Enermax Clipeus korpuso apžvalga

Clipeus – vienas iš naujausių Enermax kompanijos korpusų, kurio tikslas užkariauti pradinio lygio korpusų rinką. Dažniausiai gamintojai entry level kategorijos korpusams skiria mažai dėmesio ir gamina tiesiog paprastus korpusus su žymiu vardu, tačiau tikrai nevertus tos kainos, kuri yra prašoma parduotuvėse. Tačiau Enermax šį korpusą reklamuoja, kaip viena iš geriausių pradinio lygio korpusų. Pasižiūrėkime, ką Clipeus gali pasiūlyti vartotojams.

Pakuotė ir komplektacija

Pakuotė analogiška Hoplite korpuso pakuotei. Skiriasi tik pavadinimas ir grafinis elementas pavaizduotas ant pakuotės. Komplektacija, kaip pradinio lygio korpusui, pakankama. Gamintojas pateikia vartotojo instrukcija, pagrindinės plokštės garsiakalbį, bei kitus tvirtinimo elementus. Kitų gamintojų pradinio lygio korpusai, kažko geriau pasiūlyti tikrai negali.

Korpuso išorė

Išpakavus korpusą, nustebina puiki surinkimo kokybė. Enermax pasistengė kaip reikiant, gamindama šį pradinio lygio korpusą. Išmatavimai šiek tiek mažesni už prieš porą dienų apžvelgtą kito Enermax mid-tower korpuso ir yra 480 x 185 x 440mm. Šis korpusas mažesnis tiek aukščiu, pločiu ir ilgiu. Taigi viduje galime tikėtis atitinkamai ir mažiau vietos komponentams sutalpinti. Verta paminėti, kad Enermax gamina dvi šio korpuso versijas. Tarp versijų skiriasi priekinės panelės apipavidalinimas. Mūsų atveju sumontuota akrilinė permatoma panelė, o kitoje korpuso versijoje naudojamos paprastos grotelės. Skiriasi ir ventiliatorių sukuriami spalvos efektai. Mūsų testuojamo korpuso Vegas ventiliatorius šviečia balta ir mėlyna, o kitos versijos mėlyna ir raudona. Taip pat akrilinės panelės korpuso versija, turi papildomas šalto oro paėmimo angas korpuso apačioje ir šonuose.

Korpuso priekyje matome keturias 5,25 colio įrenginių nišas. Šiek tiek žemiau jų, yra net ir viena niša FDD įrenginiui. Pasirodo gamintojai vis dar nepamiršta menkos dalies vartotojų, kuriems gali prireikti pasinaudoti floppy diskelių skaitytuvu. Aplink floppy įrenginio niša, išdėliota ir korpuso valdymo panelė. Kadangi tai pigesniosios klasės korpusas, jame pasigendame USB 3.0 standarto jungčių, ir kol kas turime tik dvi USB 2.0 standarto jungtis. Gamintojas taip pat neužmiršo mikrofono ir ausinių jungčių. Šalia šių jungčių, dešiniojoje pusėje, patalpinti įjungimo ir perkrovimo mygtukai. O kairiojoje pusėje patalpintas vienas ventiliatoriaus valdymo mygtukas, kurio paspaudimu galima perjungti 120mm skersmens Vegas ventiliatoriaus spalvų rėžimą. Gamintojas pažymi, kad išjungus korpusą ir vėl jį įjungus, ventiliatorius švies tuo pačiu spalvų efektu, koks buvo nustatytas prieš korpuso išjungimą.

Dešiniojoje korpuso sienelė, kaip ir Hoplite korpuse, turime dvi tvirtinimo vietas papildomiems 120mm skersmens ventiliatoriams, jeigu atsirastų noras šiek tiek padidinti korpuso aušinimo pajėgumą. Be šių dviejų papildomų tvirtinimo vietų, korpuse daugiau nėra galimybės sumontuoti papildomo ventiliatoriaus, kadangi korpuso gale jau gamykloje sumontuotas taip pat 120mm skersmens ventiliatorius.  Enermax pažymi, kad korpusas stovi ant 20mm aukščio kojų, todėl žymiai pagerėjo oro srauto cirkuliaciją korpuso apačioje, lyginant su ankstesniais modeliais.

Galinėje korpuso dalyje nėra nieko stebuklingo net ir entry level klasės korpusui. Tiesa, tarpusavyje lygindami tokius korpusus, pastebėsime, kad ne kiekvienas iš jų gali pasigirti vandens aušinimo sistemos žarnų išvedimo angomis. Tačiau, kas pirks entry level korpusą ir jame montuos vandens aušinimo sistemą, kuri kainuos net daugiau negu pats korpusas parduotuvės lentynoje? Aišku tai būtinas marketingo triukas pirkėjams suvilioti, kadangi kiekvienas gamintojas daugiau dėmesio kreipiantis į pradinio lygio korpusus, stengiasi sudėti kuo daugiau funkcijų, kad sudomintų eilinįvartotoją.

Taigi be paminėtų angų vandens aušinimo sistemai, čia dar matome septynis išplėtimo plokščių lizdus, I/OI panelės ir maitinimo bloko angą. Kadangi Enermax šį korpusą taip pat akcentuoja, kaip pasižyminti tool-less montavimo privalumais, korpuso sieneles galime nuimti tiek su atsuktuvo pagalba, tiek savo rankomis, nes panaudoti tool-less tipo varžtai, arba angliškai vadinami „thumb screws“.

Korpuso vidus

Clipeus korpusas gali pasigirti tuo, kuo dažnai entry level korpusas tikrai negali. Tai juodai išdažytas vidus, kuris korpusui suteikia nemažai solidumo ir pašalina tos pigios skardos efektą. Tiesa, ne kartą yra pasitaikę atvejų, kad ir vidutinės klasės korpusai turi neišdažytą vidų, pavyzdžiui, kaip vienas iš neseniai apžvelgtų Nexus korpusų. Ypač puikiai dera juodos spalvos korpuso vidus ir melsvos spalvos akcentais, panašiai kaip juodos ir oranžinės, Nexus Prominent korpuso apžvalgoje. Korpuso viduje matome vidutinės klasės korpusams būdingus privalumus, tai procesoriaus aušintuvo backplate montavimo anga, bei angos skirtos sėkmingai išvedžioti laidus. Tiesa, siekiant sumažinti produkto kainą ar dėl kitų priežasčių, jos nepadengtos guminiais dangteliais, kaip prieš keletą dienų patalpintoje Enermax korpuso apžvalgoje.

Daugelis gal būt susirūpinsite, kokio ilgio vaizdo plokštes talpina šis korpusas? Kadangi šio korpuso išmatavimai yra pastebimai mažesni, negu Hoplite korpuso, kuris talpina 315mm ilgio vaizdo plokštes, šiame korpuse galėsite sumontuoti vaizdo plokštes, kurių ilgis neviršija 298mm. Analogiška situacija ir su procesoriaus aušintuvu. Jeigu šone sumontuosite nors vieną ventiliatorių, jums liks 141mm laisvos vietos, o jeigu papildomo ventiliatoriaus nemontuosite turėsite 165mm, kurių užteks net ir dideliam tower tipo aušintuvui, kaip pavyzdžiui, Noctua NH-U12.

Kaip jau minėjome, šis korpusas pasižymi tool-less montavimo privalumais. Tiek 5,25 colio, tiek 3,5 colio įrenginius ar kietuosius diskus galima sumontuoti nenaudojant jokių įrankiu. Čia panaudotas gan genialus sprendimas, kuris veikia puikiai. Tiesiog įstatome kietąjį diską, ar kokį kitą įrenginį į nišą ir pasukame rankenėlę link „Close“ padėties. Norėdami išimti, rankenėlę pasukame link „Open“ padėties, ir jau galime išimti kietąjį diską ar kitą įrenginį, kurį sumontavome. Tiesa, jeigu paliekame laikiklį „Open“ padėtyje, jis tiesiog korpuse nesilaiko ir iškrenta. Keista ir tai, kad 5.25 colio nišas naudojantiems įrenginiams, laikikliai sumontuoti tik vienoje korpuso pusėje, o kietųjų diskų atveju – abejose.

Šį kartą korpuse yra vietos tik keturiems ventiliatoriams. Kaip jau minėjome, du ventiliatoriai jau sumontuoti gamykloje. Priekyje puikuojasi 24 LED diodų Vegas ventiliatorius, tikras Enermax kompanijos pasididžiavimas, kuriam prilygti savo šviesos efektais negali niekas, o gale sumontuotas paprastas Enermax kompanijos, taip pat 120mm skersmens ventiliatorius. Šiame korpuse taip pat nebuvo panaudota išplėtimo plokščių tool-less montavimo sistema. Kas buvo rimtas trūkumas Hoplite korpusui, pradinės klasės lygio korpusui visiškai nėra, nes kai kuriuose korpusuose išvis nerandame jokių tool-less montavimo tipo užuomazgų.

Gamintojas pažymi, kad korpuso stovi net ant 20mm aukščio kojų, todėl maitinimo bloko ventiliatorius galės aušinti maitinimo bloką pakankamai vėsiu oru dėl geros oro srauto cirkuliacijos korpuso apačioje. Šiame korpuse maitinimo bloką galima montuoti tiek ventiliatoriumi į viršų, tiek į apačią. Gamintojas pasirūpino dulkiu filtru, kuris yra lengvai išimamas ir plaunamas, jeigu sugalvotumėte maitinimo bloką montuoti ventiliatoriumi į apačią.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau