Komfovent filtrai rekuperatoriams

Komfovent filtrai rekuperatoriams skirti pašalinti dulkes ir kitus oro teršalus. Cleanfilter.lt

internetinėje parduotuvėje esantys filtrai yra pagaminti iš specialios filtrų medžiagos ir susideda iš skirtingų sluoksnių, neleidžiančių oro teršalams patekti į patalpas. Rekuperatoriaus filtrai įmontuoti į Komfovent vėdinimo įrenginį, siekiant sulaikyti dulkių daleles ir padidinti oro srautą į patalpą.

Komfovent filtrai montuojami į vėdinimo įrenginį.
Komfovent rekuperatorius yra įrenginys, skirtas patalpų orui valyti. Paprastai būna pagamintas iš nerūdijančio plieno. Įrenginyje naudojamas kompresorius, siurbiantis orą, ir ventiliatoriai, reguliuojantys oro įtraukimą ir išpūtimą. Tai padeda išlaikyti oro srauto pusiausvyrą ir taip sumažina oro temperatūrą. Komfovent vėdinimo įrenginiai montuojami ant grindų, sienos arba lubų. Būdami efektyvūs, jie taip pat yra vieni iš labiausiai paplitusių vėdinimo įrenginių Lietuvoje.

Pagrindiniai Komfovent prietaisų modeliai yra šie:

  • Domekt – privatiems namams
  • Verso – komercinėms patalpoms, daugiabučiams namams
  • Classic – privatiems namams, komercinėms patalpoms, daugiabučiams
  • RHP – pramoniniams pastatams, komerciniams ir kitiems aukštybiniams pastatams

Komfovent filtrai ir modeliai

Kaip žinoti, kokius Komfovent filtrus rinktis ir kaip suprasti, ką reiškia pavadinime esantys indikatoriai? Štai paprastas filtro modelio pavadinimo pavyzdys:

  • Domekt R 400 V S6M
  • Domekt – įrenginio modelis/serija
  • R (rotary) – šilumokaičio tipas
  • 400 – vieneto dydis
  • V (vertikali) – filtro padėtis
  • C6M – valdymo pultas
  • Rego Domekt R 400 V
  • Domekt 400 R

Gamintojai įvairių modelių Komfovent vėdinimo filtrus, skirtus pašalinti iš oro įvairaus dydžio dulkių daleles. Komfovent filtruose naudoja ePM1 55% ir ePM10 55% filtrus. Internetinės parduotuvės taip pat siūlo Komfovent anglies filtrus, kurie puikiai tinka pašalinti iš patalpos dujas ir kvapus.

Komfovent filtrų klasifikacija ir standartai

Įvedus ISO 16890 standartą, buvo sukurta nauja klasifikacija pagal vėdinimo filtrų dulkių dalelių (kietųjų dalelių – PM) šalinimo efektyvumą. Šis standartas suskirsto oro filtrus į keturias grupes pagal sugaunamų dulkių dalelių dydį: stambios, ePM10, ePM2.5 ir ePM1.

Kad rekuperatoriaus filtras priklausytų kiekvienai kategorijai ir gaudytų įvairaus dydžio daleles, jo efektyvumas turi būti ne mažesnis kaip 50 % dalelių kiekio. Filtrai, kurie negali surinkti 50 % PM10 dulkių, yra klasifikuojami kaip pagrindiniai filtrai.

Komfovent rekuperatoriaus filtrų tipai

Internetinėse parduotuvėse filtrus paprastai skirsto į 2 pagrindines kategorijas: Recu ir Rego.
Skydiniai filtrai yra pagaminti iš daugiasluoksnės (pažangios) stiklo pluošto medžiagos ir yra apsupti aplinkai nekenksmingu kartoniniu rėmu. Skydiniai filtrai užtikrina mažus slėgio nuostolius ir didelę surinkimo talpą, taip pat ilgą tarnavimo laiką ir mažas energijos sąnaudas.

Kišeniniai filtrai pagaminti iš daugiasluoksnės (progresyvios) sintetinės filtrų medžiagos. Išorinė filtro pusė pagaminta iš didesnio pluošto medžiagos, o vidiniai sluoksniai – iš medžiagos, kuri sulaiko mažesnes daleles. Komfovent filtrai turi didesnį paviršiaus plotą nei originali filtravimo medžiaga, todėl filtro tarnavimo laikas ilgesnis ir sutaupoma energijos.

Anglies filtrai gaminami pridedant aktyvuotos anglies. Aktyvuota anglis taip pat padeda filtruoti kvapus ir dujas. Tokie filtrai puikiai tinka patalpoms, kuriose nuolat sklinda nemalonūs kvapai ir dujos. Anglies filtrų nerekomenduojama naudoti aukštesnėje nei 50 laipsnių temperatūroje.

Komfovent filtrai yra specialiai sukurti dulkėms ir kitiems oro teršalams pašalinti. Montuojamas Komfovent vėdinimo įrenginyje. Rekuperatorių filtrai pagaminti iš specialios filtrų medžiagos ir susideda iš skirtingų sluoksnių. Komfovent filtrai gali būti skydiniai, kišeniniai bei anglies ir atitinka ISO16890 reikalavimus.