Enermax Liberty Eco II 720W maitinimo bloko apžvalga

Visai neseniai apžvelgėme ekologijos temą akcentuojantį Nexus Value 430 maitinimo bloką, o šiandien apžvelgsime antra tą pačią temą akcentuojantį maitinimo bloką, tik, kad iš jums jau gerai pažystamos Enermax kompanijos. 720W galingumo  maitinimo blokas siūlo pačias pažangiausias Enermax kompanijos sukurtas, bei įdiegtas technologijas. Pasižiūrėkime ko iš tiesų jis yra vertas.

Pakuotė ir komplektacija

Galinėje pakuotės dalyje gamintojas pateikia daugybę grafikų, išsamias technines specifikacijas, bei nuotraukomis iliustruoja pagrindines šiame maitinimo bloko įdiegtas technologijas, kurios turėtų užtikrint maksimalų našumą, didelį pajėgumą, bei kitas savybes, kurias akcentuoja beveik visos maitinimo blokus gaminančios firmos.

Ant vienos iš šoninių pakuotės pusių pateikiame lentelė, kurioje įvardijama kiek ir kokių Liberty Eco II 720W maitinimo blokas turi jungčių. O kitoje pakuotės pusėje matome tą pačią maitinimo bloko techninių specifikacijų lentelę, kurią galime išvysti beveik ant kiekvieno maitinimo bloko.

Atidarę pakuotę, viską randame saugiai ir patikimai supakuota į atskiras dėžutes, bei maišelius, kad niekas nebūtų pažeista transportavimo iki parduotuvės ir iš parduotuvės iki vartotojo namų metu. Maitinimo blokas kaip matote žemiau esančiojo nuotraukoje buvo įpakuotas į plastikinį maišelį, o modular laidai ir kiti aksesuarai supakuoti į atskiras iš balto kartono pagamintas dėžutes.

Enermax visada garsėjo gausia savo produkto komplektacja, Liberty Eco II 720W maitinimo blokas yra ne išimtis. Apart pačio maitinimo bloko, dėžutėje dar radome maitinimo laidą, vartotojo instrukcija, 120mm skersmens ventiliatorių, lipdukus skirtus susegti laidams, maišelį skirtą sudėti nereikalingiems modular tipo laidams, tvirtinimo varžtus, maitinimo laido laikiklį.

Maitinimo bloko konstrukcija ir techninės specifikacijos

Ne tik pakuotė, bet ir pats maitinimo blokas neatspindi ekologijos temos, kadangi yra būtent toks kokį Nexus įvardijo, kaip labiausiai aplinkai žalingą. Tai yra spalvingai išdažytą naudojant aplinkai kenksmingus būdus ir kitus faktorius, kuriuos galite perskaityti Nexus Value 430 apžvalgoje. Taigi ATX standartinio dydžio maitinimo blokas visas yra nudažytas juoda spalva, o ant viršaus turi sidabrinės ir auksinės spalvų schemos 120mm skersmens ventiliatorių, kurį valdo įdiegta SpeedGuard technologija.

Maitinimo bloko viduje Enermax sumontavo tik pačios aukščiausios kokybės japonų gamybos kondensatorius, bei kitus komponentus, kurių dėka maitinimo blokas užtikrina stabilų energijos tiekimą kompiuterio komponentams net ypač ilgą laiką. Tų pačių komponentų, bei įdiegtų technologijų dėka maitinimo blokas esant 20-100 procentų maitinimo bloko apkrovai gali išlaikyti 80-86 procentų naudingumo koeficientą, kas atitinka 80PLUS organizacijos standartus, tačiau nepasiekia nei Broze ar Silver, juolab Gold sertifikato standartų.

Ant vieno iš maitinimo bloko šonų pateikiamas techninių specifikacijų lipdukas, toks pats koks ir yra ant šoninės įpakavimo pusės. Jeigu jus domina detalesnis šio techninių specifikacijų lipduko analizavimas, apsilankykite gamintojo puslapyje, čia jis pateikiamas didele raiška, bei su galimybe nukopijuoti.

Liberty Eco II 720W maitinimo blokas turi septynias modular laidų jungtis. Dvi iš jų skirtos PCI-E Express maitinimo laidų pajungimo, o likusios penkios skirtos Molex ir SATA II maitinimo laidų pajungimui. Kaip ir anksčiau apžvelgtas Modu87+ maitinimo blokas iš Enermax, taip pat ir šitas turi 12P standarto modular laidų jungtis, kurios leis ateityje nesusidurti su problemomis prijungiant naujo standarto jungčių modular laidus.

Visi maitinimo bloko laidai yra įvilkti į sleeving’ą, tai jau nebe toks didelis privalumas kaip ankščiau, kadangi šiuo metu beveik visi gamintojai savo maitinimo blokų laidus įvelka į sleeving’ą. Vieni gamintojai skiria tam daugiau dėmesio ir įvelka į aukštos kokybės sleeving’ą ir tai padaro kokybiškai, kai tuo tarpu kiti gamintojai laidus įvelka į patį pigiausią sleeving’ą ir tai dar sugeba padaryti nekokybiškai. Liberty Eco II 720W maitinimo bloko atveju tinka pirmasis variantas, nes prikibti prie ko tikrinant laidų sleeving’ą deja, bet, nebuvo.

Galinėje maitinimo bloko pusėje matome korio formos groteles, įjungimo/išjungimo mygtuką, bei lizdą maitinimo laidui. Virš šio laido lizdo matote dvi skylutes į kurias įkišama speciali vielute, kuri turi užtikrint, kad tyčia ar netyčia pajudinus kompiuterio korpusą laidas neišskirtų iš lizdo ir jūsų darbas neliktų neišsaugotas.

Testavimas

Liberty Eco II 720W maitinimo blokas buvo testuojamas tokios pat konfigūracijos sistemoje, kaip ir kitas neseniai apžvelgtas Enermax Modu87+ maitinimo blokas.

Procesorius: Intel Core 2 Duo E7300 4,0GHz;

Procesoriaus aušintuvas: Venomous X + 2x NF-P12;

Pagrindinė Plokštė: Asus P5Q-E;

Operatyvioji Atmintis: 2×2 GB Corsair TWIN2X4096-6400C5 ( 800mhz );

Kietasis Diskas: x2 Samsung HD322HJ;

Vaizdo Plokštė: Club 3D 4870 OC Edition (900Mhz/1050Mhz);

Korpusas: Cooler Master Cosmos S;

Testų rezultatai 12V ir 3,3V linijose.

Verdiktas

Kadangi šį kartą stengėmės palyginti du skirtingo galingumo, bet tą pačią ekologiškumo temą pabrėžiančius maitinimo blokus, todėl taip pat palyginsime ir jų įtampos svyravimų rezultatus. 3,3V linijų testų rezultatai labai panašūs: Enermax maitinimo bloko 3,3V linija svyravo 1,97 procento, o Nexus Value 1,94 procento. Tuo tarpu 12V linijos rezultatai skiriasi šiek tiek daugiau: Enermax atstovo 12V lniija svyravo 0,91 procento nuo 12V ribos, o tuo tarpu Nexus Value net dvigubai daugiau, t.y. 1,84 procento. Kadangi Enermax akivaizdžiai demonstruoja stabilesnę 12V linija, bet pralaimi ekologiškumo akcentavimo srityje prieš Nexus. Liberty Eco II maitinimo blokui suteikiame šį apdovanojimą: