Enermax Hoplite korpuso apžvalga

Enermax Hoplite – vienas iš prabangiausių šios kompanijos Mid-Tower tipo korpusų. Kompanija kurdami šį korpusą kaip reikiant pasistengė ir rezultatas gavosi visai neblogas. Hoplite korpusas pasižymi visomis geriausiomis Enermax produktų savybėmis, t.y. Vegas ventiliatoriumi, aukšta medžiagų kokybę, tool-less komponentų montavimuir t.t.

Pakuotė ir komplektacija

Korpuso pakuotė ir komplektacija nėra įspūdinga. Paprasto kartono pakuotė, šiek tiek padažyta juodos ir mėlynos spalvos akcentais. Ant pakuotės matome Hoplite ir Enermax logotipus. Visi priedai, taip pat sutalpinti iš kartono pagamintojo dėžutėje, tiesa daug kartų mažesnėje. Šioje dėžutėje randame pagrindinei plokštei skirta garsiakalbį, vartotojo instrukcija, lipdukus laidams susegti, bei visas kitas tvirtinimui reikalingas detales, kaip pavyzdžiui, varžtai pagrindinei plokštei.

Korpuso išorė

Enermax teigia, jog Hoplite, tai vienas iš geriausių pasirinkimų kompiuterinės technikos entuziastams ir žaidėjams, dėl daugelio tik aukščiausios klasės korpusams būdingų savybių ir technologijų. Korpuso išmatavimai yra 493 x 200 x 490mm. Visoms korpuso dalims panaudotas nuo 0.6 iki 0.8mm  storio SECC plieno lydinys, užtikrinantis aukščiausią gaminio kokybę. Tiek korpuso vidus, tiek išorė yra nudažyta juoda spalva. Kas suteikia šiam korpusui išties solidžią išvaizdą. Korpuso priekyje yra vietos sumontuoti keturis 5,25 colio įrenginius. Apart įrenginių nišų korpuso priekyje, čia yra kaip niekada daug įvairiausių funkcijų.

Viena iš jų – durelės, prie kurių, iš kitos pusės, pritvirtintas Vegas 120mm skersmens ventiliatorius. Šis ventiliatorius pasižymi net 24 LED diodais, kurie šviečia mėlyna arba raudona spalva ir gali sukurti daugiau negu 11 įvairiausių šviesų kombinacijų. Šviesų rėžimai perjunginėjami ir pats ventiliatorius išjungiamas vieno mygtuko pagalba, esančia korpuso priekyje. Enermax savo LED diodų ventiliatorius giria, kad jiems negali prilygti jokie kiti LED diodus naudojantys ventiliatoriai, nes Enermax kompanijos naudojama LED diodų technologija garantuoja aukščiausia šviesos efektų stiprumą ir unikalumą. Išties, testų metu Enermax ventiliatoriai savo sukuriamų šviesų efektų yra neprilygstami jokiems kitiems LED ventiliatoriams, kurie yra montuojami konkurentų korpusuose. Ventiliatoriaus apsisukimų skaičius per minutę (rpm) reguliuojamas apvalia rankenėle, kuri sumontuota šiek tiek aukščiau pačio ventiliatoriaus.

Kiek žemiau priekinio 120mm skersmens ventiliatoriaus – maloni staigmena. Net du Hot Swap 3,5 colio kietųjų diskų lizdai. Pridėjus viršuje esantį 2,5/3,5 colio Hot Swap lizdą skirtą SSD arba kietiesiems diskams, gauname net tris Hot Swap lizdus, kas yra neįtikėtinai daug. Žinoma ne kas dieną draugas ateina su savo kietuoju disku prašymas perkelti kokią nors informaciją, bet tai tiesiog sutaupys nežmoniškai daug laiko. Nuo šiol nebereikės atidarinėti korpuso, ieškoti papildomų SATA ir maitinimo laidų, norint pajungti papildomą kietąjį diską. Dabar užteks tiesiog paprastu spustelėjimu atidaryti Hot Swap stalčių, įdėti kietąjį diską ir uždaryti. Tie, kurie dažnai susiduria su šia operacija, tikrai įvertins net trijų Hot Swap lizdų privalumą.

Kairiojoje korpuso sienelėje, kaip įprasta, nieko ypatingo nėra. Užtat dešiniojoje sienelė išpjautos grotelės, ant kurių galima sumontuoti du papildomus 120mm skersmens ventiliatorius. Jau ankstesnėse apžvalgose minėjome, jog šoninės grotelės ne vienu laipsniu padeda sumažinti vaizdo plokštės temperatūrą. Taigi Enermax Hoplite testų metų turėti pademonstruoti tikrai gerus vaizdo plokštės aušinimo rezultatus.

Korpuso viršuje patalpinta valdymo panelė. Čia matome jau dvi USB 3.0 standarto jungtis (žinoma jos pilnai veikia ir su USB 2.0 standartu), po vieną eSATA, mikrofono ir ausinių jungtį. Čia taip sumontuoti ir perkrovimo ir įjungimo/išjungimo mygtukai. Kiek toliau sumontuotas anksčiau vinėtas 2,5/3,5 colio Hot Swap lizdas pritaikytas tiek SSD, tiek kietiesiems diskams.

Korpuso viršuje, siekiant pagerinti aušinimo efektyvumą, papildomai galima sumontuoti iki dviejų 120 arba 140mm skersmens ventiliatorių, kurie būtų atsakingi už karšto oro pašalinimą iš korpuso. Viršutinė korpuso dalis, kaip ir kiekviena  korpuso sienelė, nusimontuoja ypač lengvai. Užtenka rankomis atsukti du tool-less tipo varžtus, patraukti viršutinė panelę, ir jau turime priėjimą prie ventiliatorių montavimo angų ir Hot Swap lizdo jungčių.

Korpuso gale matome visiems korpusams būdingą vaizdą. Čia yra septyni išplėtimo plokščių lizdai, dvi angos vandens aušinimo sistemos žarnoms išvesti, maitinimo bloko tvirtinimo ir I/O panelės anga. Kadangi tai gan prabangus korpusas, šis iškarto jau turi sumontuota gale 120mm skersmens Enermax kompanijos ventiliatorių. Tiesa, ne Vegas, o paprastesnę neįvardijamą versiją. Korpuso sieneles gamintojas suteikė galimybę nuimti tiek be įrankių, tiek su atsuktuvo pagalbą, panaudodamas tool-less tipo varžtus.

Šalia išplėtimo plokščių lizdų, matome papildomas groteles. Jos skirtos šiek tiek pagerinti išplėtimo plokščių aušinimo efektyvumą, nes pasitaiko atveju, kad, pavyzdžiui, vaizdo plokštės aušintuvas oras pučia būtent šią kryptimi. Taigi šiuo atveju karštas oras sėkmingas pateks į aplinką, o jeigu gamintojas nusprendė nepadaryti papildomų grotelių, įkaitęs oras atsimuš į sienelę, taip didindamas bendrą kompiuterio komponentų temperatūrą.

Korpuso vidus

Kaip ir korpuso išorė, taip ir korpuso vidus nudažytas juoda spalva. Šio korpuso vidus talpumu tiesiog stebina. Enermax Hoplite korpuse sutalpino daugelį šiuo metu labiausiai korpusuose vertinamų funkcijų. Gamintojas, siekdamas sumažinti didžiulį laidų chaosą korpuso viduje, šį kartą padarė net 7 angas skirtas išvedžioti laidams. Didžioji jų dalis yra uždengtos specialiais guminiais dangteliais, kurie sumažina įspūdį, jog korpuso vidus išpjaustytas kaip rėtis. Gamintojas taip pat nepamiršo ir procesoriaus aušintuvo backplate plokštelės tvirtinimo angos, kuri yra pakankamai didelė, kad jos teikiamas privalumais galėtų pasinaudoti visi vartotojai, nepriklausomai nuo to kokią pagrindinę plokštę naudoja. Tai išties džiugina, kadangi patys pirmieji gamintojų bandymai palengvinti aušintuvų montavimų buvo šiek tiek nevykę, dėl per mažos montavimo angos.

Hoplite korpuse galima sutalpinti net ir pačias ilgiausias vaizdo plokštes, kurių ilgis siekia net 315mm, dėl šonu pasuktu kietųjų diskų laikiklio. Žemiau šonu pasukto kietųjų diskų laikiklio, matote kietųjų diskų Hot Swap lizdą, į kurio galinę panelę jungiasi keletas jungčių, kurias reikia būtinai prijungti, norint sėkmingai juo naudotis. Norėdami naudoti hot swap lizdą, turėsi pajungti po vieną Molex ir SATA jungtį į šias išvestis. Taipogi, jeigu nuspręsite nesinaudoti hot swap lizdu ir nejungti Molex maitinimo laido, prarasite galimybę naudotis priekiniu ventiliatoriumi, nes jo maitinimas yra būtent pajungiamas iš šios mikroschemos. Tačiau niekas netrukdo ventiliatoriaus maitinimo laidą įjungti į vieną iš laisvų pagrindinės plokštės ventiliatoriaus jungčių.

Taigi šiame korpuse turime išviso net 7 kietųjų diskų nišas, jeigu prie korpuso viduje esančių keturių stacionarių 3,5 colio nišų pridėsi tris hot swap lizdus. Enermax šio korpuso reklamoje ypač pabrėžia tool-less montavimą. Jis šiame korpuse panaudotas beveik visur. Be įrankių pagalvos galime sumontuoti kietuosius diskus, 5,25 colio nišas naudojančius įrenginius, atidaryti šonines korpuso sieneles, nuimti viršutinę korpuso dalį, bei nuimti dulkių filtrus.

Kaip jau minėjome, Hoplite korpusas talpina vaizdo plokštes iki 315mm ilgio. Renkantis procesoriaus aušintuvą, taip pat vertėtų pasidomėti jo aukščiu, nes su šone sumontuotu ventiliatoriumi korpuse lieka apie 160mm vietos procesoriaus aušintuvui, o jeigu nemontuojame papildomo šoninio aušintuvo turime visus 178mm sumontuoti procesoriaus aušintuvui. Korpuso gale – jau sumontuotas vienas 120mm skersmens ventiliatorius, o viršuje yra galimybę sumontuoti dar du papildomus 120 arba 140mm skersmens ventiliatorius, kurie būtų atsakingi už karšto oro ištraukimą iš korpuso, jeigu jau sumontuotas 120mm skersmens ventiliatorius negalėtų suteikti pakankamo aušinimo našumo.

Vienas iš esminių šio korpuso trūkumų, ypač kuomet gamintojas akcentuoja tool-less montavimą, tai išplėtimo plokščių tvirtinimas paprasčiausias varžtais. Net plokštelės dengiančios nenaudojamas angas yra vienkartinės, t.y. vieną kartą jas išėmus, atgal jų įstatyti jau nebepavyks. Mano nuomone, jeigu jau gamintojas taip akcentuoja tool-less montavimą, kodėl korpuso iki galo nepadaryti tool-less ir tokioje elementarioje vietoje panaudoti paprastus varžtus. Juk net visu šimtu litu ar daugiau pigesni Nexus kompanijos korpusai naudoja išplėtimo plokščių tool-less tvirtinimo sistemą. Paprastą, bet tuo pačiu ir puikiai veikiančią.

Enermax maitinimo blokui taip pat skyrė nemažai dėmesio. Pasak gamintojo, jį galima montuoti abejomis pusėmis. Jeigu maitinimo bloką montuosime ventiliatoriumi į apačia, apsaugai nuo dulkių puikiai pasitarnaus Enermax sumontuotas lengvai išimamas ir plaunamas dulkių filtras. Teko matyti keletą korpusų, kuriuose anga montuoti maitinimo bloka ventiliatoriumi į apačią buvo išpjauta, tačiau buvo nepasirūpinta dulkiu filtrų. Po poros savaičių naudojimo tokio korpuso naudojimo, rezultatas visiškai nedžiugino, maitinimo bloko vidus tiesiog prisiurbęs dulkių.