Kaip prieš perkant patikrinti televizorių?

Perkant televizorių, geriau apsisaugoti nuo problemų ir nedelsiant atlikti nedidelį testą. Žinoma, šiuolaikiniai televizoriai yra pakankamai patikimi ir suderinti, todėl broko tikimybė nedidelė, tačiau papildomas patikrinimas negali pakenkti. Tuo pačiu metu turėtų būti atsižvelgiama į parduotuvės politiką, kurioje ketinate įsigyti produktą, čia įmanoma gauti ką nors papildomai arba pakliūti į spąstus.

Parduotuvės politika

Liūdna, bet formuluotė „klientas visada teisus“ neveikia visur, todėl prieš perkant reikia patikrinti šiuos punktus:

  • Televizoriaus gamintojo garantijos buvimą;
  • Grąžinimo arba pakeitimo galimybę.

Nepaisant to, kad televizoriai priklauso techniškai sudėtingų produktų kategorijai ir jiems Lietuvoje netaikomas 14 dienų gražinimo terminas, kai kurie mažmeninės prekybos tinklai stengiasi patenkinti klientą ir suteikia galimybę pakeisti televizorių bet kuriuo kitu modeliu. Perkant televizorių, galite apsirikti su matmenimis, rasti defektų po savaitės naudojimo ar tiesiog netinkamai pasirinkti.

Parduotuvėje jums gali pasiūlyti pratęsti garantiją už papildomą mokestį. Iš esmės, esant oficialiai gamintojo garantijai tai daryti nėra būtina. Tačiau už nedidelę papildomą sumą galite pratęsti garantinį laikotarpį ir apsaugoti save nuo sugedusio televizoriaus taisymo rūpesčių.

Pakuotės ir komplekto tikrinimas

Taigi, pasirinkote modelį ir tinkamą parduotuvę, kuri Jums tinka kaina ir pirkimo sąlygomis. Ką turėtumėte patikrinti, kai gaunate paketą su televizoriumi iš sandėlio ar kurjerio?

  • Pilno komplekto buvimas (nuotolinio valdymo pulteliai, kabeliai, dokumentai);
  • Apsauginės plėvelės buvimas ant televizoriaus ir stovo;
  • Ar nėra televizoriaus naudojimo požymių.

Jei pasirodė, kad pakuotė buvo atidaryta, o apsauginės plėvelės nuimtos – pats laikas atsisakyti pirkimo, nes priešais Jus, greičiausiai, naudotas televizorius. Jis turi būti parduodamas su išlygomis arba nuolaidomis – pavyzdžiui, kaip „vitrinos pavyzdys“. Jei televizorius turi poliruoto metalo ar chromas elementų – jie turėtų būti be įbrėžimų ar kitų pažeidimų. Kaip taisyklė, visi tokie paviršiai yra apsaugoti plėvelėmis, kurios pašalinamos išpakavus prekę.

Veikimo tikrinimas ir defektų paieška

Po komplekto atėjo laikas patikrinti svarbiausią dalyką – televizoriaus veikimą ir defektų nebuvimą.

Pirmiausia reikia atsisiųsti testinius paveikslėlius ir nukopijuoti juos į USB laikmeną, nešiojamąjį kompiuterį ar bet kokį kitą šaltinį, kurį galite pasiimti su savimi į parduotuvę.
Per visą ekraną rodomi įvairių spalvų fonai padeda aptikti vadinamuosius „mirusius“ arba „karštus“ pikselius. Vienos spalvos fone „mirę“ pikseliai atrodo kaip juodas arba šviečiantis taškas. „Karšti“ pikseliai priešingai, atrodo kaip „sustingęs“ spalvotas taškelis net juodame fone, kada visi kiti pikseliai išjungti. Šiuolaikiniai ekranai labai retai turi šiuos trūkumus, tačiau patikrinti verta. įvertinti apšvietimo tolygumą

Visiškai juodas ekranas padeda įvertinti apšvietimo tolygumą. Atkreipkite dėmesį į „apšviestas“ sritis skirtingose ekrano dalyse. Skystųjų kristalų televizoriuose leidžiami tam tikri skirtumai, tačiau jei matote keletą šviesių dėmių juodame ekrane – geriau atsisakyti pirkimo ir paieškoti geresnio varianto ar modelio. Atminkite, kad dauguma LCD televizorių gamintojų nelaiko to defektu ir pakeisti jį netolygaus apšvietimo pagrindu bus labai sunku.įvertinti spalvotų „dėmių“ ekrane buvimą

Baltas fonas tam tikrais atvejais, ne mažiau svarbus. Čia jūs turite įvertinti spalvotų „dėmių“ ekrane buvimą – dažniausiai tai rausvos arba žalsvos spalvos plotai baltame fone. Šis matricos defektas visada bus rodomas virš pagrindinio vaizdo, todėl reikėtų vengti televizorių su tokiu defektu. Kaip ir ankstesniu atveju, daugelis gamintojai „dėmių“ buvimo nelaiko pakankama priežastimi keisti arba remontuoti televizorių.

To pakaks, kad pasirinktumėte gerą televizorių be „mirusių“ taškų ir dažniausiai pasitaikančių ekrano trūkumų. Eksploatacijos metu tokių defektų atsiradimo tikimybė yra minimali.