Kaip sureguliuoti vaizdo signalo ryškumą?

Mes jau aprašėme, kaip konfigūruoti televizoriaus ekrano ryškumą, o dabar atėjo laikas panagrinėti vaizdo signalo ryškumą. Dar kartą primename kad dauguma televizorių turi du šviesumo nustatymus: apšvietimas (ekrano ryškumas, angl. backlight) ir signalo ryškumas (angl. brightness). Istoriškai taip susiklostė, kad juodos spalvos lygis signale vadinamas „ryškumu“, kas vis dar daugelį klaidina.

Televizoriaus nustatymui reikės AVS HD Rec. 709 testinio disko, kurį galima parsisiųsti šiuo adresu ir įrašyti į DVD arba įdėti į virtualų DVD ROM emuliatorių.

Taip pat yra testinių MP4 vaizdo failų versija, skirta įrašymui į USB įrenginius ar kompiuterį: atsisiuntimo nuoroda.

Vaizdo ryškumo reguliavimas

Jūs jau nustatėte bendrą televizoriaus ryškumą, bet tada gali kilti problemų: kodėl detalės šešėliuose nėra pakankamai aiškios arba tamsios ekrano sritys susilieja į vieną? Kaip taisyklė, modernūs televizoriai neturi didelių problemų su detalėmis šešėliuose, jei vaizdo šaltinis yra sukonfigūruotas teisingai. Nors kai kuriais atvejais gali tekti reguliuoti vaizdo ryškumą. Tai padės pasiekti teisingą juodos spalvos lygį, kad detalės, esančios šalia juodos spalvos, nedingtų.

Už tai yra atsakingas reguliatorius „Ryškumas” arba ” Brightness ” (anglų meniu). Atėjo laikas paimti bandymų šablomus ir išvestį į televizoriaus ekraną per bet kokį išorinį grotuvą. Ryškumo reguliavimo šablonas yra diske skyriuas „Basic Setup“ pradžioje ir atrodo taip:

 

Yra keletas galimų variantų, kaip jis bus rodomas Jūsų televizoriuje:

  • Signalo gradacija matyti iki 17 žymos imtinai, o 16 susilieja su juodu fonu: ryškumas yra geras, nereikia nieko liesti.Kaip sureguliuoti vaizdo ryškumą?
  • Signalo gradacija visiškai nematoma arba matoma visa iš karto: tikriausiai televizorius gauna neteisingą signalo diapazoną. Patikrinkite šaltinio parametrus ir, jei įmanoma, pasirinkite signalo formatąYCbCr arba Limited RGB(16-235).Vaizdo ryškumo reguliavimas
  • Gradacijos signalas matomas, bet suskirstytas į kelis etapus prieš arba po 17 žymos: sureguliuokite ryškumą taip, kad perėjimai būtų matomi iki 17 žymos, o 16 susilietų su aplinkiniu juodu fonu.3

Būtent 16-oji „etapas” yra sąlyginis juodos spalvos lygis, kurio remiasi skaitmeninis vaizdas. Žemiau jo esantis signalas nepateikiama naudingos informacijos. Todėl nereikia jaudintis kad dalis signalo lieka „už kadro“ – būtent toks yra sumanymas.

Verta paminėti, kad įvairios vaizdo gerinimo funkcijos – dinaminis apšvietimas, automatinis kontrasto valdymas ir t.t., – gali apsunkinti ryškumo sureguliavimą ar net padaryti jį neįmanomu. Todėl rekomenduojama išjungti visas įmanomas papildomas funkcijas, turinčias įtakos vaizdo ir ekrano ryškumui, jei tai įmanoma.