Kokie yra 4 dažniausiai pasitaikantys nešiojamų kompiuterių gedimai?

Pripažinkime, kad mūsų nešiojamieji kompiuteriai ne visada būna tokie patikimi ir ilgaamžiai, kaip norėtųsi. Kartais atrodo, kad jei galėtų, prieš pat sugesdami jie dar piktai ir nusišypsotų… Gera žinia ta, kad kai kurios problemos pasitaiko dažniau nei kitos. Tai reiškia, kad apie jų sprendimus bei priežastis taip pat žinome daugiausiai. Na, o kai yra žinių, galima rasti sprendimus bei užsiimti prevencija. Laptopfix.lt siūlo susipažinti su 4 dažniausiais laptopų gedimais bei remontais.

Kava, limonadas, vanduo…

Ne, jūsų nešiojamasis kompiuteris nėra nusiteikęs prieš jūsų gėrimus. Nepaisant to, kad nekoordinuoti judesiai labiausiai kamuoja tada, kai prie kompiuterio geriame kavą, vaisvandenius ar vandenį, į šią problemą nereikėtų žiūrėti atsainiai. Skystis + nešiojamasis kompiuteris = didelė problema. Elektronika, aplieta skysčiu, gali būti smarkiai arba net nepataisomai sugadinama.

Investuokite į puodelį, kuris apsaugotas nuo išsiliejimo, arba nelaikykite gėrimo ir kompiuterio šalia, ant to paties paviršiaus. Visgi specializuotose dirbtuvėse, kaip Laptopfix.lt atliekamas ir apipilto kompiuterio remontas.

Kai kompiuteris labai įkaista ir sulėtėja arba nebeveikia

Nešiojamasis kompiuteris gali perkaisti dėl dulkėmis ar kitais nešvarumais užsikimšusių ventiliatoriaus angų, kenkėjiškos programinės įrangos (apkraunančios resursus) arba ventiliatoriaus, kuris išėjo iš rikiuotės..

Reguliariai tikrinkite ventiliacijos angas ir valykite dulkes (juk nešiojamasis kompiuteris – ne dulkių siurblys).

Sulūžę vyriai

Jeigu atlenkdami ir užlenkdami savo laptopo ekraną esate per grubūs, laikui bėgant tai gali labai pakenkti. Atidarinėti delikačią elektroniką reikia atsakingai. Jeigu baigę darbus užtrenksite kompiuterį it milžinas Halkas, ilgainiui dėl to gali susidėvėti arba sulūžti vyriai, todėl jūsų ekranas neįsijungs arba nesilaikys stačioje padėtyje.

Vyrio remontas atliekamas daugumoje dirbtuvių, tačiau elgiantis delikačiai ši problema nutinka ne taip dažnai.

Baterijos keitimas, kai ji visai nebelaiko

Galima sakyti, jog tai jau yra žanro klasika. Nešiojamieji kompiuteriai turi riboto resurso akumuliatorių. Nors tai – kaip ir gerai žinomas faktas, daugelis vartotojų nustemba ir nuliūsta sužinoję, kad baterija taip pat paklūsta elektrochemijos ir fizikos dėsniams.

Nuolatinis perkrovimas, laikymas įjungto į įkrovimo lizdą, perkaitusio nešiojamojo kompiuterio naudojimas, kai jis prijungtas prie elektros tinklo, gali paspartinti baterijos degradaciją.

Prieš įkraudami akumuliatorių, kartais leiskite jam išsikrauti iki 20 %, tačiau įprastai galite įdėti krauti, kai įkrova nukrenta iki ~50 %. Be to, mažinkite įkrovimo – iškrovimo ciklų skaičių, o visiškai įkrautą nešiojamąjį kompiuterį atjunkite nuo elektros tinklo.