Investicijų sulaukęs medicinos startuolis pristatė pirmąją Lietuvoje prevencinės sveikatos platformą

Akceleravimo fondo „Startup Wise Guys“ ir dviejų verslo angelų investicijų sulaukęs lietuvių medicinos startuolis pristatė interneto platformą VOW.health. Tai – pirmoji Lietuvoje prevencinės sveikatos platforma, vartotojams siūlanti vienu tyrimu tikslingai išsitirti viso organizmo būklę išsiaiškinant ne tik esamus, bet ir galimus atsirasti sveikatos sutrikimus. Pradėjęs Lietuvoje, netrukus startuolis ketina įžengti ir į Vokietijos rinką. 

Pirmųjų investicijų, kurių bendra vertė viršija 300 tūkst. Eur, startuolis VOW.health sulaukė iki platformos pristatymo vartotojams. Pasak medicinos startuolio bendraturčio ir vadovo Dariaus Kavaliausko, planuojama, kad iki metų galo VOW.health pavyks iš viso pritraukti daugiau nei 1 mln. Eur investuotojų lėšų. 

„Statistika rodo, kad net 95 proc. visos pasaulio žmonių populiacijos turi bent po vieną sveikatos problemą, net 33 proc. – nemažiau nei penkias. Profilaktiškai atliekamos prevencinės sveikatos patikros – esminė ir veiksmingiausia priemonė ne tik aptikti skirtingas diagnozes dar ankstyviausiose stadijose, bet ir apskritai numatyti galimus susirgimus bei užkirsti jiems kelią. Stebėdami pokyčius sveikatos sistemoje, esame įsitikinę, kad kuo toliau, tuo didesniu prioritetu taps būtent prevencinė sveikata. Todėl jau šiandien siūlome paprastą ir inovatyvų būdą pasirūpinti savimi užbėgant už akių galimoms sveikatos problemoms ir išvengiant potencialių gydymo išlaidų“, – sako D. Kavaliauskas. 

Platformos VOW.health vartotojams startuolis siūlo kelių rūšių reguliariai atliekamus kraujo tyrimų planus, pritaikytus skirtingiems gyvenimo būdams. Užsisakius pasirinktą planą, kraujo mėginio paėmimas vartotojui atliekamas pasirinktoje VOW.health partnerių klinikoje. 

Šiuo metu platformos vartotojai tyrimus atlikti kviečiami vienoje iš „SynLab“ klinikų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Druskininkuose. Partnerystės sutartį su VOW.health pasirašė ir visoje Lietuvoje veikiantis „Antėja“ klinikų tinklas.

„Atlikus tyrimą, nuodugnūs rezultatai vartotoją pasiekia kartu su individualiais medikų komentarais bei rekomendacijomis. Platformos vartotojai vienu tyrimu gali išaiškinti esamas arba galimas atsirasti širdies ir kraujagyslių, kepenų ligas, cukrinį diabetą, anemiją, įvairias alergijas, infekcijas ir dešimtis kitų sutrikimų. Įrodyta, kad profilaktiškai tikrinantis sveikatą galima išvengti net 80 proc. visų pasaulyje užfiksuojamų lėtinių susirgimų. Testuodami platformą turėjome progos įsitikinti, kad žmogus dažnai apie esamus sveikatos sutrikimus nė nenutuokia, ir įprastai į gydytojus kreipiasi per vėlai, atsiradus ir įsišaknijus simptomams“, – sako D. Kavaliauskas.  

VOW.health vartotojams netrukus pristatys ir DNR tyrimus bei išmaniųjų laikrodžių suteiktos informacijos integraciją. Diegiami papildomi funkcionalumai sudarys sąlygas kvalifikuotiems medikams pateikti dar tikslesnius patarimus vartotojams kaip išvengti potencialių sveikatos problemų.