Kriptovaliutos kasimas šiuo metu duoda pelno ar nuostolių?

Bitkoinas šiuo metu kainuoja apie 7600 USD, tačiau paklauskime savęs, kiek atsieina BTC kasimas (mainingas)?

Neseniai Kanados kriptovaliutos kasimo įmonė „Hut 8“ paskelbė trijų ir devynių mėnesių (iki 2019 m. Rugsėjo 30 d.) finansinę ataskaitą, kurioje nurodytos 26,7 mln. JAV dolerių pajamos ir apie 58% pelnas iš mainingo.

Visų pirma ten teigiama, kad bendrovei iškasti vieną bitkoiną atsiėjo 4 363 USD, įskaitant elektros energijos išlaidas, poolo mokesčius ir kitas gamybos sąnaudas.

Nepaisant to, treideris Ceteris Paribus patikslino, kad 4,3 tūkst. USD suma apima tik veiklos sąnaudas ir neatsižvelgia į nusidėvėjimą bei grynąsias išlaidas. Sudėjęs šias išlaidas, jis apskaičiavo, kad kompanija išleido apie 7 100 USD vienam bitkoinui iškasti.

Prekybininkas paaiškino, kad net jei per trumpą laiką skaitmeninio turto kaina nukris žemiau 7 100 USD, maineriai ir toliau kas bitkoinus, nes tai vis tiek padengs veiklos išlaidas. Jų įsigyta kriptovaliutos kasimo įranga tapo neatsiperkanti investicija, tai yra lėšos, kurios jau buvo išleistos ir jų neįmanoma susigrąžinti.

Tačiau ilgainiui teks kažką keisti, nes tokios bendrovės bet kokiu atveju turės sumokėti savo darbuotojams, padengti finansines išlaidas, visų pirma, dėl naujos įrangos.

Praėjusią savaitę „Twitter“ vartotojas „Bitcoin Theory“ taip pat apskaičiavo BTC kasimo išlaidas ir gavo 6 603 USD sumą.

Stambioms kriptovaliutos kasimo įmonėms elektra kainuoja mažiau nei 0,1 USD, tuo tarpu ne kiekviena jų naudoja ekonomišką „Antminer S17 Pro“. Pridėkime tai, kad „Bitcoin Theory“ neatsižvelgė į nuomos išlaidas, mokesčius, darbo užmokestį, tinklo įrangą, įrangos nusidėvėjimą ir išlaidas saugumui.

Kinija dominuoja bitkoinų kasimo srityje – šalis užima 70% pasaulinės mainingo rinkos. Nepamirškite, kad būtent šioje šalyje yra pigiausias elektros tiekimas. Remiantis blockchain.com, Indija ir JAV yra artimiausios Kinijos konkurentės, turinčios atitinkamai 4% ir 1% visos kasimo dalies.

Priešingai nei kriptovaliuta, jos kasimas Kinijoje nėra draudžiamas. Be to, netikėtai pasikeitus Kinijos politinei pozicijai dėl kriptovaliutų, mainingui čia niekas negresia.

Be to, ši veikla ne tik reguliuojama, bet ir leidžia gauti mokesčių lengvatų, skirtingai nei kriptobiržų, kurios prisidėjo prie spekuliacijos ir kapitalo nutekėjimo iš Kinijos.

Svarbų vaidmenį vaidina ir kasimo įrangos galia, vadinamas hashratas. Po nuolatinio augimo nuo 2018 m. Gruodžio mėn., 2019 m. Spalio 23 d., šis rodiklis pasiekė piką 110,6 TX/s, o šiuo metu nukrito iki 76,7 TX/s.

BTC kasimo sudėtingumas sumažėjo iki 12,97 trilijono hashų, palyginti su 13,69 trilijonais, užfiksuotais spalio 24 d.

Šiuo metu maineriai gauna 12,5 BTC už bloko iškasimą. Tuo tarpu 2009 m. buvo sugeneruotas pirmasis bitcoin blokas, atlygis už kurį siekė 50 BTC. Po trečiojo atlygio sumažinimo (chalvingo) 2020 m. gegužę ši suma bus sumažinta iki 6,25 BTC.

Nepaisant to per paskutiniąsias tris „bulių lenktynes“ ​​2011, 2014 ir 2017 m. Bitkoino grąža atitinkamai buvo 318 864%, 58 474% ir 11 960%. Kiekvieną kartą „raudonas skudurėlis“ buliams buvo atlyginimo už kasimą pirmosios kriptovaliutos emisijos tempo sumažėjimas.

Palyginti su 31,90 dolerių 2011 metais, 2017 m. BTC kaina pakilo iki 20 000 USD už monetą, o tai daugiau nei kompensavo prarastą pelną.