„Android“ programos veiks daugelyje operacinių sistemose

Praėjusių metų rugsėjį „Google“ pristatė įrankį programuotojams „App Runtime for Chrome (ARC)“, kuris leido paleisti „Android“ programas „Chrome OS“ aplinkoje. Dabar projektas yra atviras visoms operacinėms sistemoms, todėl populiariausios mobiliosios operacinės sistemos pasaulyje programas netrukus bus galima paleisti bet kurioje kompiuteriams skirtoje OS, kurioje yra įdiegta „Google Chrome“ naršyklė.

Nuotr. hrome.blogspot.com
Nuotr. hrome.blogspot.com

ARC veikia „Windows“, „Mac“, „Linux“ ir „Chrome OS“ per „Native Client (NaCl)“, kuris yra savotiška aplinka, leidžianti programai dirbti beveik taip pat kaip šioms operacinėms sistemoms parašytoms programoms.

“Chrome” internetinėje parduotuvėje jau yra specialus priedas „ARC Welder“, kuris keliais paspaudimais leidžia perkompiliuoti bet kurį APK failą, kuris instaliuojant nereikalauja specialių papildinių. Dauguma “Google Play” paslaugų yra įtrauktos į ARC, todėl programų, kurios neveiks dėl šios priežasties kiekis nebus didelis.

arc

Šis įvykis yra svarbus ir dėl kitos priežasties – „Microsoft“ paskelbė, kad „Windows 10“ bus vieninga sistema su bendra papildinių parduotuve ir programų kūrėjams tereikės jas pritaikyti skirtingiems atvaizdavimo režimams, todėl “Google” sprendimas taip pat palengvinti programuotojų darbą yra logiškas ir suprantamas.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau