„Huawei“ kuriamas 5G ryšys: tegul faktai kalba už save

Šiandien daugelio naudojamas 4G mobilusis ryšys suteikė šansą jungtis prie itin spartaus interneto tinklo bei išnaudoti plačias jo galimybes. Greitas informacijos atsisiuntimas ar persiuntimas, aukštos kokybės vaizdo įrašų peržiūra ar sklandus žaidimas „online“ režimu – tai tik maža dalis to, kuo galima mėgautis kasdien. Tačiau vystantis technologijoms ir augant žmonių poreikiams atėjo metas žengti dar toliau.

Didžiosios technologijų kompanijos jau ilgą laiką dirba ties tuo, kad netolimoje ateityje galėtume naudotis aukštesnės kartos 5G mobiliuoju ryšiu. Visgi paskutiniu metu su šia tema susijusiame informacijos sraute atsirado netikslumų, galinčių klaidinti visuomenę.

Per pastarąsias keletą savaičių „Huawei“ plėtojamas 5G verslas sulaukė didelio žiniasklaidos dėmesio. Deja, dalis pasirodžiusių publikacijų nebuvo visiškai tikslios, o kai kurie teiginiai nebuvo iki galo pagrįsti ir dezinformavo visuomenę. Reaguojant į susiklosčiusią situaciją, „Huawei“ norėtų pateikti paaiškinimą, pagrįstą realiais faktais.

„Huawei“ išlieka 5G sektoriaus lyderiu tiek technologiniu lygmeniu, tiek komercinio pritaikymo srityje. Šiuo metu „Huawei“ yra vienintelis įrangos gamintojas, galintis pateikti pilną 5G ryšio sprendimų paketą.

Kaip teigia rotacijos tvarka skiriamas „Huawei“ valdybos pirmininkas Kenas Hu, iki šiol kompanija jau pasirašė 25 komercines sutartis 5G tinklui kurti ir dar daugiau nei 50 komercinių susitarimo memorandumų su telekomunikacijų bendrovėmis visame pasaulyje. Negana to, pasaulinėms rinkoms buvo pasiūlyta daugiau nei 10 tūkst. 5G bazinių stočių. Pagal šiuos skaičius bendrovė stipriai lenkia savo konkurentus.

Tuo pačiu galima pridurti, kad pirmoje 2019 m. pusėje ketinama išleisti pirmuosius kompanijos išmaniuosius įrenginius, palaikančius 5G ryšį ir turinčius inovatyvius „Kirin“ lustus, kurie leis jau antrame kitų metų pusmetyje išnaudoti minėtos technologijos galimybes.

Vertindamas metamus kaltinimus kompanijai dėl saugumo Kenas Hu teigia: „Geriausia faktams leisti kalbėti už save. O faktas yra tas, kad „Huawei“ įrašai apie saugumą yra visiškai švarūs. Mes esame įsitikinę, kad kibernetinis saugumas yra pasaulinė problema. Tai visos pramonės klausimas, todėl mes jį turime spręsti visi kartu“.

Kompanijos atstovas priduria, kad „Huawei“ niekada neturėjo jokio rimto kibernetinio saugumo incidento, susijusio su jų pagaminta įranga. „Net taikant pačius griežčiausius reguliavimas ir jų pagrindu atliekant patikrinimus niekada nebuvo surasta įrodymų, kad mūsų įranga kelia grėsmę saugumui“, – akcentuoja „Huawei“ valdybos pirmininkas.

„Mes visuomet laukiame ir tikimės atviro dialogo su visais, kurie turi pagrįstų dvejonių. Tačiau dėl bet kokių nepagrįstų kaltinimų mes esame visuomet pasiryžę apsiginti bei neleisime suteršti mūsų reputacijos“, – pabrėžia Kenas Hu.