Kaip pasirinkti televizorių

Šiuolaikinis televizorius jau seniai nebėra tik televizijos programų priėmėjas. Nenorite išmesti pinigų į balą? Perskaitykite prieš pasirinkdami televizorių, nepakenks ir po to nesakykite kad neperspėjome.Taigi, renkamės televizorių. Grynieji ir kreditinė kortelė piniginėje ir ryžtas grįžti namo su pirkiniu tvirtas. Jei jūs pažengęs buitinės technikos ir elektronikos specialistas ir praleidote nemažai laiko gilindamasis į įvairių modelių apžvalgas ir palyginimus – sėkmės Jums! Nors gal ir Jums nepakenktų atnaujinti pagrindines žinias.

Kaip pasirinkti televizoriųJei Jūsų idėjos apie televizoriaus pasirinkimą apsiriboja epitetais „spalvotas, plokščias, didesnis ir pigiau“ – mūsų patarimai kaip tik Jums.

Kaina

Pirmiausia nuspręskite kokią pinigų sumą norite išleisti televizoriui. Svarbu prieš tai apsispręsti kokioms eksploatacijos sąlygoms ir kokiam tikslui perkamas televizorius. Renkantis prietaisą sodo nameliui, virtuvei ar svetainei reikia atsižvelgti ne tik į įstrižainę ir kainą, bet ir galimybė prijungti internetą ir kitos papildomos funkcijos reikalingos tik ten kur bus galima jomis pasinaudoti. Šiame straipsnyje pakalbėsime apie rimto modelio pasirinkimą visai šeimai.

Bet kokiu atveju apsisprendę dėl maksimalios televizoriaus kainos prie jos pridėkite dar mažiausiai 20% procentų. Kodėl? Tam kad būti pasiruošus įvairiems maloniems ir nelabai netikėtumams. Pavyzdžiui tam kad neprarasti naudingo parduotuvės pasiūlymo, kada komplekte su norimu televizoriumi, už kurį reikia dar šiek tiek primokėti, duodamas beveik nemokamai koks nors prietaisas, pvz. Blu-ray grotuvas ar išorinė audio sistema. Arba tos pačios kainų kategorijos televizorius su papildomu funkcionalumu vos brangesnis, kurio atsisakyti dėl keleto litų būtų kvaila.

Taip pat nepamirškite, kad pirkdami didelės paklausos metu, kaip per Kalėdas ar Naujus metus sumokėsite šiek tiek brangiau nei kitu laiku. Atėjus į parduotuvę ten maloniai kalba apie nuolaidą, tiesa nemini kad prieš tai kaina buvo be pagrindo iškelta (nors pagrindas yra – po to padaryti nuolaidą :)). Ar nepastebėjote kad kiekvienais metai po didžiųjų švenčių visada prasideda išpardavimas su dar didesnėmis nuolaidomis? Žinoma galima palaukti, bet tada nebus šventės. Toks gyvenimas.

Ekrano raiška ir įstrižainė

Kodėl televizorių su vienoda įstrižaine kaina gali skirtis du ar net tris kartus? Kodėl neverta pirkti beveik nemokamo televizoriaus su didžiule įstrižaine, paprastai stovinčio prie įėjimo į parduotuvę?

Priežastis paprasta: atgyvenusių kartų  elektroniką taip pat reikia kažkaip išparduoti. Pavyzdžiui gamintojai nuolat atidaro naujus skystų kristalų monitorių fabrikus, bet tai nereiškia, kad senieji yra griaunami. Paprastai morališkai pasenę ekranai montuojami įvairiuose informaciniuose ekranuose arba parduodami antro-trečio lygio kompanijoms, kurios jų pagrindu gamina pigius modelius, tiesa morališkai pasenusius.Ekrano raiška ir įstižainė

Tokie televizoriai taip pat turi teisę egzistuoti ir ranga savo pirkėją, bet čia svarbiausia nepulti į kraštutinumus. Jei renkatės tikrai šiuolaikinį televizorių, kurio pagalba planuojate žiūrėti aukštos kokybės laidas ir filmus, pirmiausia siūlome atkreipti dėmesį į ekrano raišką. Priminsim – Full HD (arba HD Ready 1080p) klasės ekranai, dar kartais vadinami HDTV (High Definition TV), horizontalės raiška yra 1920 pikselių ir 1080 pikselių (eilučių) pagal vertikalę (pasitaiko net 1920 х 1200). Šie televizoriai palaiko keturių eilučių 1080i signalą ir progresyvų 1080p signalą be tarpinio perkodavimo.

Televizoriai pažymėti HD Ready, arba HD 720, greičiausiai gerai dirbs su 1080i ir 720p (1280 x 720 pikselių) signalais, bet progresyvų 1080p HD signalą jiems teks rodyti interpoliuojant.full HD

Bet tas labai pigus televizorius greičiausiai turi dar mažesnę raišką. Atkreipkite dėmesį į specifikaciją: ekrano raiška gali būti 1440 x 900,  1366 х 768, 1280 х 720 ir panašios variacijos. Netgi gali pasitaikyti visiškai pasenusi 1024 х 768 raiškos plazma. Kitaip nei šiuolaikinių, tokių ekranų pikselius galima įžiūrėti plika akimi ne tik jei pažiūrėsite iš nedidelio atstumo bet ir iš toliau – tai gana nemaži kvadratai iš kurių sudarytas vaizdas. Ar Jums reikia tokios kokybės kad ir už nedidelę kainą?

Spręsti žinoma Jums, bet turime įspėti kad tokio televizoriaus TV tiuneris gali būti tik analoginis, kaip ir video išėjimai ir apie šiuolaikines interaktyvias galimybes galite iš karto pamiršti.

Taip pat nereikėtų pamiršti kad šiuolaikinį televizorių galima naudoti kaip kompiuterio, grotuvo, žaidimų konsolės monitorių. Žodžiu prisiminkite apie kokybę ir pagailėkite savo akių.

Žinoma niekas neatsisakys didžiulio namų ekrano, kuris iš dalies gali pakeisti kino teatro salę, bet galutinis atsakymą į klausimą „kas geriau – vidutinis 60 colių ekranas ar geros kokybės 50 cilių už tą pačią kainą“ teks atsakyti pačiam.

Plazma ar skysti kristalai? O kaip LED ir OLED?

Nežiūrint pergalingo skystų kristalų ekranų žygio, neverta pamiršti šiuolaikinės kokybiškos plazmos. Jos neginčijami privalumai kontrastas ir aiškumas, gili juoda spalva, neįtikėtinai aukštas reakcijos laikas ir sklandus judančių objektų rodymas, niekur nedingo. Taip pat inžinieriai gerokai padirbėjo ir su technologijos trūkumais – dideliu svoriu ir energijos sunaudojimu, ko dėka šiuolaikiniai plazmos modeliai žymiai „suliesėjo“ ir palengvėjo nors iki geriausių skystų kristalų ekranų modelių pagal šiuos parametrus dar toli bet vis dėl to progresas yra.Plazma ar skysti kristalai

Plazmą visada keikė dėl jos savybės su laiku išdegti (išdega plazmos elemento limonoforas) ir šio reiškinio pašalinio efekto – greitesnio tų elementų kurie nuolat šviečia išdegimo, pavyzdžiui nuolat žiūrimų kanalų logotipų vietose. Čia inžinieriai taip pat gerai padirbėjo ir pailgino ekranų amžių. Panasonic ir Samsung 2010-2012 metų modeliuose plazmos ekranų resursas 100 000 valandų, kas kelis kartus lenkia praeitų kartų parametrus.

Skirtingai nei plazmos ekranai, kur šviečia jonizuotas limonoforas, skystų kristalų televizoriai patys nešviečia. Skysti kristalai tik atidaro arba uždaro šviesos filtrus, kurie savo ruožtu apšviečiami kokiu nors šviesos šaltiniu.skystų kristalų televizoriai

Pavadinimas „LED televizorius“, tai yra šviesos diodų televizorius (LED – Light Emitting Diode) iš esmės marketinginis triukas. LED šiuo atveju nereiškia šviesos diodų pikselių taškų, iš tiesų tai nauja skystų kristalų apšvietimo rūšis baltais diodais, pakeitusiais tradicinį liuminiscensinių lempų apšvietimą (CCFL). Nežiūrint to progresas, pasiektas gaminant LED televizorius, didžiulis.

Pirmiausia pavyko atsikratyti pavojingų gyvsidabrio ir švino, esančio liuminiscensinėse lempose. Taip pat juntamai pailgėjo pašvietimo tarnavimo laikas, sumažėjo energijos vartojimas ir televizoriais kaitimas. Bet svarbiausia kad šviesos diodų dėka pavyko padidinti kontrastingumą, juodos spalvos gylį ir apšvietimo tolygumą visame ekrano plote. Nesigilinsime į LED apšvietimo rūšis, tik paminėsime kad geriausi ekranų pavyzdžiai naudoja intelektualias dinaminio apšvietimo persijungimo priklausomai nuo rodomo vaizdo technologijas. Tokių televizorių kontrastas pasiekia neįtikėtinus rodiklius.

Taip pat reikėtų žinoti kad įpakavimų ir reklaminių bukletų užrašai 480 hercų, 600 Hz ir netgi 1200 Hz apšvietimo skanavimo sistema – tik iš dalies reklaminis triukas, geriausiuose modeliuose paprastas televizinis 50-60 hz dažnis iš tiesų analizuojamas televizoriaus procesoriumi, po to sukuriami tarpiniai kadrai ir skenuojančio apšvietimo pagalba, iš eilės įjungiančiai skirtingas ekrano dalis, vaizdas gaunamas labiau tikslus ir mažiau mirgantis.

Skystų kristalų TN tipo matricos bus greitesnės, už tai IPS geresnės su spalvų apimtimi (nors IPS-Alpha tipo matricos taip pat tokios greitos, kad net naudojamos aktyviuose 3D televizoriuose). Televizoriai su IPS matricomis šiek tiek brangesni nors pamatyti skirtumą plika akimi sunku.

Stereo 3D: aktyvus, pasyvus ir be akinių

Būkite pasiruošę kad rinkdamiesi šiuolaikinį vidutinės ar aukštos kainų kategorijos televizorių gausite 3D technologijos palaikymą, taip sakant nemokamai. Tiesiog todėl kad šiuolaikiniai televizoriai gali rodyti stereoskopinį vaizdą be jokio vargo. Jei stereoskopija svarbi Jūsų pasirinkimui belieka pasirinkti 3D vaizdo tipą.

Gaila, bet šiuo metu už priimtiną kainą 3D vaizdo televizorių be akinių nėra. Tai kas dabar parduodama kaip auto stereoskopiniai televizoriai be proto brangu, o trimatis efektas labai kuklus. Stereo 3D: aktyvus, pasyvus ir be akiniųRinktis teks iš pasyvios arba aktyvios  3D akinių technologijų. Pirmu atveju vaizdas ekrane rodomas abiem akims ant besikeičiančių horizontalių linijų, po to specialios plėvelės pagalba jo įgauna skirtingą apskritą poliarizaciją, skirtingą kairei ir dešinei akims. Šiuos technologijos trūkumas tame kad kiekviena akiai tenka tik pusė eilučių, t.y. 540 eilučių jei vaizdo raiška 1080 eilučių (nors LG marketologai tvirtina kad smegenys interpretuoja vaizdą iki pilnos raiškos). Didžiulis šios technologijos pliusas – pigūs akiniai su paprastais filtrais, nereikalaujantys maitinimo.

Aktyvi technologija reikalauja didelio ekrano dažnio, ne mažiau 120 Hz, tam kad kiekvienai akiai būtų parodyti 60 kadrų, pakaitomis besikeičiančių su kadrais kitai akiai – viso 120 kadrų per sekundę. Toks dažnis būtinas norint sumažinti mirgėjimo efektą ir vaizdo dvejinimosi efekto dėl kanalų susikirtimo.

Plazma lengvai susitvarko su 120 Hz dažniu, TN matricos taip pat ir netgi kai kurie IPS monitoriai perjungiamo apšvietimo pagalba. Lieka tik pajungti aktyvius 3D akinius, kurie skystų kristalų technologijos pagalba pakaitomis uždengiau vieną arba kitą akį.

Valdymo signalą akiniai gauna iš televizoriaus, ir daugeliu atvejų naudojami infraraudonųjų spindulių signalai, panašūs į tuos kurie naudojami distancinio valdymo pultelyje (nors Samsung dažniau naudoja Bluetooth ryšį). Aktyvūs akiniai naudoja įmontuota akumuliatorių, kurį laikas nuo laiko reikia įkrauti, dėl ko konstrukcija gaunasi sunkesnė nei pasyvių akinių, o kainų skirtumas dar labiau juntamas, nuo 10 lt už pasyvius iki kelių šimtų už aktyvius.

Tai iš esmės viskas ką reikia žinoti apie šiuolaikines 3D technologijas renkantis televizorių. Ką rinktis vėl teks spręsti Jums, tik patarsime abi technologijas išbandyti praktiškai ir tada spręsti.

Išmanusis televizorius (Smart TV): Jums reikia jo?

Prieš keletą metų, kai išmaniojo televizoriaus technologijos tik buvo kuriamos, buvo nevisiškai aišku kam televizoriui internetas. Atrodė kad tam tikslui labiau tinka kompiuteris arba planšetė, iš kurio vaizdas rodomas didelio televizoriaus ekrane, bet viso naršymo funkcijos atliekamos išorinio prietaiso.

Šiuolaikiniai televizoriai taip ištobulino savo funkcijas kad joks kompiuteris jau nebegali su jais varžytis. Galbūt įstengs visame ekrane rodyti video, o papildomame lange Twitter, Skype arba Facebook, bet jokiu būdu negausite priėjimo prie specializuotos televizoriaus gamintojo priedų parduotuvės, siūlančios didžiulį pasirinkimą informacinių, pramoginių, vaikiškų, mokomųjų ir kitų priedų.Išmanusis televizorius (Smart TV)

Be to tik televizoriaus pagalba galite patekti į specialų gamintojo tinklą su dideliu naudingo turinio pasirinkimu – daugiausia nemokamo, kuriam, kitu atveju tektų išleisti nemažai pinigų.

Nėra kito būdo pajusti visus Smart TV privalumus kaip pačiam kurį laiką jais pasinaudoti. Jau dabar tokios stambios kompanijos kaip Sony, Panasonic, Samsung, LG siūlomos paslaugos turi vertę į kurią derėtų atsižvelgti renkantis televizorių.

Apie kitus intelektualių televizorių stebuklus, tokius kaip valdymas balsu, gestais, Apple arba Android programomis tegul pasakoja pardavėjai parduotuvėje, kiekvienam modeliui panašių funkcijų rinkiniai labai skiriasi.

Tiuneris ir ryšiai

Jei Jūs jau prisijungę prie daugiakanalės televizijos interneto pagalba (IPTV) ir gaunate šimtus kanalų per specialų tele priedą, kažin ar Jus sudomins galimybė grįžti prie išorinės antenos kanalų, kad ir kokie jie bebūtų – skaitmeniniai ar analoginiai. dvb

Bet kai kurią informaciją apie juos pateiksime. Pagal elektroninių ryšių sąjungos direktyvą perėjimas iš analoginio signalo į skaitmeninį turi būti baigtas 2015 metais. Be išimčių, nes šalys neperėjusios į skaitmeninį formatą trukdys kaimyninėms šalims.

Kas liečia išorines televizoriaus jungtis reikėtų atkreipti dėmesį į HDMI lizdų skaičių. Galbūt pradžiai Jums pakaks vienos HDMI jungties kad ir IPTV pajungimui, bet, kaip sakoma, apetitas auga bevalgant, po to atsiras žaidimų konsolė, Blu-ray grotuvas, kompiuteris ir t.t. dauguma šiuolaikinių televizorių turi 3-4 HDMI įėjimus o kai kurie net HDMI išėjimą.

Netrukdo ir Wi-Fi interfeisas, ar bent jungties buvimas jo pajungimui ateityje, tai labai patogus būdas sujungti visą namų mutimediją į tinklą.

Dauguma šiuolaikinių modelių turi integruotą multimedijos grotuvą, patikrinkite ar televizorius gali skaityti video ir nuotraukas iš išorinių diskų ir Flash atmintinių., ar yra tam tikslui numatyti USB lizdai ir kortelių skaitytuvai.

Pirkti internetu ar parduotuvėje?

Internetinių parduotuvių pasiūlymai paprastai patrauklesni pagal kainą ir pasirinkimas paprastai didesnis nei atskiroje „tikroje“ parduotuvėje. Jei neturite laiko bėgioti po parduotuves ir esate užtikrintas savo pasirinkimu, kodėl gi ne – tik užsakymo metu pasidomėkite pristatymo kaina, kad nesigautų brangiau.

Bet neverta pamiršti ir senos patarlės „geriau vieną kartą pamatyti…“. Parduotuvėje turėsite galimybę palyginti skirtingų televizorių vaizdą ir išsirinkti tą, kuris patinka būtent Jums o ne apžvalgos autoriui ar testų programai. Asmeniniai įspūdžiai – geriausias pasirinkimo kriterijus, kad ir ką kalbėtų kiti.

Viena matyti televizorių paveikslėlyje ir visiškai kas kita matyti jo darbą gyvai. Gali pasirodyti, kad realybėje Jums visiškai nepatinka televizoriaus dizainas, gremėzdiškas distancinio valdymo pultas ar kiti niuansai, jau nekalbant apie vaizdo kokybę.

Galų gale kas neleidžia pažiūrėti televizorių parduotuvėje, o po to jį įsigyti internetu?

Pabaigai

Nepamirškite svarbiausio: jokio eksperto nuomonė nepakeis Jūsų pačių įspūdžio kurį paliko pasirinktas modelis. Rinkdamiesi televizorių pagal anksčiau minėtus parametrus nepamirškite peržiūrėti vaizdo, pajunginėti kanalus, įvertinti sporto, kino, animacijos ir kitų scenų kokybės. Dauguma televizorių turi kelis automatinius vaizdo rėžimus, gal tiesiog užtenka pasirinkti kitą iš jų ir vaizdas Jums labai patiks. Svarbu, kad po to nebūtų skaudu dėl beprasmiškai išleistų pinigų.smartas

Būtinai perskaitom:

Pin It

61 komentarų apie “Kaip pasirinkti televizorių

 1. O kokia firma patartumet rinktis? Ziuriu tarp LG, philips ir samsung. LG ir samsungai siek tiek pigesni nei philips bet ar tai reiskia kad jie blogesni? Taip pat klausimas butu toks: tarkim parduotuveje maciau stovint du is isvaizdos vienodus LG tv, pas abu buvo ijungtas tas pats kanalas bet pas viena vaizdas buvo zymiai geresnis nei pas kita. Kas tai lemia?

  • adminas 2014 kovo 19 12:29 - Atsakyti Autorius

   Asmeniškai teko naudotis Philips ir Samsung Smart televizoriais. Turiu pasakyti kad Samsung lenkia Philips visa galva nors modelis pigesnis, tiesa jis yra be 3D, bet jo klasė žemesnė. Philips aiškiai pagalėjo lėšų „geležiai“, nepalaiko kai kurių video formatų (labai retų), kraunasi labai lėtai, tenka sugaišti apie 20 sekundžių tam kad įjungti televizorių, Samsung – 3s.
   Dėl Jūsų minėto vaizdo tai reikėtų peržiūrėti vaizdo nustatymus, gal pasirinkti kitą iš automatinių rėžimų ar rankiniu būdu pakeisti parametrus ir nuomonė apie vaizdą gali pasikeisti.
   Samsung valdymas daug patogesnis ir aiškesinis, galima net apsieiti be distancinio, ką padaryti Philips atveju labai sudėtinga.
   Neseniai pats rinkausi televizorių sau, pasirinkau Samsung. Samsung man atrodo kiek pažangesni už LG, na o Philips jau teko turėti namuose ir dar kartą nesinorėjo to patirti.

 2. P.S. aisku tu LG kaina skyresi. Tai reiskia kad kazkuris geresnis, nes ir brangesnis ir geriau vaizda rode. Bet kaip zinoti kuo jie ten skiriasi? (Nes isvaizda dydis ir t.t. identiski)

  • adminas 2014 kovo 19 12:34 - Atsakyti Autorius

   Reikia žiūrėti parametrus, pvz. LED LCD ekranas rodys geriau už tiesiog LCD, Amoled geriau už LED. Gali skirtis ekrano raiška arba brangesnis modelis turi tiesiog daugiau funkcijų, arba yra Smart’as, o pigesinis nėra (tai nėra privalumas jei nesinaudosite tomis funkcijomis).

 3. O samsungai apskritai nebuna 3d? Ieskau kad butu ir smartas ir 3d turetu, linkstu link samsung bet jei jie be3d tai atkrenta..

 4. Jau pats patikrinau, yra tie samsungai ir su 3d, matyt netaip tavo poste kazka supratau 🙂

 5. Ieskau panasiai tokio varianto: LED LCD, 46(minimum) istrizaine, smart tv, 3d. Mazdaug uz 2500lt:) jei kazka rasiu dar numesiu linkus tau paziuret gal ka patarsi jei nesunku:)

 6. topocentras.lt/Vaizdo-technika/Televizoriai/Televizorius-SAMSUNG-LED-LCD-UE46F6400AKXXH.html?listtype=

 7. topocentras.lt/Vaizdo-technika/Televizoriai/Televizorius-LG-LED-LCD-47LA640S.html?listtype=search

  Tokius du variantus radau. Ka tu manai apie juos? Apsimoka kazkuri imt? Cia ant greito ka pavyko rast

  • adminas 2014 kovo 25 12:33 - Atsakyti Autorius

   Abu pagal galimybes abu labai panašūs, tik LG turi IPS ekrano matricą, taigi jo spalvų atkūrimas bus geresnis ir nesikeis kontrastas žiūrint kampu (jei žiūrėsit), žodžiu vaizdas bus šiek tiek geresnis.

   Dizainas Samsung man labiau prie širdies, grakštesnės linijos. Nepatinka LG apatinis ekrano rėmelis, jis platesnis už kitus.

 8. Laba diena. Norėjau paklausti patarimo dėl televizoriaus įstrižainės pasirinkimo. Žiūrėsiu iš 2,5-3 metrų atstumo, nusižiūrėjau 47 colių įstrižainės, dviejose internetinėse parduotuvėse konsultantai sakė, kad ne per didelis, tačiau užėjau į Avitela saloną pažiūrėti to teliko kaip jis atrodo iš arčiau, tai konsultantai sudirbo mano pasirinkimą, sakė, kad tokios įstrižainės teliką reiktų žiūrėti iš 4 metrų atstumo, o mano atveju (2,5-3 m. atstumui) reiktų maksimum 42 colių teliko, kitaip vaizdo kokybe nesidžiaugsiu, vargins akis (kalbėjom apie normalios kabelinės televizijos žiūrėjimą ne HD formatu). Ką Jūs galite tuo klausimu patarti?

  • adminas 2014 spalio 28 9:37 - Atsakyti Autorius

   Laba diena, Edmundai.

   Anksčiau buvo rekomenduojama įstrižainės ilgį dauginti iš 3 arba 4. Atsiradus HD daugiklis yra mažinamas nuo 1,2 iki 1,9 nes iš arti galima matyti daugiau detalių o HD formatas gali jas parodyti.
   Turint omenyje kad žiūrėsite ne HD dėl to gali vaizde matytis pikseliai t.y. bus galima įžiūrėti kad vaizdas sudarytas iš kvadratų, todėl dauginu iš 3. Be to, kuo didesnis bus ekranas ir mažesnis atstumas iki jo, tuo daugiau akys turės judėti iš vienos pusės į kitą, kas jas vargina.
   Skaičiuojam:
   Colius paverčiam metrais: 47×2,54 = 1,1938.
   Todėl siūlyčiau rinktis ne didesnį nei 40″ televizorių jei tikrai daugiausia žiūrėsite kalbelinę, kuo nesinori tikėti jei turite internetą. Juk galima viską parsisiųsti internetu kokia norite raiška ir žiūrėti kada norite ir rinktis ne ką siūlo kanalai o praktiškai viską kas yra sukurta.

 9. Jūsų tiesa, internetas yra ir juo planuoju naudotis, dėl to ir ieškausi Smart TV, tad jei daugiau būtų žiūrima HD, tai skaičiuojant tuo santykiu kaip rašėte anksčiau 47 “ televizorius nebūtų per didelis (119 cm×1,9 = 226,1 cm)?

  • Kuo didesnis dažnis tuo geriau ir aiškiau matomi labai greitai judantys objektai ir perėjimai tarp kadrų bus sklandesni. Esant neaukštam dažniui pvz. 50 – 100 Hz lekiantis futbolo kamuolys atrodys neaiškus ir išplaukęs.

   Reikėtų atkreipti dėmesį kad 400 Hz nevisada reiškia tokią pačią kokybę:

   Jei naudojama tarpinių kadrų įterpimo technologija MEMC – viskas tvarkoj;

   Kai veikia pseudo 400Hz režimas, žiūrint televizorių, su technologija Scanning Backlight, naudojamas realaus vaizdo atnaujinimo dažnis yra 200 Hz. Tai blogai dėl:

   Pirma, dinamiško judėjimo plastika netampa lygesnė nei esant 200 Hz – nes šiuo atveju, iš tikrųjų, žiūrovas mato vis tuos pačius tikruosius 200 kadrų per sekundę.
   Antra, ekrano šviesumo prislopinimas sumažina bendrą ryškumą paveikslėlyje.
   Na ir, trečia, į televizorių ekranus su Scanning Backlight grįžta mirgėjimas ir išplaukimas, kurių, atrodė, mes atsikratėme su kineskopinių televizorių išnykimu.

 10. Gal galetumet savo nuomone, nes niekaip negaliu apsispresti kuri pasirinkti – SONY KDL55W815BSAE2 ar PANASONIC TX-55AS650E. Ziuresiu is 4-4.5m atstumo.

  Aciu

 11. Sveiki, labai reikia patarimo, nes pasimečiau pasiūloje. Žiūrėsiu kaip ir Egidijus iš maždaug 2,5 metro. Aš paprastai stengiuosi pirkti labai gerą ir gražiai atrodantį :), patarkite ką nors konkrečiai jei įmanoma.

 12. sveiki,

  ar galite patarti/padeti issirinkti televizoriu :-)?
  prioritetai:
  – ekrano istrizaine 48-50coliu. televizorius bus montuojamas nisoje ant baldines plokstes (pakabinamas), todel 55coliu butu per didelis. Taip pat ziurejimo atstumui pilnai uzteks 50coliu
  – kokybe, kokybe ir dar karta kokybe. Man visi tie smartai nera tiek aktualus, kiek pati kokybe. Televizorius manau planuojamas minimum 5 metams todel televizorius neturetu buti moraliskai pasenes jau dabar perkant (modeliai turetu buti 7 kartos ir auksciau nepriklausomai nuo gamintojo)
  – kaina: gali buti didesne nei vidutine, nes kaip minejau televizoriaus nekesiciau kas 2-3 metus, o ir kokybes norisi kiek imanoma geresnes

  vienas pardavejas labai rekomendavo Philips del ambilighto, kuris pasak jo ispudingai atrodo. Gaila, kad philipsu mano norima istrizaines nera toks didelis pasirinkimas kaip pvz 55coliu. Taip pat kiek tiesos, kad philipso atkuriamos spalvos naturalesnes nei pvz samsungo (retorinis klausimas). Nespjauciau ir i SONY. Zodziu padekite siu laiku didziuleje pasiuloje.

  is anksto dekoju

 13. Paiškiki plačiau nes nelabai gaudaus imtuvuose ar rodis tv su šio imtuvu skaitmenine antžemine DVB-T2 nes savybese tv nera paradyta kad yra dvb-t

 14. Kuris geriau pirkt paprastiem lietuviškiem 12 kanalų žiuret lg42 full hd ar lg 43 ultra hd abu turi interneta ar kita koks yra

  • Nei vienas iš lietuviškų kanalų dar nerodo net HD raiška ir net neplanuoja, todėl reikėtų rinktis priklausomai nuo žiūrėjimo atstumo – didesniame ekrane iš arčiau bus aiškiau matoma pikselizacija.

 15. Ką manote apie tokį televizorių, ar verta pirkti?
  audiokomponentai.lt/products/samsung-160/lg-210/lg-led-tv-42lf652v-2909

  • Šio modelio nesu matęs, tačiau galiu pasakyti kad Samsung ir LG šiuo metu siūlo bene geriausią televizorių kainos ir kokybės santykį. Aplamai visų ne „no name“ gamintojų LED ekranų kokybė yra labai panaši ir jų skirtumus gali įžiūrėti tik labai įgudusi akis. Aiškiai geresnį vaizdą atkuria tik OLED, bet jie dabar labai brangūs.
   Žemesnės klasės modelių būna silpnesni procesoriai, prastesnė garso sistema ir t.t. Jūsų pasirinktas modelis priklauso 6 Samsung klasei, todėl viskas turėtų būti tvarkoje.
   Na, jei kaina nėra svarbu, galite pažiūrėti Sony ar Panasonic modelius, bet jie gali pasiūlyti tik pasitenkinimą, jei jį Jums sukelia brangaus daikto naudojimas, tačiau nuo to vaizdo kokybė geresnė nebus. Galbūt bus kokybiškesnės korpuso medžiagos.

 16. Labai malonu, kad patariate. labai norėčiau ir aš sužinoti jūsų nuomonę. Kurį patartumėt pirkti: SONY KDL43W756C ar SAMSUNG UE48JU6072?

  • adminas 2015 gruodžio 20 9:55 - Atsakyti Autorius

   Manau, kad mokėti už 43 colių Full HD televizorių tiek pat kiek už 48 colių 4K būtų neprotinga, ypač turint omenyje jog abu gamintojai yra panašaus lygio.

   • sveiki norėjau pasiklausti kuri patartumėte televizorių pasirinkti 40PFT6510/12 Philips 3D LED
    ar Samsung UE-40H6400 nes parametrai tai kaip ir vienodi tik dabar sunkoka pasirinkti kuris geresnis. iš anksto ačiū už atsakymą.

    • Adminas 2016 vasario 2 7:16 - Atsakyti Autorius

     Imčiau Samsung UE-40H6400, nes pats dabar naudoju jų televizorių ir niekuo nesiskundžiu.
     Philips gali būti labai lėtas, nors rašo, kad 2 branduolių procesorius, bet papratai jie labai taupo geležies sąskaita. Pažiūrėkit per kiek laiko jis įsijungia ir palyginkit su Samsung.
     Prieš keletą metų mano turėtas Philips kraudavosi prijungtas prie maitinimo ir po to dar įjungtas, viso daug ilgiau nei kompiuteris.

 17. Sveiki, skaičiau Jūsų komentarus. Tikrai labai išsamūs ir informatyvus.
  Ką galėtumėte pasakyt apie šiuos modelius: SamsungLT32E310EW/EN, Samsung UE32J5000 ir Samsung UE32J5100.
  Kuri iš šių modelių patartumėte pasirinkti?
  Ačiū

  • Topcom 2016 vasario 18 12:06 - Atsakyti Autorius

   LT32E310EW nuo UE32J5000 ir UE32J5100 skiriasi apšvietimo tipu. Edge LED naudoja UE32J5000 ir UE32J5100, o LT32E310EW – LCD LED.
   Edge LED leidžia pagaminti plonesnius televizorius ir naudoja mažiau energijos, tačiau apšvietimas nėra visiškai tolygus. Jei Jūs tikrai matote tokias detales ir tai erzina – imkit LT32E310EW, jei ne – kurį nors iš UE. UE32J5100 geresni garsiakalbiai ir, galbūt, yra dar keli nereikšmingi navarotai.

  • Topcom 2016 kovo 30 16:14 - Atsakyti Autorius

   Philips paskutinį kartą naudojau prieš tris metus ir tada labai erzino jo lėtumas, o vaizdas buvo neblogesnis už kitų žinomų gamintojų. Su 48PUS7600 turėtų būti viskas tvarkoje, nes jis gavo 4 branduolių procesorių. Pažiūrėčiau per kiek laiko jis įsijungia ir ar nestringa sąsaja, o tada lyginčiau su panašių specifikacijų kitais pasiūlymais.

 18. Sveiki, gal galite pasakyti kuo skieriasi sie modeliai? Televizorius SAMSUNG UE48JU6072, Televizorius SAMSUNG UE48JU6472, Televizorius SAMSUNG UE48JU6412? Kuri geriau rinktis. Ar is esmes yra koks lemiamas skirtumas, nes kainos skiriasi pakankamai zenkliai

  • 100Hz skiriasi visų jų dažnis (vargu ar matysite skirtumą).
   UE48JU6412 turi UHD Up-Scaling – vaizdo raiškos padidinimą iki 4K raiškos. Įjungus Full HD įrašą reikėtų pažiūrėti kaip jis dirba.
   UE48JU6472 turi Ultra Clean View, kuris turėtų pašalinti vaizdo triukšmus.
   UE48JU6072 turi kitokius vaizdo pagerintojus, tik neaišku ar jie ką nors duoda.

 19. Sveiki, ar Jūs įsitikinę, kad SAMSUNG UE48JU6072 neturi jokių vaizdo pagerinimo funkcijų? Kaip rašo samsung.com/lt/consumer/tv-av/tv/uhd/UE48JU6072UXXH pats vaizdo variklis yra up-scaling, kaip ir visuose serijos tvs. Ar čia ne tas pats?

 20. Sveiki,

  labai reikia patarimo. Norime mamai gimtadienio proga padovanoti televizorių. Mama pencininkė, jai tikrai nereikia kažkokių įpatingų galimybių ar pan. Paprastą, nebrangų, elementariam naudojimui televizorių. Įstrižainės norim 32 colių, kad dydis būtų toks kaip jos senojo . Tiesiog norisi kad televizorius atliktų tik elementarias reikalingas funkcijas ir ilgai tarnautų. Ką patartumėt?

 21. Tai suprantu kad samsung pigiau,bet galbut android sistema kaskuo geriau?kaip del spalvu,sako kad samsung labai netikros spalvos?

  • Šiuo metu Europoje geriausią kainos ir kokybės santykį siūlo LG ir Samsung, kol kinai neatėjo. Vargu ar Android rasite ką nors tokio, dėl ko būtų nebūtų įmanoma gyventi. Spalvas be kuriame televizoriuje galima sureguliuoti.

 22. Sveiki,nusižiūrėjau LG-43UH7507.Bus kabinamas ant sienos prieš langą.Ar nebus atšvaitų, ar kabinti žemyn pasvirusi,kad ir gulint žiūrėti.Reikia tik kokybiško vaizdo,garso ir interneto.Žiūriu tik LD,gal be reikalo,gal Samsungą ir pigiau ir geriau nupirkčiau.

  • Geriausia žiūrėti sėdint ir, kad ekranas būtų teisiai prieš akis be jokių kampų ar pasvirimų. Prieš langą, be abejo, bus daugiau atspindžių, nei prieš sieną. LG ir Samsung kainos panašios, tačiau galima paieškoti konkrečių modelių pagal savo norus ir poreikius.

  • Sveiki, konkrečių modelių tikrai nerekomenduosiu, nes ne visus juos esu matęs, bet to reikėtų žinoti jūsų norus. Perskaitykite šį straipsnį ir nurodytus jo apačioje, ir tada galėsite išsirinkti televizorių savarankiškai.

 23. Pasakykit ar vertas si televizoriu sių pinigu?
  topocentras.lt/televizoriai-ir-garso-technika/televizoriai/televizorius-samsung-ue55ku6172.html

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.