Programinės įrangos mobiliesiems prietaisams rinka pelnu pranoko Holivudą

Dar prieš kelerius metus mobiliųjų programų rinkos praktiškai nebuvo. Šiandien ji didesnė už Amerikos kino rinką. Tai pranešė analitikų kompanijos „Asymco“ įkūrėjas Horace Dediu, apibendrinęs abiejų pramonės šakų statistiką. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad „App Store“ išmokos programinės įrangos kūrėjams pernai viršijo 10 milijardų JAV dolerių, tai yra daugiau nei bendra už filmus surinkta suma JAV.

Available_on_the_App_Store_(black)Žinoma, Holivudas be Amerikos kino turi kitų pajamų šaltinių, bet mobilios programinės įrangos rinkoje, dar yra „Android“, o taip pat reklamos rinka ir programavimas pagal užsakymus. Jei pridėsite visus šiuos veiksnius, mobiliųjų programų rinka vis viena aplenks Holivudą, tvirtina H.Dediu.

Mobilioji programinė įranga lenkia kinematografiją ne tik bendromis pajamomis, bet ir augimu. Kaip galima matyti iš žemiau pateikto grafiko, mobili įranga yra eksponentinio augimo būklėje, tuo tarpu Holivudas augimo beveik neturi.

Be to, programinė įranga pralenkia ir kitų tipų vaizdo turinį. Šiandien šiame versle sukasi daugiau pinigų, nei televizijoje, filmų nuomoje ir pardavime kartu paėmus.

"App Store" ir Holivudo pajamos (milijonais JAV dolerių)
„App Store” ir Holivudo pajamos (milijonais JAV dolerių)

Kitas įdomus faktas: mobiliosios programinės įrangos pramonė Jungtinėse Valstijose sukūrė daugiau darbo vietų nei Holivudas. Tik prie „iOS“ dirba 627 000 žmonių, Holivude – 374 000.

H.Dediu rašo, kad „šio reiškinio suvokimas atsilieka nuo realybės“. Kitaip tariant, daugelis žmonių tiesiog nesupranta, kokia didžiulė yra mobiliųjų programų rinka, kiek pinigų jis uždirba ir kaip sparčiai auga.