Kaip pasirinkti tinkamiausias hostingo paslaugas verslui?

Jeigu neseniai sukūrėte verslą ir šiuo metu planuojate kurti ar jau turite sukurtą internetinę svetainę, tuomet vertėtų pagalvoti apie serverį, kuriame talpinsite šią svetainę. Nuo šio klausimo tikrai nepabėgsite, jo neabejotinai klaus jūsų tinklalapio kūrėjai. Taigi, kaip žinoti, koks hostingas jūsų verslo tinklalapiui reikalingas?

Jeigu jau domėjotės hostingu, žinote, kad hostingo paslaugų rūšys yra net kelios. Pradedančiajam ar nesidominčiam internetine rinkodara, turėtų būti sunku suprasti, kuo viena skiriasi nuo kitos bei kokie kiekvienos rūšies privalumai. Tad netrukus aptarsime, koks hostingas yra tinkamiausias pradedančiajam verslui.

Pirmiausia patariama išsikelti sau šiuos klausimus:

  • Kiek šiuo metu jūsų įmonėje dirba darbuotojų bei koks pokytis planuojamas po 2 metų? Šis klausimas yra naudingas tam, kad lengviau apskaičiuotumėte, kiek vietos serveryje jums gali prireikti per vienerius metus. Apskaičiuota, kad vienas darbuotojas sukaupia savo elektroninėje pašto paskyroje laiškų apie 1GB.
  • Kokio tipo svetainę kuriate: el. parduotuvę ar svetainę talpinti informacijai? Jeigu planuojate kurti elektroninę parduotuvę, tuomet turite numatyti, kad ten talpinsite tūkstančius prekių, su nuotraukomis bei papildoma informacija – vietos serveryje reikės daugiau. Jeigu tai bus paprasta informacinė svetainė, gali pakakti 1GB.
  • Ar naudositės verslo valdymo sistemomis? Paprastai, kuo verslas didesnis ir darbuotojų jame dirba daugiau, tuo labiau tampa įprasta naudotis papildomais įrankiais ir valdymo sistemomis. Tokiu atveju serveryje vietos taip pat dar prireiks daugiau, apie 5GB.

Atsakę į šiuo klausimus, galėsite lengviau nuspręsti, kokios talpos hostingo Jums reikia. Paprastai, smulkiam ir vidutiniam verslui užtenka 25-30 GB talpos serverio. Pačioje pradžioje tiek vietos neprireiks, tačiau visuomet reikia kurti planus ateičiai.

Renkantis hostingo paslaugas, būtina atkreipti dėmesį į dar kelis niuansus. Pasidomėkite, ar jums bus suteikiamas SSL sertifikatas nemokamai. Jeigu taip, tuomet nėra ko nerimauti, jūsų internetinė svetainė bus peradresuojamą į https://. Šis veiksmas užtikrina tiek saugumą, tiek didesnį patikimumą bei laimi papildomus taškus paieškos naršyklėje.

Pradedančiajam verslui, rekomenduoti rinktis vadinamąjį „shared hosting” – bendras hostingo paslaugas. Tokiu serveriu naudojasi keletas vartotojų. Žinoma, serverio dalijimasis yra daug pavojingesnis, kadangi nukentėjus nuo internetinių atakų vienam vartotojui, gali nukentėti ir kiti. Tokiu atveju, siūlomas VPS hostingas. Ši paslauga užtikrina, kad jūsų paskyros duomenys būtų saugomi net keliuose serveriuose. Duomenų pažeidimo metu, galėsite naudotis duomenimis, kurie bus talpinami kitame serveryje.

Jeigu tikitės, kad jūsų serveris vyks sparčiai ir be jokių trikdžių, rekomenduoti rinktis SSD hostingą. Dažnai galima išgirsti, kaip hostingo paslaugų tiekėjai pabrėžia, kad jų siūloma paslauga yra SSD hostingas. Mat įjungus visas verslo valdymo programas, el. paštą ir kitas svetaines, serveriai ima veikti lėčiau. Tačiau naudojant SSD hostingą, taip nenutinka.

WordPress hostingas yra skirtas toms svetainėms, kurios naudojasi WordPress turinio valdymo sistema. Hostingo paslauga bus subalansuota specialiai vienai turinio valdymo sistemai. Būtent dėl šios priežasties, svetainės veikimas tampa spartesnis ir kur kas patikimesnis.