„LG Nexus 5X“ apžvalga

Šiais metais „Google“ pristatė du naujus „Nexus“ išmaniuosius telefonus, nors paprastai IT milžinė per metus pasitenkindavo vienu modeliu. Šiemet buvo atnaujintas populiarus ir kompaktiškas „penktas Nexusas“. Jį vėl gamina LG, o svarbiausios naujovės yra pirštų atspaudų skaitytuvas, naujas fotoaparatas ir procesorius, specialus energijos taupymo režimas bei nauja korpuso spalva.

Nexus 5X
Nexus 5X

Išorė

„LG Nexus 5X“ išorė yra tvarkinga su plonais ekrano rėmeliais. Prietaiso storis (matmenys yra 147 x 72.6 x 7.9 mm) ir svoris (136 g) yra šiek tiek didesni už pirmtako. Gamintojas korpusui pasirinko dabar brangesniems prietaisams nebūdingą plastiką, tačiaui jis, lyginant su metalu ir stiklu, yra lengvesnis bei geriau praleidžia bevielių ryšių signalus. Įjungimo mygtukas yra aukščiau už garso reguliavimo, todėl juos naudoti bus šiek teik neįprasta. Už tai yra nauja graži mėtų spalva. Dar bus juodos ir baltos spalvos korpusai.

LG Nexus 5X

Ekranas yra šiek tiek padidėjo iki 5.2 colių. Full HD raiškos IPS matricos vaizdo kokybė pakankamai gera, tačiau pripratus prie AMOLED subjektyviai norisi didesnio spalvų sodrumo, tačiau tam reikalingų įrankių čia nerasite. Tačiau ryškumo yra pakankamai, o oleofobinė danga neblogai atlieka savo funkciją. Matricą nuo mechaninių pažeidimų saugo „Gorilla Glass 3“ stiklas.

„LG Nexus 5X“ spalvų gamos aprėptis
„LG Nexus 5X“ spalvų gamos aprėptis

Patogus pirštų atspaudų skaitytuvus

Pirštų atspaudų skaitytuvus dabar turi ne tik flagmanai, bet ir dauguma pigesnių prietaisų. Dažniausiai jie montuojami po išmaniojo telefono ekranu, kaip, pavyzdžiui, „Apple“, „Samsung“, „Lenovo“ arba „Meizu“. Naujuose „XPERIA Z5“  „Sony“ skenerį pasiūlė integruoti į įjungimo mygtuką, esantį korpuso šone, o HTC, „Huawei“ ir LG dabar jį sumontuoja ant galinio skydelio. Idėja yra gera ir teisinga, nes paėmus į ranką telefoną, pirštas nevalingai patenka ant skaitytuvo. Pirštų atspaudų skenerio dizainas parinktas labai vykusiai ir todėl jis puikiai dera su kitais išmaniojo išorės elementais bei neatrodo kaip svetimkūnis, kas neretai pasitaiko kituose modeliuose. Skaitytuvas veikia tiksliai ir klaidų pasitaiko retai, tačiau jis neturi jokių papildomų funkcijų. Konkurentai jau siūlo jo pagalba atlikti mokėjimus ir priėjimą prie kai kurių programų.

Kameros

Atnaujintas kameros modulis gavo 12 megapikselių jutiklį. Pagal šiuolaikinius standartus – vidutinis lygis. Kamera pastebimai išlenda virš korpuso plokštumos ir tai trukdo išmaniajam telefonui lygiai gulėti ant stalo. Su papildomomis galimybėmis viskas gerai: yra lazerinis automatinis fokusavimas, pakankamai šviesos praleidžianti f/2.0 diafragma, 4K ir sulėtintas 120 fps vaizdo įrašymas.

ssonas

Nuotraukų kokybė įprasta: matomas triukšmas fotografuojant patalpoje ir dažnai pastebimas nepakankamas optinis stabilizavimas. Konkuruoti su flagmanu „LG G4“ naujiena nepajėgi. Yra naudinga funkcija – dukart spustelėjus maitinimo mygtuką galima įjungti fotoaparatą. Priekyje rasime 5 MP rezoliucijos kamerą su f/2.0 diafragma.

Darbas

„LG Nexus 5X“ gavo ne patį galingiausią „Qualcomm Snapdragon 808“ procesorių, 2 GB operatyviosios ir 16 arba 32 GB nuolatinės atminties, kurios padidinti neįmanoma, nes nėra kortelių lizdo. Pradinėje versijoje laisvos vietos likę tik 11 GB, todėl ją teks pataupyti. Spartos testuose išmanusis demonstruoja vidutinius rezultatus.

sparta

Vienas garsiakalbis yra po ekranu, kitas – virš jo. Deja, stereo garso čia nėra. „Nexus 5X“ palaiko LTE ir stabiliai veikia korinio ryšio tinkluose. Ryšio priėmimo ir garso kokybė yra gera ir čia neturime jokių priekaištų.

Maksimaliu ryškumu žiūrint Full HD vaizdo įrašus akumuliatoriaus užtenka 6,5 valandoms, o žaidžiant – apie 3 valandas. Naudojant saikingai vieno įkrovimo dienai pakaks, bet jei jūs nuolat sėdite internete, išmanųjį  jau per pietus teks prijungti prie elektros tinklo. Baterijos talpa yra 2700 mAh, o telefonas nebeturi bevielio įkrovimo, kuris buvo jo pirmtake, nes „Google“ tikina, kad krovimas per naująją USB Type-C jungtį daug pranašesnis. Pastarasis baterijos energijos atsargas iki trečdalio lygio papildo vos per 15 minučių! USB Type-C turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų, nes norint ją prijungti prie įprastos USB teks panaudoti adapterį.

Programinė įranga

Bene svarbiausiu išmaniojo privalumu galima vadinti operacinę sistemą, nes būtent „Nexus“ išmanieji pirmieji gauna visus „Android“ atnaujinimus tiesiai iš kūrėjų. „Google“ žada kas mėnesį paruošti saugumo atnaujinimus, kuriuos kiti gamintojai pasiūlo daug rečiau.

Čia jau yra nauja funkcija „Doze“, kuri renka duomenis apie naudotojų veiklą naudodamas koprocesorių. Taigi, jei prietaisas nenaudojamas ir tik pasyviai guli, sistema automatiškai išjungia foninius procesus ir tokiu būdu taupo energiją.

Apskritai, naujoje „Android 6.0 Marshmallow“ pokyčiai daugiau palietė vidinius procesus nei išorę. Dabar aplikacijos gali būti pašalinamos tiesiogiai iš darbalaukio. Paieška dirba su visomis programomis, o nustatymuose galite nurodyti leidimus programoms, kurie nėra būtini.

Išvados

Lietuvoje „Nexus 5X“ su 16 GB atminties kainuoja apie 450 € (Jungtinėse Valstijose 349 $) ir tai yra bene didžiausias išmaniojo telefono trūkumas, kuris būdingas daugeliui vadinamų „A brendų“ modeliams. Kai kam plastikinis korpusas gali atrodyti pigiai ir nepatikti blogas išorinio garsiakalbio skleidžiamas garsas.

Naująjį Nexusą galima pagirti už gerą ekraną, greitą ir energetiškai efektyvų „Android 6.0“ ir patogų pirštų atspaudų skaitytuvą.