puikiai apsaugo nuo pirštų atspaudų rinkimo. Apačioje rankų žymės matomos aiškiau, tačiau tai nešiojamo kompiuterio išvaizdai, savaime suprantama, nekenkia. Beje, nešvarumų pašalinimui kompiuterio komplekte rasite mikropluošto šluostę.  „Toshiba Portege X30“ išvaizda ir medžiagos palieka aukščiausios kokybės ir elegantiško prietaiso jausmą. Užapvalinti korpuso kraštai apačioje leidžia prietaisą patogiau paimti rankomis, o padėjus ant kelių neįsirėžia į kojas.

Nepaisant savo minimalaus storio, nešiojamas kompiuteris yra tvirtas – korpusas ir klaviatūra išlieka standūs spaudžiant netgi didele jėga. Atidarius dangtį su ekranu, ši dalis tampa gana lengvai linkstanti ir elgiantis neatsargiai gali būti sulaužyta. Tačiau vargu ar tokio storio plokštę buvo įmanoma pagaminti kitokią. Vyriai yra tvirti ir gerai sureguliuoti – kompiuterį lengva atidaryti ir viena ranka, o ekranas visada išlieka nustatytas bet kokiu kampu, net ir spausdinant.

Sąsajos

Nors kai kurie itin ploni nešiojamieji kompiuteriai dažnai negali pasigirti gausiu jungčių rinkiniu, apie „Toshiba Portege X30“ to pasakyti negalima. Kairėje korpuso pusėje rasite apsauginio užrakto „Kensington“ jungtį, 3.5 mm ausinių ir USB 3.0. Tuo tarpu dešinėje įtaisytas pilno dydžio HDMI, microSD kortelių ir du USB 3.1 Type-C lizdai su „Thunderbolt 3“ palaikymu. „Thunderbolt 3“ yra labai universali sąsaja ir leidžia prijungti didelės raiškos ekranus, eGPU, greitus išorinius įrenginius ir dar daugiau. Nešiojamas kompiuteris įkraunamas per vieną iš šių jungčių.

X30 įdiegta „Intel 8265 Dual-Band“ WiFi plokštė siūlo puikų belaidį ryšį. Jos dėka kompiuteris gali perduoti ir priimti duomenis, atitinkamai, maždaug 490 ir 650 Mbit/s sparta.

Saugumas

„Portégé X30“ turi daugybę saugumo funkcijų, kurios daugeliui vartotojų gali būto naudingos. Be TPM 2.0 kripto procesoriaus X30 siūlo pirštų atspaudų skaitytuvą, integruotą į jutiklinį kilimėlį. Biometrinis skaitytuvas yra greitas ir pakankamai tiksliai atpažįsta savininką. Be šių saugių prisijungimo galimybių vartotojai taip pat gali pasirinkti PIN kodą arba slaptažodį.

Įvesties įrenginiai

Klavišų išdėstymas yra salos tipo ir siūlo tinkamą eigą su gerai juntamu grįžtamuoju ryšiu. Rašant klaviatūros triukšmas yra girdimas, tačiau ne tiek, kad erzintų. Klavišų dydis parinktas protingai, o jų eiga turėtų patikti daugumai vartotojų. Rašyti šiuo kompiuteriu tikrai labai patogu.

Klaviatūros viduryje gamintojas įtaisė mėlynos spalvos kreipiklį, kurio pagalba pelės žymeklį galima judinti daug greičiau ir tiksliau nei įprastai, tačiau prie tokio valdymo reikia laiko priprasti.

Baltą fono apšvietimą galima nustatyti taip, kad išsijungtų po kelių sekundžių (iš naujo suaktyvinamas paspaudus klavišą) arba pasilikti neribotą laiką. Yra keletas ryškumo lygių, leidžiančių pakoreguoti ir taip gerai subalansuotą foninį apšvietimą. Jis pakankamai ryškus naudojimui vidutiniškai apšviestose patalpose, bet ne toks ryškus, kad tamsoje rėžtų akis.

Jutiklinis kilimėlis turi lygų paviršių, kurio dėka lengvai slysta pirštai. Apatinėje dalyje esantis spustelėjimo mechanizmas pasižymi geru grįžtamuoju ryšiu, todėl neklysdami pajusite ar mygtukus paspaudėte. Jutiklinė sritis yra labai jautri ir dėl jos darbo neturime jokių nusiskundimų. Kai kurie vartotojai gali nerimauti dėl integruoto pirštų atspaudų skaitytuvo, tačiau jo buvimas mums nesukėlė jokių nepatogumų. Virš jutiklinės srities įtaisyti papildomi „pelės klavišų“ mygtukai, kurie, pripratus, gali tapti netgi patogesni už esančius apačioje.

Ekranas

„Toshiba“ siūlo du 13,3 colių ekrano raiškos pasirinkimus: 1366×768 arba 1920×1080 taškų. Šios apžvalgos herojus turi Full HD (1920×1080) matricą be lietimui jautrios dangos. IPS ekranas pakankamai ryškus daugumai apšvietimo sąlygų ir pasižymi pakankamai tolygiu apšveitimu visame plote.

Dėl gana ryškios matricos ir matinės dangos vaizdas gerai matomas net labai ryškioje šviesoje, todėl vartotojai galės dirbti šalia langų ar net lauke. Spalvos pakankamai sodrios ir tikroviškos, o jų gamyklinis kalibravimas yra arti etalono.

Kaip ir tikimasi iš IPS ekrano, matymo kampai yra labai platūs. Vaizdas ir spalvos išlieka itin tikslūs net žiūrint ekstremaliais kampais.

Darbas

„Portégé X30“ aprūpintas naujausiais ir geriausiais ultrabookų komponentais. Mūsų išbandyta modelis naudoja procesorių „Intel® Core™ i5-7200U“, tačiau galite pasirinkti modifikaciją su šiuo metu sparčiausiu „Intel“ dviejų branduolių procesoriumi, skirtu nešiojamiems kompiuteriams – „Core i7-7600U“. Jis, kartu su greitu NVMe SSD ir iki 32 GB operatyviosios atminties, X30 padaro sparčiu aparatu, galinčiu sėkmingai susidoroti su beveik bet kokiomis užduotimis. Pajėgumų kompiuteriui gali pristigti tik 3D modeliavimo programose ar naujausiuose žaidimuose, nes integruota GPU „Intel HD Graphics 620“ nėra tinkama šiems darbams. Tačiau būtų naivu tikėtis, kad toks kompaktiškas prietaisas bus ir galingas žaidimų kompiuteris. Ši vaizdo plokštė gali perduoti vaizdą į 4K monitorių 60 Hz dažniu ir palaiko iki trijų prietaisų.

„Toshiba“ siūlo X30 modelius su 128 GB, 256 GB arba 512 GB PCIe NVMe SSD kaupikliais. Čia naudojamas „Samsung“ SSD nors ir nėra sparčiausias rinkoje, tačiau jo greičio vis tiek turėtų būti daugiau nei pakankamai bet kokiam naudojimui.

PC Mark 10 testo rezultatai
„PCMark 10” testo rezultatai

„Portégé X30“ veikia gana tyliai, o daugumoje užduočių ventiliatorius išjungiamas ir tik šiek tiek sukasi, kai sistema veikia dideliu krūviu. Net tada, ventiliatorius nekelia pernelyg didelio triukšmo ir šiuo atžvilgiu pranoksta daugumą konkurentų. Prie triukšmo mažinimo prisideda ir tai, kad ventiliatorius grotelės nukreiptos žemyn. „Toshiba“ atliko puikų darbą su aušinimo sistema ir todėl korpuso skleidžiama šiluma net ir didžiausios apkrovos metu vos viršija žmogaus kūno temperatūrą.

Tokiam plonam prietaisui garsiakalbiai yra stebėtinai geri. Juos sukūrė muzikos mėgėjams gerai žinoma bendrovė „Harman/Kardon“. Žemi dažniai nėra įspūdingi, tačiau viduriniai ir aukšti skamba labai subalansuotai ir aiškiai. Bendras garsas yra lygus ir malonus. Garsiakalbiai net apkrauti maksimaliu lygiu, kuris yra pakankamas vartojimui patalpoje, skamba pakankamai švariai.

48 Wh baterija leidžia vienu įkrovimu dirbti maždaug 7 valandas, todėl daugeliu atveju to pakaks visai darbo dienai. Išjungus WiFi ir sumažinus ekrano ryškumą galima pasiekti iki 15 valandų veikimo trukmę, o tai tikrai puikus rezultatas tokių matmenų kompiuteriui.

Išvados

Reikia pripažinti, kad „Toshiba“ inžinieriai sukūrė vykusį produktą. Į ploną korpusą gamintojas įmontavo dvi šiuolaikiškas jungtis „Thunderbolt 3“ ir kitas naudingas išvestis, o tuo pasigirti gali ne visi ultrabookai.

Minimalus svoris nesutrukdė japonams pagaminti tvirtą korpusą – klaviatūroje ir apatiniame skydelyje beveik nėra lankstumo. Įvesties įrenginiai yra patogūs ir veikia tiksliai, o nešiojamo kompiuterio darbo spartą užtikrina septintosios kartos „Intel Core“ procesoriai, DDR4 RAM (2133MHz) ir našus SSD kaupiklis.

„Toshiba Portege X30“ galima pagirti ir už kokybišką ekraną, neteplų korpusą, kokybišką garsą ir daugybę duomenų apsaugos priemonių. Šis kompiuteris nėra brangesnis už daugelį panašių konkurentų pasiūlymų, todėl jį galima vadinti tinkamu pasirinkimu verslo ar namų vartotojams.