Nešiojamojo kompiuterio „ASUS ROG GL552JX“ apžvalga: žaidžiame taupiai

Žaidimų nešiojamieji kompiuteriai buvo ir tebėra brangus malonumas, todėl daug pirkėjų nuo jų nusigręžia, nes noras paleisti modernius žaidimui yra nepalyginamas su specializuoto prietaiso kaina. ASUS pabandė surinkti sąlyginai nebrangų modelį iš šiuolaikinių komponentų. Pažiūrėkime kas iš to išėjo.

ASUS ROG GL552JX

Žaidimų kompiuteriai vystosi labai greitai, nes vos tik procesoriai ir vaizdo plokštės sugeba susidoroti su žaidimais nustačius aukštus grafikos nustatymus, tuoj pasirodo dar reiklesni aparatūrai žaislai ir kompiuterių gamintojai yra priversti nuolat didinti savo naujų modelių galią. Nešiojamųjų kompiuterių stovykloje daugiausia dėmesio sulaukia flagmanai – jie yra įdomūs dėl to, kad parodo ko pasiekė technologijos. Tačiau tokių modelių kainos gąsdina daugumą pirkėjų ir jie mieliau renkasi nešiojamuosius kompiuterius su daugiau ar mažiau „normalia“ grafikos plokšte, ir tik reikliausi pirkėjai atkreipia dėmesį į pradinio lygio žaidimų modelius. „ASUS ROG GL552JX“ kaip tik yra vienas iš pastarųjų, kuris sukurtas specialiai geimeriams, o savo kaina minimaliai skiriasi nuo multimedijai pritaikytų modelių.

Charakteristikos

 • Procesorius: Intel Core i7-4720HQ 2,6 GHz
 • Grafinis adapteris: NVIDIA GeForce GTX 950M – 2048 MB, Branduolys: 993-1124 MHz, Atmintis: 1800 MHz DDR3,
 • ForceWare 347.25, Nvidia Optimus
 • RAM: 8192 MB, DDR3-1600, du kanalai, du lizdai
 • Ekranas: 15.6 colių. 16: 9, 1920×1080 taškų, Samsung 156HL01-102, IPS, blizgus: ne
 • Pagrindinė plokštė: Intel HM86 (Lynx Point)
 • Duomenų saugojimas: Micron M600 MTFDDAV128MBF, 128 GB + 1 x HGST HTS541010A9E680 (1 TB)
 • Garso plokštė: Intel Lynx Point PCH – High Definition Audio Controller
 • Sąsajos: 1 USB 2.0, 2 USB 3.0, 1 VGA, 1 HDMI 1 Lock slot Kensington, Garso lizdai: 2 audio, atminties kortelių skaitytuvas: SD/SDHC/SDXC
 • Ryšiai: Realtek RTL8168/8111 Gigabit-LAN (10/100/1000MBit), Intel Dual Band Wireless-AC 7265 (a/b/g/h/n/ac), Bluetooth 4.0
 • Optinis įrenginys: Matshita DVDRAM UJ8G6
 • Baterija: 48 Vt⋅ch, ličio jonų.
 • Operacinė sistema: Microsoft Windows 8.1 64 Bit
 • Kita: Priekinis fotoaparatas: HD, steroe garsiakalbiai, 24 mėnesių garantija Europoje
 • Matmenys: aukštis x plotis x ilgis (mm): 33 x 385 x 255
 • Svoris: 2.6 kg, maitinimo adapteris: 449 g
 • Kaina: 1400 €

Išorė

Visai kaip lenktyniniai automobiliai gauna aerodinaminius kėbulus, žaidimų nešiojamieji kompiuteriai aprūpinami nuo multimedijos modelių besiskiriančiu dizainu. ASUS inžinieriai „ROG GL552JX“ išorę pasistengė sukurti atrodančią nepigiai ir jiems tai pavyko – kompiuteris atrodo brangesnis nei už jį prašomi 1400 €. Gamintojui aiškiai nepatinka keisti ROG serijos prietaisų dizainą – jau keletą metų apsiribojama nedideliais spalvos ar proporcijų pakeitimais. Tačiau to ir nereikia: šios bendrovės žaidimų laptopai atrodo labai gerai.

ASUS ROG GL552JX

Uždarytą „GL552JX“ patogu laikyti vienoje rankoje – paviršius neslysta, nors yra linkę rinkti įvairias dėmes. Skirtingai nuo šiek tiek brangesnių modelių, metalo čia nėra – tik kietas ir pakankamai rimtas plastikas. Tačiau optinio disko angos buvimas žymiai sumažina bendrą apatinės korpuso pusės standumą. Ekrano tvirtinimas nešiojamąjį kompiuterį leidžia lengvai atverti su viena ranka. Esant net nedideliam purtymui ekrano dalis gali žymiai pakeisti savo atidarymo kampą.

Šio modelio konstrukcija leidžia palyginti paprastai pakeisti HDD, SSD, akumuliatorių ir RAM modulius. Gaila, kad aušinimo sistemos valymui reikia ardyti visą kompiuterį.

dugnas

Jungtys ir ryšiai

Už bevielį ryšį čia atsakingas gana paplitęs adapteris „Intel Wireless-AC 7265“, kuris palaiko Bluetooth bei 2,4 GHz ir 5 GHz dviejų diapazonų Wi-Fi tinklus. Signalo stiprumas ir bevielio duomenų perdavimo greitis yra geri.

Fizinės jungtys sumontuotos dešinėje ir kairėje laptopo pusėse. Yra po dvi atskiras garso ir mikrofonų jungtis. Priekinėje dalyje rasite kortelių skaitytuvą, kuris supranta tik SD formatą.

Įvesties įrankiai

Klavišų raidės išskirtos raudona šviesa. Klaviatūra yra labai patogi ir turi malonų paviršių. Tamprumas šiek tiek per silpnas ir tai iš pradžių gali sulėtinti rašymą, bet visi kiti parametrai nustatyti puikiai. Ypač džiugina kietas ir tolygus pagrindas. Subtilus spustelėjimo garsas nėra nei garsus, nei erzinantis. Integruotas apšvietimas kontroliuojamas trimis etapais, kas bus naudinga tamsoje.

ASUS ROG GL552JX

Savo ruožtu, žymeklio valdymo sritis puikiais susidoroja su vidutinišku greičiu judančiu pirštu, neturi problemų su jautrumu ir palaiko tipiškus kelių pirštų gestus. Išskyrus matmenis, kurie galėtų būti šiek tiek didesni, čia daugiau nėra prie ko prikibti.

Ekranas ir garsas

Integruota stereo garso sistema negali pasigirti nei galia, nei ypatinga kokybe. Pirmiausia pastebimas visiškas žemų dažnių nebuvimas. Garsiakalbiai įsikūrę po kompiuterio ekranu ir garsą nukreipia į viršų.

Tačiau su nešiojamojo kompiuterio ekranu gamintojas neprašovė pro šalį. Jo įstrižainė 15.6 colių, raiška – Full HD (1920 x 1080 pikselių, 16:9), nesensorinis. Geras kontrastas ir ryškumas leidžia patogiai dirbti net saulės šviesoje. Matinis ekranas neakina ir nerenka dulkių iš oro. Taip pat reikia paminėti puikius žiūrėjimo kampus ir plačią spalvų aprėptį (97 proc. sRGB diapazono) – „Asus“ nepagailėjo išlaidų aukštos kokybės matricai! Nedideliu trūkumu galima vadinti tik spalvų atkūrimo nuokrypį, kuris auga didėjant ryškumui. Laimei, savarankiškas kalibravimas tai padeda ištaisyti.

ekranas

Našumas

Spartus keturių branduolių procesorius, 8GB RAM ir gera grafikos plokštė „Asus GL552JX“ padarė universaliu nešiojamuoju kompiuteriu. Jis tinka tiek darbui, tiek nuotraukų ir video redagavimui bei žaidimams, žinoma, proto ribose.

Procesorius

Core i7-4720HQ (nominalus dažnis 2,6 GHz, didžiausias Turbo Boost – 3,6 GHz) galima rasti įvairiuose vidutinio ir didesnių kainų diapazonų nešiojamuose kompiuteriuose. Jis užtikrina aukštą spartą, tačiau reikalauja daug energijos ir rimto požiūrio į aušinimą (TDP = 47 W) ir todėl geriausiai tinka dideliems modeliams. Integruota „Intel HD Graphics 4600“ suteikia vaizdo išvestį vietoj atskiros vaizdo plokštės tais atvejais, kai vartotojui nereikia aukštos kokybės trimatės grafikos.

cpu

Kaupikliai

Mažas, gana greitas „Micron“ bendrovės SSD papildytas talpiu, tačiau lėtesniu 1TB „Western Digital“ kietuoju disku. Šis metodas šiuo metu yra elegantiškiausias būdas suteikti gerus našumo rezultatus per daug nedidinant prietaiso kainos ir iš vartotojo neatimant galimybės saugoti didelės apimties duomenų kolekcijas. SSD kaupiklyje įdiegta operacinė sistema ir programos dirba greitai.

SSD_HDD_1

Grafika

Pagrindinė sisteminė grafikos plokštė „NVIDIA GeForce 950M“ priskiriama tarpiniam našumo segmentui: ne vidutinė, bet nepatenka ir tarp sparčiausiųjų. Asus dar labiau atitolino viršutinę ribą naudodamas supaprastintą 950M versiją su DDR3 atmintimi vietoj DDR5. Mūsų turimoje konfigūracijoje kompiuteris turi 2 GB vaizdo atminties.

sparta

Bet kokiu atveju, testai rodo, kad net tokia 950M kelis kartus lenkia procesoriuje integruotą „Intel“ grafikos plokštę. Jei nesivaikyti maksimalių nustatymų ir prieštaringų patobulinimų, pavyzdžiui, AA ir AF, bet kokį 2014-2015 m žaidimą galite paleisti gimtąja nešiojamojo kompiuterio ekrano 1920 x 1080 pikselių rezoliucija.

Šiluma ir triukšmas

Aušinimo sistema užtikriną stabilų procesoriaus ir grafikos plokštės eksploatavimą esant net didelėms apkrovoms. Testavimo nepalankiausiomis sąlygomis metu vidutinė korpuso temperatūra nepasiekė net 40 laipsnių Celsijaus, kas žaidimų kompiuteriui gali būti laikomas geru rodikliu.

Rašant tekstą ir atliekant panašius veiksmus ventiliatorius sustabdomas ir tada nesigirdi jokio triukšmo. Esant didesnei CPU apkrovai pasigirsta vos girdimas ūžimas. Didelė procesoriaus ir grafikos plokštės apkrova sukuria pastebimą garsą su nežymiu švilpimu. Nepaisant to, bendras šio parametro įvertinimas išlieka teigiamas.

Autonomija

Kaip žaidimų modelis „ASUS ROG GL552JX“ sunaudoja palyginti nedaug energijos. Maksimalus energijos suvartojimas per bandymą buvo 105 W. Gamintojas nusprendė, kad apie 3 kilogramus sveriantis nešiojamas kompiuteris retai palieka savo šeimininko namus ir todėl jį aprūpino nedidelės talpos baterija, kurios pakanka tik apie 2-3 valandoms darbo. Ekrano ryškumo sumažinimas čia pagelbsti nedaug. Kompiuteris be apkrovos „išgyvena“ 3 val. 34 min., per Wi-Fi naršant internete – 3 val. 41 min., o žiūrėti filmą galima 2 val. ir 48 minutes.

Išvados

Gamintojas puikiai susitvarkė su aušinimu – kompiuterio komponentai korpuse jaučiasi patogiai. Mums taip pat patiko kietojo disko ir SSD derinys, kuris užtikrina greitą darbą ir pakankamai vietos duomenims. „Asus GL552JX“ kainuoja sąlyginai nedaug ir už tai paaukoti tenka ne taip jau daug. Plastikinis korpusas vietoj metalo neatrodo prabangiai už tai leidžia patogiai pakeisti komponentus.

Eilinį Asus pramogų ir žaidimų nešiojamąjį kompiuterį galima pagirti už kokybišką ekraną, gerus įvesties įrenginius ir pakankamą našumą.

Privalumai:

 • Neblogai atrodantis kompaktiškas korpusas
 • Galima pakeisti bateriją
 • Geras ekranas
 • Patogi klaviatūra
 • Pakankamai našūs komponentai
 • Kokybiškas aušinimas

Trūkumai:

 • Plastikas ir jokio metalo
 • Pigesnė grafikos plokštė
 • Abejotina įmontuotų garsiakalbių kokybė
 • Maža akumuliatoriaus talpa