Vaikų stovyklos: 5 svarbiausi patarimai renkantis tinkamiausias

Vaikų stovyklų šiuo metu yra tikrai nemažai, tad tinkamiausios stovyklos pasirinkimas kartais tampa tikru galvos skausmu. Vaikų stovyklos bus pasirenkamos gerokai paprasčiau, jei pasinaudosite keliais paprastais, tačiau tikrai neprastais patarimais. Taigi, į ką svarbu atsižvelgti renkantis tinkamiausią stovyklą?

1. Nuspręskite dėl stovyklos tipo

Organizuojamų stovyklų pasirinkimas šiuo metu yra iš tiesų gausus, tad pravartu pasvarstyti, kokio tipo stovykla vaikams patiktų labiausiai, ar būtų pati naudingiausia. Pavyzdžiui, jei vaikas yra labai judrus ir lanko tam tikrus sporto užsiėmimus, jam neabejotinai patiks sporto stovykla, kurioje susipažins su bendraminčiais, ir galės pagerinti turimus įgūdžius. Jei vaikas domisi gamta, ar paprasčiausiai norite paskatinti jį daugiau laiko praleisti gryname ore, tikrai puikiai pasiteisins gamtininkų stovykla,  kurioje vaikai užmegs ryšį su gamta, ir galbūt ateityje mieliau rinksis buvimą lauke, bet ne kompiuterinius žaidimus. Taip pat dažnu pasirinkimu tampa anglų kalbos stovyklos, kurių metu vaikai įgyja naujų žinių ir patobulina jau turimas, todėl toks pasirinkimas gali būti iš tiesų labai naudingas.

2. Numatykite, kiek pinigų galite skirti stovyklai

Planuojant keliones ar svarbius pirkinius dažniausiai dar iš anksto numatoma, kokią pinigų sumą tam galima paskirti, tad ir tuomet, jei planuojama leisti vaikus į stovyklą, dažnais atvejais pirmiausia nusprendžiama, kokia pinigų suma tam gali būti skirta. Nors besirenkant stovyklą kartais nusprendžiama skirti didesnę pinigų sumą nei buvo numatyta, tačiau tuomet, jei vaikų stovyklos biudžetas numatomas dar iš anksto, rasti tinkamiausią pasirinkimą galima gerokai paprasčiau.

3. Kokia bus stovyklos vieta ir trukmė?

Vaikų stovyklos gali būti organizuojamos Lietuvoje arba užsienyje, o jų trukmė gali net labai varijuoti.  Jei vaikas jaučia nerimą išvykdamas toli nuo namų, ir baiminasi, kad savaitę ar ilgesnį laiką nematys tėvų, rinkitės stovyklas, kurios organizuojamos Lietuvoje. Tokiu atveju tikrai nekils jokių keblumų susiskambinti, todėl vaikas ir toliau jaus pakankamai stiprų ryšį su namiškiais. Maži vaikai dažniausiai yra leidžiami į dienos stovyklas: ryte vaikai nuvežami į stovyklą, o vakare pasiimami. Nors gali atrodyti, kad toks pasirinkimas niekuo nesiskiria nuo darželio ar mokyklos, tačiau taip nėra:  stovyklos atmosfera yra kur kas laisvesnė, o vaikai gali pasimėgauti tikrai įdomia veikla.

4. Raskite informacijos apie jus dominančias stovyklas

Kai jau nuspręsite, kokios vaikų stovyklos galėtų būti pačiu geriausiu pasirinkimu, galėsite pasidomėti, kokie konkretūs užsiėmimai yra siūlomi stovyklos metu, kokie mokytojai veda užsiėmimus, ir t.t. Taip pat neretai domimasi, kaip atsiliepiama apie įvairias stovyklas, ir tai taip pat gali padėti paprasčiau priimti tam tikrą sprendimą. Kuo daugiau turėsite informacijos apie įvairius siūlomus pasirinkimus, tuo paprasčiau galėsite priimti vienokį ar kitokį sprendimą.

5. Kokio amžiaus vaikams yra skirta stovykla?

Stovyklų grupės yra sudaromos pagal vaikų amžių, todėl ieškant tinkamiausio pasirinkimo vertėtų pasidomėti, ar jūsų vaikas patenka į numatomą amžiaus grupę. Natūralu, kad skiriasi įvairaus amžiaus vaikų turimi įgūdžiai, tad pagal tai yra numatoma, į kokią grupę pateks jūsų vaikas. Be to, dažniausiai vaikai teikia pirmenybę bendravimui su savo bendraamžiais, tad tinkamos grupės pasirinkimas – taip pat labai svarbu.

Kai nuspręsite, kokios vaikų stovyklos galėtų geriausiai pasiteisinti, beliks tik atlikti registraciją. Tą visada rekomenduojama atlikti kuo anksčiau, nes vaikų grupės labai greitai užsipildo, ir dėl vietų trūkumo gali tekti rinktis kitokią stovyklą nei buvo numatyta.