Televizorius Panasonic AXR800

Panasonic šiemet įžengė į naują erą: pirmą kartą per pastaruosius dešimtmečius bendrovės televizijos linijoje yra tik LCD technologija. Išaukštinti plazminiai televizoriai visiškai pašalinti iš bendrovės gamybos ir su jais dingo ir svarbiausias Panasonic koziris – VT60 ir ZT60 serijos modeliai, kurie surinko begalę gerų atsiliepimų ir ekspertų „Reference Level“ apdovanojimų. Atsakymą į klausimą „ar yra gyvenimas po plazmos” turi suteikti naujas Panasonic AXR800 serijos LCD televizorius su naujoviška 4K rezoliucija ir rinktinėmis bendrovės technologijomis – ypač iš itin aukštos rezoliucijos signalų apdorojimo srities. Tarp tokių technologijų gali būti priskirtas Studio Master Drive su plačia spalvų gama, ir daugelis kitų sprendimų, kuriuos mes aprašyti šioje apžvalgoje.

Pagrindinės charakteristikos

  • Ekrano įstrižainė: 50 arba 58 colių
  • LCD ekranas Studio Master Drive
  • Gimtoji raiška: 3840 x 2160 taškų (Ultra HD)
  • Kadrų interpoliacijos sistema Intelligent Frame Creation (IFC)
  • Procesorius HEXA-Processing Engine Pro
  • Funkcija 1080p/4K Pure Direct (1080p/4K nesuspausto signalo palaikymas)
  • Vaizdo sertifikavimas THX 4K
  • Garso sistema: VR-Audio Pro Surround 2.1
  • Garsiakalbių galia: 4 + 4 + 10 W (18 W)
  • Funkcija „VIERA Link” (HDMI prietaisų valdymas su vienu nuotolinio valdymo pultu)
  • Skaitmeniniai imtuvai DVB-T / T2, DVB-S2, DVB-C
  • Dvigubas tiuneris – „Vaizdas vaizde”, įrašymas ir žiūrėjimas vienu metu
  • Transliuojamų programų įrašymas į USB diskus
  • DLNA palaikymas (klientas + serveris)
  • Interaktyvi platforma VIERA Connect su personalizavimu ir rekomendacijomis
  • Valdymas balsu
  • Papildomas pultelis su jutikline sritimi
  • Kaina apie 3800 Eurų

IšvaizdaTelevizorius Panasonic AXR800

Išoriškai Panasonic AXR800 yra griežtas, bet neįsimintinas. Prieš mus yra labai neiššaukiantis korpusas, kuris yra paremtas ant priekinio stovo, kuris atrodo kaip jo tęsinys. Stovas, kaip ir korpuso apvadas, turi chromuotą apdailą. Ryškesnės detalės tuo ir baigiasi.AXR800

Iš priekio atrodo tarsi televizorius „pats savaime” stovi vienoje plokštumoje. Tam padeda ir korpuso storis: tik 4 cm, įskaitant visus sustorėjimus, kur yra garsiakalbiai ir jungtys. 58 colių televizoriui tai ne tiek jau daug, bet yra dar viena detalė. Iš galo televizorius remiasi į masyvią atramą, kuri laiko jį vertikalioje padėtyje. Ten galima paslėpti laidus, bet apskritai užima daug vietos ir kažin ar tai patogiau nei įprastas stovas. Trumpai tariant, dizainas nėra įspūdingas – nėra bruožų, išsiskiriančių jį iš minios. Nepaisant to, surinkimas liko aukštame lygyje ir dėl televizoriaus ištvermės eksploatacijoje jaudintis nereikėtų.

Sąsajos, valdymas ir funkcionalumas

Sąsajų pagrindą sudaro skaitmeninės jungtys: 4xHDMI ir DisplayPort, analoginės sąsajos SCART ir komponentinė Y/Pb/Pr, padarytos kaip adapteriai. Yra jungtys bendrai ir palydovinei antenoms, taip pat Ethernet, 3xUSB, 2 Common Interface kortelių lizdai, ausinių lizdas ir skaitmeninė optinė išvestis.

4K/Ultra HD šaltinių prijungimui skirtos HDMI 4 (2.0 versija su HDCP 2.2) ir DisplayPort 1.2a, kuris yra atskirai nuo kitų jungčių. Jie turi visišką 2160p signalų su iš 50/60 Hz dažniu palaikymą, be to galimas nesuspaustas 4: 4: 4 formatas be subsemplingo. Šiuo metu retas UHD televizorius turi šią galimybę: konkurentai dažnai apsiriboja 2160p 60 Hz su 4:2:0 diskretizacija. Skirtingai nei jie, Panasonic AXR800 turi 4K Pure Direct, kuri įjungia nesuspausto vaizdo srauto palaikymą. Ši funkcija ir DisplayPort daro jį puikiu pasirinkimu naudojant kaip didelį Ultra HD monitorių žaidimams ar nuotraukų ir vaizdo apdorojimui su kompiuteriu.

Integruotas televizoriaus grotuvas palaiko pakankamai daug formatų ir lengvai atkuria populiarius video formatus – įskaitant H.264 MKV ir kodeką HEVC/H.265. Tačiau ne visi failai iš HEVC kolekcijos buvo sėkmingai atkurti. Kilo problemų su Ultra HD didelio bitreito failais. Su Full HD ir kitais įprastais formatais jokių problemų nebuvo.

Panasonic AXR800 komplekte yra du nuotolinio valdymo pultai. Pirmasis – klasikinis mygtukinis pultelis, kuris pakeitė plastiką į solidžią metalo dangą. Naudotis juo yra gana patogu, kaip ir jausti jo svorį, tačiau meniu reakciją tapo mažesnė. Dabar ne visada įmanoma greitai naršyti meniu, kaip tai buvo ankstesniuose modeliuose.nuotolinio valdymo pultai. 9bb6a130d9cea98db1b288803086

Antrasis pultelis turi jutiklinį Touchpad‘ą ir įmontuotą mikrofoną balso komandoms. Tačiau jutiklinis skydelis nepasižymi greita reakcija: kaip taisyklė, jis pakartoja mygtukinį žymeklį, o laisvo žymeklio režime yra linkęs „stabdyti“ naršyklėje. Bet kuriuo atveju, kiekvienas gali pasirinkti patogesnį variantą tarp dviejų distancinių.

Smart VIERA

Pagrindinis ekranas, kaip ir ankstesnėse versijose, vis dar turi aktyvių elementų – tai yra skirtinos piktogramos, programos, nuorodos. Vartotojas gali pasirinkti bazinę „pagrindinio puslapio” konstrukciją, išplanavimą ir turinį. Norėdami tai padaryti, yra įvairių modelių ir daiktų. Šį katą yra būtina sukurti Panasonic sistemos profilį, kuris bus susietas su Jūsų asmeniniais nustatymais. Įmontuota TV kamera pažįsta vartotoją, ir televizorius užkrauna jo namų puslapį.Panasonic AXR800

Bene svarbiausia naujovė – rekomendacijų servisas „Mano kanalas”. TV stebi Jūsų turinio pomėgius ir pats pasiūlo ką žiūrėti toliau. Be to, turinys gali būti bet kas – filmai iš interneto, vaizdo klipai iš interneto, iš USB diskų arba antžeminės televizijos. Praktiškai viskas, kas pasirodo televizoriaus ekrane yra vertinama kaip Jūsų pomėgiai. Su laiku susikaupia pakankamai tikslūs statistiniai duomenys ir televizorius tiksliai žino, ką Jums reikia pasiūlyti, pavyzdžiui, sporto programose.

Priedų parduotuvė, kaip įprasta, turi daug kategorijų ir įvairių programų. Parsiųstos programos yra susiejamos su Jūsų Panasonic sąskaita. Naujienos, sportas, filmai, muzika, žaidimai – viskas, ko reikia.

Integruotas naršyklė, kaip įprasta, yra funkcionali. Nėra jokių problemų įvairaus sudėtingumo puslapiuose arba su įterptais vaizdo įrašais. Tačiau valdymui trūksta patogumo: nuotolinio valdymo pultas si Touchpad‘u nepakankamai sklandžiai susidoroja su žymekliu. Tiesą sakant, ne patogiausias valdymas – ai vienintelis priekaištas Smart VIERA. Visa sistema yra stabili, ir greitis yra priimtinas, atsižvelgiant į tai, kad paslaugos dirba per tinklo „debesis“.

Integruota garso sistema, pagaminta pagal schemą 2.1 – televizoriaus šonuose 2 paliajuosčiai garsiakalbiai ir žemų dažnių kolonėlė korpuso gale. Bendra garso kokybė nėra įspūdinga – jis gana „plokščias”, o garso nepakankamai dideliam kambariui.

Vaizdas

Televizorius Panasonic AXR800 siūlo visą daug vaizdų režimų pasirinkimo variantų: „dinamiškas”, „Standartinis”, „Kinas”, „True Cinema”, „THX Cinema”, „THX Bright Room”, „Vartotojo” ir du „profesionalius” režimus su sertifikatu ISFccc, skirtu profesionaliam kalibravimui.

Kaip įprasta, ” dinamiškas ” ir „normalus” režimai yra toli nuo visuotinai pripažintų vaizdo standartų ir labiau tinka parduotuvėms. Aukštas ryškumas kartu su nelinijine gama, vaizdo atspalvis per šaltas, spalvų atkūrimas per daug intensyvus. Žinoma, Panasonic arsenale yra labiau įdomių variantų. Pavyzdžiui, režimai „THX Cinema“ „True Cinema“ suteikia aukštos kokybės spalvą be jokių papildomų pastangų.

Panasonic” AXR800 puikiai kalibruojamas įvairioms sąlygoms. Galima pasiekti aukštos kokybės vaizdą ir dieną, ir naktį. Ir svarbiausia – nustatymai yra gana lankstus ir patogūs.

Kontrasto rezultatai yra vidutiniški. Jeigu kalbėti apie idealias sąlygas namų kino teatrui – tai mažai tikėtina, kad Panasonic AXR800 bus įspūdingesnis prieš tą patį Sony X9005B savo dinaminiu intervalu vaizde. Ir dar sunkiau palyginti šiuos rezultatus su 60 serijos plazma, kuri buvo arčiau OLED.

Ko gero AXR800 geriausiai tinka ryškiai apšviestose patalpose. Čia juoda spalva ir kontrastas nueina į antrą planą, užleisdami vietą pusiau blizgiam ekranui su didelio ryškumo rezervu. Dėl jo AXR800 neleidžia stiprių blyksnių nuo išorinių šviesų, o jo vaizdas atrodo labai gerai tokiomis sąlygomis.

Panasonic AXR800, kaip ir dauguma LCD televizorių sunkokai susidoroja su judesio perdavimu: standarto bandymo Motion Resolution 6,5 PPF greičiu metu iš 1080 linijų aiškiai matomos tik apie 300-400. Tai reiškia didelį aiškumo sumažėjimą dinamiškose scenose ir tai gana įprastas rezultatas. Ne daug – ypač jei lyginti su ankstesniais plazmos modeliais.

Natūralu, kad Panasonic nepaliko to be dėmesio, o AXR800 turėti visas tipiškas dinamiškų scenų apdorojimo technologijas. Gamintojai pabandė sumaniai suderinti šiuos metodus į originalią sistemą Intelligent Frame Creation. Jeigu kalbame apie „mažo” lygio intervenciją, ji vis dar nepateikia didelio ryškumo augimo, tačiau išlaiko originalų kadrų dažnį filmuose. Tačiau „Vidutinis” ir „Aukšti” režimai pakelia aiškumą iki 1080 eilučių ir nepalieka būdingų artefaktų. Šis variantas gerai veikia sporto transliacijoms ir kitoms dinaminėms scenoms. Filmuose geriau susitaikyti su nedideliu susiliejimu – esant 24 kadrų per sekundę dažniui, tai yra vos pastebima.

Panasonic AXR800 apšvietimo tolygumas nesigavo idealus. Galima pamatyti dvi šveisias ir tamsias sritis kurios išsiskiria bendrame fone, nors ir ne labai ryškiai.

Aptikti ir spalvos temperatūros nelygumai: ekrano centro apačioje yra žalsvų dėmių, ir aukščiau – raudonas plotas. Su minėtais trūkumais galima dažnai susidurti LCD televizoriuose, bet nemalonu pamatyti juos brangiuose modeliuose.

Panasonic skyrė didelį dėmesį signalo apdorojimui: AXR800 turi sudėtingą procesorių HEXA-Processing Engine Pro. Jo mastelio didinimo funkcijos maloniai nustebino. Pavyzdžiui, 58-colių 4K televizorius be pastangų susidoroja su skaitmeninės antžeminės televizijos DVB-T2 standartinės raiškos vaizdu. Nepaisant žemos signalo rezoliucijos, galutinis vaizdas nėra „muiluotas“ ir išlaiko pakankamą aiškumą. Be to papildomų artefaktų praktiškai nėra.

Apskritai, SD ir HD turinio atkūrime AXR800 džiugina tvarkingu masteliu ir stipriu spalvų atkūrimu, o padidintas pikselių tankis leidžia sėdėti arčiau ekrano.

3D

Panasonic AXR800 3D vaizdas, skirtingai nuo daugelio konkurentų, nenukentėjo ryškume ir spalvų perdavime. Priešingai, Super Chroma Drive dėka 3D režime televizorius gali rodyti neįprastai įtikinamas spalvas. Nepaisant aktyvių 3D akinių užtemdymo efekto, vaizdas yra pakankamai ryškus ir sodrus. Full HD raiška 3D režime visiškai perkelta į ekraną be nuostolių ir artefaktų.

Apmaudu kad stereoskopiniam režimui nepavyko išvengti trūkumų. Mes kalbame apie kryžminius trikdžius, kurie, atrodo, turėjo būti seniai nugalėti. AXR8003D vaizdas dažnai „dvejinasi”, ypač tai liečia kontrastingus perėjimus ir ne tik. „Vaiduoklių” kontūrų buvimas trukdo 3D gylio suvokimui, o kartais net sunaikina stereoskopinį efektą.

Išvados

Televizorius Panasonic atidaro naują įmonės istorijos erą, ir iš karto matyti, kad ji nebus lengva. Netekę plazmos technologijų, televizoriai prarado ir pagrindinius privalumus. Žinoma, Panasonic AXR800 bet kuriuo atveju negali būti vadinamas blogu modeliu, bet prieš tiesioginius konkurentus, jis neatrodo nepasiekiamų su išskirtinių savybių. Lūkesčiai buvo labai dideli, ir turime pripažinti, kad Panasonic AXR800 metu negali visiškai pakeisti praėjusios VT60 serijos. Pasirodo, kad galutinis perėjimas prie LCD technologijos tapo žingsniu atgal. Žinoma, AXR800 gali pasigirti aukštos kokybės spalvų atkūrimu ir tiksliu vaizdu, bet oponentai jau kvėpuoja į nugarą.

Apskritai, gyvenimas po plazmos vis dar egzistuoja, tik Panasonic turi permąstyti kainas ir pozicionavimą – vis dar geresnį plazminį Panasonic VT60 galima įsigyti pigiau nei AXR800.