Rusija „pirmauja” pagal užkrėstų „Android” išmaniųjų telefonų skaičių

„Google“ pristatė kovos su kenkėjiška programine įranga „Android“ operacinėje sistemoje ataskaitą. Aktyvus darbas šia kryptimi pasiteisino – pavojingų programų įdiegimas per 2014 metus sumažėjo 50 proc., jei neatsižvelgsime į daugiausia užkrėstų įrenginių turinčią Rusiją.

stats

Iš „Google“ pateiktos informacijos matyti, kad 2014 metais potencialiai kenksminga programinė įranga buvo įdiegta į mažiau kaip 1 proc. „Android“ išmaniųjų telefonų. Šio reitingo vienvaldė antilyderė yra Rusija – jos gyventojai užsikrėstų prietaisų turi daugiausia pasaulyje. Rusijoje vartotojai penkis kartus dažniau nei pasaulio vidurkis į savo išmaniuosius telefonus įdiegia pavojingą programinę įrangą. Didžiausias rizikos lygis yra užfiksuotas dėl šalyje plačiai paplitusio programų iš neautorizuotų šaltinių įdiegimo.

Viena vertus, „potencialiai pavojingai programinei įrangai“ „Google“ naudoja savo apibrėžimą, tačiau dokumentas rodo, kad paieškos milžinė rimtai žiūri į problemą, ir į šią grupę įtraukė beveik visus žinomus kenkėjų variantus, pradedant programomis-prievartautojais (kai iššokantis langas reikalauja pervesti lėšas kad pradingtų) ir programinės įrangos savavališku SMS siuntimu.

Naudotojai, kurie įdiegia programas tik iš oficialios „Google Play“ parduotuvės, užkrėtė tik 0,15 proc. prietaisų visame pasaulyje.

andr

„Google“ dabar tikrina daugiau nei 400 milijonų sujungimų ieškodami „Man in the Middle“ atakos grėsmių. Gamintojas žada vien tuo neapsiriboti ir tęsti kovą su kenkėjiškomis programomis ateityje. Bendrovė padarė svarbų žingsnį šia kryptimi „Google Play“ įvesdama išankstinį programinės įrangos patikrinimą prieš pradedant ją platinti vartotojams.