Kriptovaliutos kasimas
Kas yra kriptovaliutų kasimas?
Kriptovaliutų kasimas yra Bitkoinų (Bitcoin), Ethereum, Litecoin ir daugelio kitų virtualių pinigų sistemų palaikymas už kurį gaunamas atlygis. Tai yra vienas iš esminių kriptovaliutų skirtumų nuo kitų elektroninių valiutų. Kasimas, dar vadinamas mainingu, negali būti lyginama su įprastu pinigų spausdinimu, nes jame yra tam tikrų ypatybių. Ir svarbiausia, kad beveik kiekvienas žmogus gali užsiimti kriptovaliutų kasimu. Perskaitykite šį išsamų vadovą naujokams su teoriniais ir praktiniais pavyzdžiais.
Kaip veikia kriptovaliutų kasimas?
Terminas „mainingas“ yra kilęs iš angliško žodžio „Mine“ (kasyba). Kalbant nesudėtingais žodžiais, šis procesas yra tinklo palaikymo veikla, uždarant ir kuriant blokus Blockchain grandinėje naudojant kompiuterinę galią. Kriptovaliutų kasimas palaiko tinklą ir užtikrina jo apsaugą nuo dvigubų operacijų.
Paprastais žodžiais tariant, kasimas yra kriptovaliutos gavyba naudojant kompiuterio arba specialios įrangos galią. Bitkoino ir kitų monetų atveju tai yra vienintelis būdas padidinti emisiją. Tuo užsiimantys asmenys ir kompanijos gauna atlyginimą, nes jų veikla užtikrina visos sistemos veikimą ir vientisumą. Tai yra pagrindinė mainingo užduotis.
Pradiniame kriptovaliutų kūrimosi etape beveik bet kurio kompiuterio savininkas galėjo užsiimti kasimu naudojant procesoriaus galią. Kai Satoshi Nakamoto ir bendraminčiai 2009 m. paleido Bitcoin virtualią valiutą nustatė maksimalią monetų emisijos ribą – 21 000 000 BTC. Bitkoinų Blockchain grandinė taip pat perskaičiuoja kasimo sudėtingumą kas 2016 blokus (tai yra, apie 2 savaitės). Tokios sistemos savybės apsaugo Bitkoinus nuo infliacijos ir yra priežastis, dėl kurios reikia galingesnių įrenginių naujoms monetoms išgauti. Pagal prognozes visos BTC monetos bus išgautos XXII a. viduryje.
Praėjus vos metams po Bitcoin atsiradimo kasimui buvo pradėtos naudoti galingos grafikos plokštės sujungtos Crossfire arba SLI režimu. Tuomet kasėjai sugebėjo per kelias savaites atgauti savo investicijas. Tačiau minimalūs pelningumo reikalavimai ir toliau augo, o 2012 m. Bitkoinų kasimas net ir su galingiausiais procesoriais tapo nepelningas. Atėjo era vadinamų „fermų“ – įrenginių, sujungiančių į klasterius galingas vaizdo plokštes, taip pat specializuotą kasimo įrangą (ASIC).
Mainingo poolai
Dėl didėjančio kriptovaliutų kasimo sudėtingumo pradėta formuoti mainerių susivienijimus – poolus. Tokiu būdu bendra narių suteikiama galia žymiai išaugo, todėl tapo pelningesnė. Kiekvienas grupės narys gauna atlyginimą, atitinkantį kasimo pajėgumus.
Kriptovaliutos kasimo rūšys
Kasimas gali būti klasifikuojama pagal naudojamą formą ir įrangą. Pagrindiniai tipai yra:
Mainingas naudojant kompiuterinių procesorius (CPU) yra neefektyvus būdas gauti kriptovaliutą. Taip, vis dar galite gauti kai kurias monetas, pvz., Monero, bet net ir galingi asmeniniai kompiuteriai neduos apčiuopiamų pajamų. Iš tiesų tai aktualu tik turintiems prieigą prie daugelio kompiuterių ir nemokamos elektros energijos. Tuo naudojasi kai kurie hakeriai, įsilauždami į daugybę prietaisų.
Kasimas naudojant vaizdo plokštes (GPU) tebėra aktualus daugumai kriptovaliutų, įskaitant Ethereum, Dash ir kt. Veiksmingas naudojant galingas „Radeon“ arba „GeForce“ grafikos plokštes. Naudojant vieną prietaisą šiuo metu galima tikėtis per mėnesį uždirbti keletą ar kelias dešimtis dolerių, o plokštė atsiperka per 1-2 metus. Labiau paplitęs ir racionalesnis sprendimas yra „fermų“ įrengimas, sujungiantis daugybę galingų grafikos plokščių. Šis metodas rodo aukštą efektyvumą, o reikalui esant įranga gali būti parduodama antrinėje rinkoje.
Kasimas naudojant ASIC yra veiksmingas būdas išgauti kriptovaliutą. ASIC procesoriai yra pagaminti naudojant specialią architektūrą, ištobulintą pagal kasimo poreikius. Tokie prietaisai pasižymi aukštu atsipirkimo lygiu ir yra lengvai prižiūrimi. Trūkumai yra žemas likvidumas antrinėje rinkoje ir spartus ASIC moralinis nusidėvėjimas dėl nuolat didėjančio tinklo sudėtingumo.
Kasimas debesyje (cloud mining) – kriptovaliutos išgavimas nuomojant įrangą iš tai siūlančių kompanijų. Klientai moka kompanijoms pinigus už įrangos nuomą ir nuotoliniu režimu kasa kriptovaliutą. Šio metodo veiksmingumas priklauso nuo „kasimo debesyje“ paslaugų tarifų, dabartinio kriptovaliutų kurso ir tinklo sudėtingumo.
Kaip pradėti kriptovaliutų kasimą?
Supaprastintos išsamios instrukcijos pradedantiesiems:
1 žingsnis: nustatykite biudžetą;
2 veiksmas: kriptovaliutos pasirinkimas kasybai;
3 veiksmas: pasirinkite įrangą;
4 veiksmas: pasirinkite poolą.
Prieš pradėdami išgauti kriptovaliutą turite pagalvoti apie savo pradinį kapitalą. Kasimas stacionataus ar nešiojamojo kompiuterio yra tik būdas susipažinti su programine ir technine įranga. Tačiau tokios veiklos pajamos yra minimalios, jei jos kada nors aplamai bus.
Mažiausiai tūkstančio dolerių biudžetas yra minimalus pradinis lygis. Nors įrangos kaina gali skirtis. Tačiau naujų ASIC mainerių kaina nekrenta žemiau 1000 JAV dolerių. Nusprendę dėl biudžeto, galite pažiūrėti į kriptovaliutas, kurias norėtumėte kasti. Geriausias ir saugiausias variantas ko gero yra Bitcoin, nes jis pasižymi galingu tinklu, dideliu poolų pasirinkimu, aukšta kapitalizacija ir kursu, be to nuolat kuriama nauja bitkoinų kasimo įranga.
Šiuo metu yra dvi veiksmingos kasimo galimybės: GPU „fermos“ ir ASIC. Produktyvus asikas kainuoja apie 2,5-3 dolerius. Už šią kainą galite nusipirkti apie 5-7 galingiausias vaizdo plokštes. Tačiau BTC kasimas „fermose“ dabar nepelningas, ko nepasakysi apie Ethereum (ETH), kuris savo ruožtu negali būti išgaunamas naudojant asikus.
Pasirinkus kasti bitkoinus ASIC pagalba investuotos lėšos, tikėtina, greičiau atsipirks, bus paprasčiau paleisti įrangą, tačiau šie prietaisai skirti tik vienos kriptovaliutos kasimui ir greitai morališkai pasensta.
Tuo tarpu kasant eterį GPU „fermose“ galėsite lengvai pereiti prie kitų kriptovaliutų ir, reikalui esant, realizuoti įrangą antrinėje rinkoje, tačiau turėsite padirbėti įrengiant ir konfigūruojant sistemą, be to vaizdo plokštės atsipirks ne taip greitai kaip ASIC.
Kas yra kriptovaliutų kasimas debesyse?
Alternatyva aparatūros mainingui yra „kasimas debesyje“. Šiuo atveju asmuo nuomoja įrangą nuotoliniu būdu už tam tikrą mokestį.
Šios kasimo formos privalumai yra akivaizdūs:
- Nereikia pasirinkti poolo ir bijoti, kad ji bus uždarytas;
- Nereikia ieškoti vietos ir prižiūrėti įrangą;
- Nereikia baimintis, kad ferma ar asikas suges;
- Viskas vyksta nuotoliniu būdu. Tiesiog pasirinkite tarifą ir laukite pelno;
- Didžiulis kriptovaliutų pasirinkimas kasimui.
Viskas skamba taip gražiai tik teoriškai. Cloud miningas išsaugojo tuos pačius aparatūrinio kriptovaliutos kasimo trūkumus. Negalite numatyti tinklo sudėtingumo didėjimo spartos ar kriptovaliutos kainos. Todėl sunku apskaičiuoti pelną.
Kita kasimo debesyse problema yra pačių paslaugų teikėjų politika. Jie gali vienašališkai pakeisti tarifų sąlygas. Pavyzdžiui, įsigijote „amžiną“ pajėgumą, tačiau bendrovė nusprendė pridėti terminą į sutartį (3 arba 5 metai). Be to, reguliariai perskaičiuojant tarifus. Dėl šios priežasties labai sunku ilgainiui apskaičiuoti atsipirkimą. Kai kur už lėšų išvedimą taikomi aukšta komisinių suma (iki 20%).
Kitas didelis šios paslaugos trūkumas yra aferistų gausa. Internete egzistuoja daugybė Cloud mainingą siūlančių svetainių, kurie faktiškai yra finansinės piramidės ir realios veiklos nevykdo. Sukčiai vartotojams siūloma investuoti pinigus ir per kelias dienas „gauti“ pelną. Tik nedaugelis sugeba išeiti iš tokių projektų be nuostolių. Žinoma, yra ir gerą reputaciją turinčių kompanijų.
„IQ Mining“ savo paslaugas pradėjo siūlyti 2016 metais. Jie leidžia investuoti į skaičiavimo galią, naudojamą kriptovaliutoms kasti. Iš kitų panašių paslaugų „IQ Mining“ išsiskiria tuo, kad jų įranga savarankiškai persijungia tarp pelningiausių valiutų, kurios vėliau konvertuojamos į bitkoinus, o tai leidžia vartotojams pasiūlyti palankiausias kainas rinkoje, net 2019-aisiais, kai dauguma panašių paslaugų tapo nuostolingos. Iš tiesų tai yra šiuo geriausias iš mums žinomų panašaus pobūdžio pasiūlymų.
Projekto svetainė pateikiama anglų, prancūzų, ispanų ir rusų kalbomis. Pagrindiniame puslapyje rasite vidutinių mėnesio pajamų skaičiuoklę.
Svetainėje teigiama, kad visi duomenų centrai yrengti pas įmonės partnerius Kanadoje, Islandijoje, Gruzijoje, Kinijoje, Rusijoje ir Alžyre. Oficialiai bendrovė yra įregistruota Seišeliuose.
Kitas gan plačiai žinomas projektas yra „Hashflare“, veikiantis nuo 2013 m. Jis dirbo net tuomet, kai kasimas buvo beveik miręs (2015-2016). Sukčiavimo kategorijai jo tikrai negalima priskirti, nes tinklapis jau seniai egzistuoja ir mes jį išbandėme. Tiesa, 2018-2019 metais bitkoinų kasimo išlaidos ten viršijo išlaidas ir mainingas laukto pelno neatnešė. „Hashflare“ ieškojo sprendimo, tačiau iki šio jo taip ir nerado. Reikia juos pagirti, kad krizės metu nesiūlo savo nuostolingų paslaugų. Ko gero, bitkoinų kasimas čia taps pelningas kainai pasiekus 13 tūkst. USD.
To paties negalima pasakyti apie kitą seną ir kadaise gerbiamą projektą „Genesis Mining“, kuris pradėjo aktyviai siūlyti kasimą, kada jis tapo nuostolingas ir tai daro iki šiol. Manome, kad tiek informacijos apie pastarąją kompaniją pakanka, kad būtų galima priimti teisingą sprendimą.
Besivystanti perspektyvi technologija
- Investicinė grąža
- Lankstumas ir pasirinkimo galimybės
- Nuostolių rizika
- Teisinis reguliavimas
- Anonimiškumas