Geriausi fotoaparatai, objektyvai ir kita foto technika 2015 – 2016

50 specializuotų leidinių iš 22 Europos šalių vienijanti asociacija „EISA“ išrinko geriausius metų produktus. Pateikiame geriausių, Europoje parduodamų fotoaparatų, objektyvų ir kitos foto technikos sąrašą su ekspertų paaiškinimais, kodėl juos pripažino šių metų nugalėtojais.

Geriausias profesionalus DSLR objektyvas 2015-2016: „Canon EF 11-24mm F/4L USM“

„Canon“ inžinierių sukurtas objektyvas „EF 11-24mm F/4L USM“ – vienas iš geriausių kada nors pagamintų plačiakampių zoom‘ų. Jis siūlo savo klasėje geriausią vaizdo kokybę su išskirtine detalizacija visame galimų nustatymų spektre, kurių pakanka aukščiausios rezoliucijos jutikliams. Iškraipymai ir aberacijos – minimalūs. Konstrukcija – puiki, nuo blogo oro saugo sandarinimo elementų sistemos, o automatinis fokusavimas greitas ir tylus. Fotografams, kurie siekia išskirtinės vaizdo kokybės ir pilno kadro fotoaparatu fotografuoja peizažus, architektūrą bei interjerą, nėra prasmės ieškoti geresnio nei šis objektyvas. Jis, žinoma, nepatogus ir brangus, bet bus visiškai nepakeičiamas optinis instrumentas.

Canon EF 11-24mm F/4L USM
Canon EF 11-24mm F/4L USM

Geriausias profesionalus DSLR (veidrodinis) fotoaparatas 2015-2016: „Canon EOS 5DS/5DS R“

Pilno kadro veidrodiniai fotoaparatai „Canon EOS 5DS“ ir „5DS R“ savo klasėje turi aukščiausią raišką. 50,6 megapikselių jutiklis, duomenų apdorojimo sistema, pagrįsta dviem „DIGIC 6“ procesoriais, veidrodžio vibracijų slopinimas bei patikimas ir greitas fokusavimas užtikrina siūlo nepriekaištingą vaizdų kokybę. Šie du fotoaparatai yra puikus pasirinkimas profesionaliems fotografams, kurie ypač svarbu bekompromisinė kokybė.

Canon EOS 5DS/5DS R
Canon EOS 5DS/5DS R

Geriausias mėgėjiškas DSLR (veidrodinis) fotoaparatas 2015-2016: „Canon EOS 7D Mark II“

Pilno kadro profesionaliems modeliams būdingos galimybės „Canon EOS 7D Mark II“ padarė vienu iš geriausių kada nors pagamintų fotoaparatų su „APS-C“ matrica. 65 taškų AF užtikrina greitą ir jautrų fokusavimą visais atvejais, net jei tenka sekti greitai judančius objektus. Fotoaparatas gali fotografuoti iki 10 kadrų per sekundę greičiu. Puikus surinkimas ir apsaugotas korpusas leidžia dirbti bet kokiomis oro sąlygomis. „Canon EOS 7D Mark II“ skirtas fotografuoti sportą, reportažus ir gamtą.

Canon EOS 7D Mark II
Canon EOS 7D Mark II

Geriausia foto inovacija 2015-2016: „DxO One“

„DxO One“ dėl 20 mln. taškų jutiklio ir maksimalios f/1,8 objektyvo diafragmos sukuria geresnį vaizdą, nei kitos telefonų kameros ir išlaiko galimybę nedelsiant paskelbti nuotraukas socialiniuose tinkluose. DNG  ir „DXO Super RAW“ formatų palaikymas, kuris gali suderinti duomenis iš keturių skirtingų ekspozicijų kadrų, užtikrina dar aukštesnę vaizdo kokybę.

DxO One
DxO One

Geriausias kompaktiškų sistemų keičiamo židinio nuotolio (Zoom) objektyvas 2015-2016: „Fujifilm Fujinon XF 16-55mm F2.8 R LM WR“

„Fujifilm Fujinon XF 16-55mm F2.8 R LM WR“ vaizdo kokybė artima fiksuotų universaliųjų objektyvų charakteristikoms. Nuotraukos labai ryškios ir turi labai mažai iškraipymų visuose židinio nuotolio ir diafragmos nustatymuose. Automatinis fokusavimas yra greitas, stabilus ir beveik negirdimas. Objektyvas gerai apsaugotas, bet neturi optinio stabilizavimo, tačiau puiki vaizdo kokybė su kaupu kompensuoja jo nebuvimą.

Fujifilm Fujinon XF 16-55mm F2.8 R LM WR
Fujifilm Fujinon XF 16-55mm F2.8 R LM WR

Geriausias mėgėjiškas kompaktiškas fotoaparatas 2015-2016: „Fujifilm X-T10“

„Fujifilm X-T10“ paveldėjo geriausias savybes iš gausiai apdovanoto modelio „X-T1“, bet kainuoja žymiai mažiau. Fotografavimo režimo, užrakto greičio ir ekspozicijos kompensavimo pasirinkimas atliekamas naudojant viršutinėje korpuso dalyje esančius valdymo elementus, o diafragma yra koreguojama su objektyvo žiedu. 16 megapikselių „Trans CMOS II“ jutiklis užtikrina aukštą vaizdo kokybę ir išskirtinį spalvų atkūrimą. Automatinis fokusavimas gali sekti judantį objektą, nepriklausomai nuo jo padėties kadre. Elektroninis vaizdo ieškiklis su 2,36 milijonu elementų, įmontuota blykstė ir Wi-Fi modulis – lengvas ir kompaktiškas „X-T10“ yra gera alternatyva veidrodiniams fotoaparatams.

Fujifilm X-T10
Fujifilm X-T10

Geriausias Premium kompaktiškas fotoaparatas 2015-2016: „Leica Q“

„Leica Q“ 28 mm plačiakampio objektyvo atkuriamas vaizdas yra labai aiškus, o greitas elektroninis užraktas gali fotografuoti pilnai atidarius f/1,7 diafragmą net ryškiai šviečiant saulei. 24 megapikselių pilno kadro vaizdo jutiklis užtikrina puikią kokybę, net su dideliu ISO, o tradicinis valdymo dizainas leidžia fotografuoti intuityviai. Elektroninis vaizdo ieškiklis su 3,7 milijono vaizdo taškų ir patogus fokusavimo valdymo žiedas užtikrina rankinio režimo komfortą, o jutiklinis ekranas palengvina fokusavimo srities pasirinkimą. Nors „Leica Q“ ir yra brangus, bet jį galima pagrįstai vadinti geriausiu „Leica“ skaitmeniniu fotoaparatu.

Leica Q
Leica Q

Geriausia išmaniojo telefono kamera 2015-2016: „LG G4“

Fotografams, kurie nori atsisakyti tradicinio fotoaparato, „LG“ prietaisas „G4“ gali tapti pilnaverčiu pakaitalu. 1/2,6 colių 16 megapikselių jutiklis su 3 ašių optiniu stabilizavimu padės gauti krištolinio skaidrumo kadrus, be jokių susiliejimo užuominų. Daug šviesos praleidžiantis f/1,8 objektyvas gerai susidoros su sudėtingomis apšvietimo sąlygomis, o greitas lazerinis automatinis fokusavimas objektą užfiksuos greitai ir tiksliai. „ColorSpectrum“ technologija sureguliuos baltos spalvos balansą pagal esamas sąlygas ir leis užfiksuoti tikroviškas ir ryškias spalvas. Galiausiai, patrauklus dizainas su glotniomis formomis ir puikus 5,5 colių „Quantum IPS“ ekranas su QHD raiška, „G4“ padaro puikiu įrankiu ne tik nuotraukoms, bet ir kitiems darbams.

LG G4
LG G4

Geriausias mėgėjiškas DSLR (veidrodinis) fotoaparatas 2015-2016: „Nikon D5500“

„Nikon D5500“ – kompaktiškas ir lengvas, tačiau labai funkcionalus fotoaparatas su patogiu korpusu. Jo 24 MP šviesos jutiklis be optinių filtrų leidžia gauti geriausią vaizdo kokybę tarp šios klasės fotoaparatų tiek rezoliucijos, tiek ryškumo atžvilgiu, ypač esant žemam ISO. 39 taškų AF yra geresnis už konkurentų analogus, ypač sekant judančius objektus. Nepaisant mažo dydžio, fotoaparatas patogiai guli rankoje, o pasukamas ekranas patiks asmenukių mėgėjams. Plačios konfigūracijos galimybės ir integruotas Wi-Fi leidžia fotografams mėgėjams fotografuoti puikias nuotraukas ir lengvai jomis dalintis internete.

Nikon D5500
Nikon D5500

Geriausias profesionalių kompaktiškų sistemų objektyvas 2015-2016: „Olympus M.Zuiko Digital ED 40‑150mm F2.8 PRO“

„Olympus M.Zuiko Digital ED 40‑150mm F2.8 PRO“ apima tokius pat matymo lauko kampus kaip 80-300 mm pilno kadro objektyvas, bet yra žymiai mažesnis ir lengvesnis. Dėl plačios ir nekintančios sąlyginės angos (f/2,8) šis zoom‘as gali pakeisti bet objektyvą su fiksuotu židinio nuotoliu. Visame priartinimo diapazone ir net atidarius diafragmą iškraipymai gerai ištaisomi, o ryškumas yra puikus. Suderinamumas su pažangiais Pro klasės fotoaparatais „M.Zuiko Digital ED 40‑150mm F2.8 PRO“ daro geidžiamiausiu objektyvu reportažų, sporto ir nuotykių fotografams.

M.Zuiko Digital ED 40‑150mm F2.8 PRO
M.Zuiko Digital ED 40‑150mm F2.8 PRO

Geriausias pusiau profesionalus kompaktiškas fotoaparatas 2015-2016: „Olympus OM-D E-M5 II“

Populiaraus modelio „Olympus OM-D E-M5“ „Mark II“ versija tapo tikrai rimtu fotografo įrankiu. Puikus elektroninis vaizdo ieškiklis, pasukamas jutiklinis ekranas, tylus užraktas ir veiksminga 5 ašių stabilizavimo sistema fotoaparatą daro labai patraukliu. Automatinis fokusavimas veikia labai greitai. Serijinio fotografavimo režimo greitis – iki 10 kadrų per sekundę. Novatoriškas 40 megapikselių nuotraukų fotografavimo būdas duoda rezultatus, panašius į tuos, kuriuos suteikia pilno kadro veidrodiniai fotoaparatai. „OM-D E-M5 II“ taip pat gavo patobulintas vaizdo įrašymo funkcijas ir šiuo metu yra vienas iš geriausių sisteminių kompaktiškų fotoaparatų.

Olympus OM-D E-M5 II
Olympus OM-D E-M5 II

Geriausia foto ir vaizdo kamera 2015-2016: „Panasonic Lumix DMC-G7/G70“

Hibridinė vaizdo ir foto kamera „Panasonic Lumix DMC-G7/G70“ gali įrašyti 4K vaizdą ir nėra brangi. Ji turi viską ko reikia vaizdo įrašams, įskaitant mikrofono įvestį ir ekraną su fokusavimo sričių indikacija. Fotografavimo galimybės taip pat nepamirštos: 16 mln. taškų „Four Thirds“ jutiklis, elektroninis vaizdo ieškiklis su 2,36 min. elementų, ISO 100-25 600, nepertraukiamas fotografavimas 8 kadrų per sekundę greičiu ir tylus elektroninis užraktas su 1/16 000 s išlaikymu. Pasukamas ekranas, protingas mygtukų išdėstymas ir gera korpuso ergonomika užtikrina patogų darbą.

Panasonic Lumix DMC-G7/G70
Panasonic Lumix DMC-G7/G70

Geriausias kintamojo židinio nuotolio DSLR teleobjektyvas 2015-2016: „SIGMA 150-600mm F5-6.3 DG OS HSM | Sports“

Specialiai sukurtas laukinės gamtos ir sporto fotografavimui, ši naujoviškas objektyvas nustato naują teleobjektyvų kokybės standartą. Konstrukcija yra gerai apsaugotas nuo dulkių ir purslų, todėl tinka darbui lauko sąlygomis. Didelės raiškos vaizdą pagerina optinė vaizdo stabilizavimo sistema, padedanti išvengti nuotraukų „susiliejimo“ dėl fotoaparato judėjimo. Automatinis fokusavimas veikia greitai ir tylai.

SIGMA 150-600mm F5-6.3 DG OS HSM | Sports
SIGMA 150-600mm F5-6.3 DG OS HSM | Sports

Geriausias DSLR objektyvas 2015-2016: „SIGMA 24mm F1.4 DG HSM | Art“

„SIGMA 24mm F1.4 DG HSM | Art“ užtikrina aukštą rezoliuciją su minimaliais geometriniais iškraipymais ir chromatine aberacija. „EISA“ ekspertus sužavėjo ne tik neįprastai didelis plačiakampio objektyvo ryškumas, bet bendras nuotraukų paliktas įspūdis – lygus atspalvių ryškumo perdavimas ir patrauklus nesufokusuotų detalių atkūrimas. Objektyvo konstrukcija taip pat gera: ergonomiškas dizainas, lygus fokusavimo žiedo darbas, greitas ir tylus automatinis fokusavimas. „Sigma” objektyvas leidžia gauti gražius vaizdus įdedant nedaug pastangų.

SIGMA 24mm F1.4 DG HSM | Art
SIGMA 24mm F1.4 DG HSM | Art

Geriausias kelioninis kompaktiškas fotoaparatas 2015-2016: „Sony Cyber-shot DSC-HX90/V“

„Sony Cyber-shot DSC-HX90/V“ yra mažiausias fotoaparatas su „super-zoom“ ir integruotu elektroniniu vaizdo ieškikliu. „Zeiss Vario-Sonnar T“ objektyvas su lygiaverčiu 24-720 mm intervalu fotografui-keliautojui leidžia susidoroti su bet kokiu siužetu. Elektroninis ieškiklis užtikrina fotografavimo komfortą net ryškioje šviesoje. LCD ekranas atlenkiamas 180 ° kampu, kuris leidžia pasirinkti tinkamą fotografavimo rakursą. Prietaisas filmuoja aukštos kokybės 1080/60p vaizdą, turi įmontuotus GPS, Wi-Fi ir NFC modulius. „Cyber-shot DSC-HX90/V“ – puikus kišeninis fotoaparatas, kurį galima visur pasiimti su savimi.

Sony Cyber-shot DSC-HX90/V
Sony Cyber-shot DSC-HX90/V

Geriausias kompaktiškų sistemų objektyvas 2015-2016: „Sony FE 90mm F2.8 Macro G OSS“

„Sony FE 90mm F2.8 Macro G OSS“ ko gero, yra geriausias savo klasės objektyvas. Šis modelis parodė tiksliausius EISA ekspertų matytus rezultatus. Vaizdas yra labai aiškus net kampuose ir plačiai atvėrus diafragmą. Iškraipymai ir chromatinės aberacijos – minimalūs. Atkuriamas kontrastas sukuria įspūdingas nuotraukas, o suapvalinti diafragmos lapeliai suformuoja gražius vaizdus su tolygiais atspalviais.

Sony FE 90mm F2.8 Macro G OSS
Sony FE 90mm F2.8 Macro G OSS

Geriausias profesionalus kompaktiškas fotoaparatas 2015-2016: „Sony α7 II“

Pilno kadro kompaktiškas sisteminis profesionalaus lygio fotoaparatas „Sony α7 II“ – rimtas veidrodinių konkurentas. 24 megapikselių jutiklis atkuria platų dinaminį diapazoną su mažu triukšmo lygiu, net esant aukštoms ISO reikšmėms, o hibridinė automatinio fokusavimo sistema užtikrina greitą ir tikslų objekto pasirinkimą. 5 ašių stabilizavimas suteikia daug privalumų laikant aparatą rankoje, fotografuojant makro režimu bei su ilgais išlaikymais.

Sony α7 II
Sony α7 II

Geriausias kintamojo židinio nuotolio DSLR objektyvas 2015-2016: „Tamron SP 15-30mm F2.8 Di VC USD“

Plačiakampio zoom‘o „Tamron SP 15-30mm F2.8 Di VC USD“ konstrukcijoje suderinta f/2,8 diafragma ir optinio stabilizavimo sistema. Objektyvas apima židinio nuotolio diapazonus, kurie reikalingi kraštovaizdžio, interjero ir architektūros fotografijai. Ypač vertingas jo sugebėjimas atkurti vaizdus su minimaliu iškraipymu. Didelis šviesos pralaidumas leidžia sėkmingai užsiimti gatvės ir portretų fotografija natūralioje šviesoje. Optinės charakteristikos puikios, kontrasto ir detalizacijos lygis aukštas, o stabilizavimo ir automatiniu fokusavimo sistemos yra veiksmingos. Konstrukcija gerai apsaugota nuo dulkių ir drėgmės. Objektyvas didelis ir sunkus, bet kaina ir kokybė yra puikios.

Tamron SP 15-30mm F2.8 Di VC USD
Tamron SP 15-30mm F2.8 Di VC USD

 

Geriausi fotoaparatai ir kita foto technika 2016 – 2017