Nexus FLC-3000 R2 procesoriaus aušintuvo apžvalga

Šiandien apžvelgsime atnaujintą pakankamai gerai tarp Lietuvos vartotojų žinomo Nexus FLC-3000 procesoriaus aušintuvo versiją R2. Nexus kompanijos aušintuvai visada garsėjo ypač unikaliais aušinimo sprendimais, taigi atnaujintas FLC-3000 R2 aušintuvas irgi gali pasigirti tarkime 30 laipsniu kampu pakreiptais šiluminiais vamzdeliais.

Pakuotė ir komplektacija

Pakuotės viduje visi tvirtinimo elementai, procesoriaus aušintuvo montavimo instrukcija, bei termo pasta su užtepimo lopetėle buvo supakuota į geltonos spalvos pakuotė su Nexus kompanijos logotipu.

Aušintuvo konstrukcija

Kaip Nexus kompanija teigia, FLC-3000 R2 procesoriaus aušintuve įdiegtos pačios pažangiausios procesoriaus aušintuvų rinkoje esančios technologijos, tarp kurių galime įvardinti 30 laipsnių kampu pakreiptus šiluminius vamzdelius, HOC-Technology ir SkiveTek technologijas užtikrinančias įmanomą geriausią procesoriaus aušintuvo našumą. Jeigu dvejojate dėl aušintuvo suderinamumo su jūsų kompiuteriu, šis procesoriaus aušintuvas be problemų veiks Socket LGA1366/1156/775 ir AMD AM3/2 procesorių lizdus turinčiose sistemose.

Nexus kompanija HOC-Technology technologija vadina aušintuvo konstrukciją, kuomet šiluminiai vamzdeliai tiesiogiai kontaktuoja su aušinamo procesoriaus paviršiumi. Šiuo atveju tiesiogiai su procesoriumi liečiasi keturi 6mm diametro iš vario pagaminti šiluminiai vamzdeliai, kurie išėję iš pagrindo tęsiasi per iš aliuminio pagaminto aušintuvo radiatoriaus plokšteles.

Neseniai publikuotoje Evercool procesoriaus kompanijos apžvalgoje aptarėme tiesiogiai procesoriaus paviršių liečiančių šiluminių vamzdelių klausimą, lyginant su tradiciniu tipu, kuomet į aušintuvo pagrindą sueina šiluminiai vamzdeliai ir tarkime jie pilnai padengiami vario ir aliuminio lydinio sluoksniu. Kol kas oro aušinimo srities lyderiai vis dar naudoja antrąjį aušintuvų pagrindų tipą ir demonstruoja įspūdingus rezultatus.

Iš žemiau esančios nuotraukos matome, kad Nexusk kompanija nepaliko galimybės vartotojams vietoj savos gamybos 92mm ventiliatoriaus sumontuoti nuosavą ventiliatorių, pritaikydama gan įdomią tvirtinimo sistemą. Tačiau, pasak gamintojo, šis 92mm skersmens ventiliatorius yra ypač tylus, nes jo apsisukimų skaičių nuo 900 iki 2500 apsisukimų per minutę kontroliuoja PWM sistemą. Esant 900 apsisukimų per minutę skaičiui ventiliatorius sukels visiškai negirdimą 15dBA triušką, o prie 2500 apsisukimo skaičiaus per minutę tikrai netriukšmaus ir sukels, pasak gamintojo, tikrai tylu 24dBAlygio triukšmą. Realioje aplinkoje vargu ar įmanoma pasiekti tokius rezultatus, nes ventiliatoriaus keliamas garsas greičiausiai pradings tarkime 50dBA vaizdo plokštės aušintuvo keliame triukšme.

Iš žemiau esančios nuotraukos matome, kad Nexusk kompanija nepaliko galimybės vartotojams vietoj savos gamybos 92mm ventiliatoriaus sumontuoti nuosavą ventiliatorių, pritaikydamą gan įdomią tvirtinimo sistemą. Tačiau pasak gamintojo, šis 92mm skersmens ventiliatorius yra ypač tylus, nes jo apsisukimų skaičių nuo 900 iki 2500 apsisukimų per minutę kontroliuoja PWM sistemą. Esant 900 apsisukimų per minutę skaičiui ventiliatorius sukels visiškai negirdimą 15dBA triušką, o prie 2500 apsisukimo skaičiaus per minutę tikrai netriukšmaus ir sukels, pasak gamintojo, tikrai tylu 24dBAlygio triuškmą. Realioje aplinkoje vargu ar įmanoma pasiekti tokius rezultatus, nes ventiliatoriaus keliamas garsas greičiausiai pradings tarkime 50dBA vaizdo plokštės auintuvo keliame triukšme.

Nexus FLC-3000 R2 procesoriaus aušintuvo pagamino kokybė yra kaip ir būdinga šios kompanijos procesoriaus aušintuvas – aukščiausio lygio. Iš aliuminio pagamintos radiatoriaus plokštelės yra sujungtos ypač kokybiškai, nesimato atsainių jungimo žymių ar dar kokių nors mechaninių gamybos defektų. Šį kartą ir aušintuvo pagrindas pagaliau tapo lygus, o ne kaip pastarojo Nexus aušintuvo apžvalgoje, kurioje matavimai parodė, kad nelygumai siekė daugiau nei porą milimetrų.

Kaip matome nuotraukoje, aušintuvo pagrinde prasidedantys šiluminiai vamzdeliai tik išėję už pagrindo ribų iškart pakreipiami 30 laipsniu kampu ir tęsiasi per visą radiatoriaus ilgį. Tik prasidėjus iš aliuminio pagamintoms radiatoriaus plokštelėms, visi keturi šiluminiai vamzdeliai iškart įvelkami į iš aliuminio išlietą šiluminių vamzdelių apvalkalą. Toks technologinis sprendimas buvo priimtas siekiant padidinti šilumos perdavimą į aliuminio plokšteles, nuo kurių šilumą pašalins jau aprašytas 92mm skersmens Nexus ventiliatorius.

Gaila, bet Nexus išsamiau neaprašo savo gaminamų ventiliatorių sparnelių technologijos, tarkime kaip vaizdžiai tai aprašo puikiai spartinimo entuziastams ir paprastiems vartotojams žinoma kompanija Noctua. Bet panagrinėjus atidžiau, matosi, kad iš tiesų nelabai yra ką aprašinėti, nes ventiliatorius atrodo kaip paprastas standartinis, tik yra pagamintas iš permatomo plastiko. 92mm skersmens PWM sistemos kontroliuojamas ventiliatorius negali pasigirti nė išskirtine ventiliatoriaus sparnelių forma ar specialiai įpjovimais ant ventiliatoriaus sparnelių įpjovimais, kurie mažina oro srauto turbolenciją.

Nexus FLC-3000 R2 procesoriaus aušintuvo išmatavimai yra 128x105x119 mm išmatavimų, sveria 450 gramų. Pamiršome paminėti, kad įjungus kompiuterį Nexus kompanijos 92mm skersmens ventiliatorius, dėka dviejų LED diodų yra apšviečiamas oranžine spalva. Taigi, jeigu mėgstate derinti kompiuterio korpuso viduje esančių spalvų gamą, susimastykite ar oranžinė spalva derės prie jūsų kompiuterio korpuso vidaus dizaino.

Verdiktas

Iš testų rezultatų lentelės matome, kad FLC-3000 R2 procesoriaus aušintuvas pralaimėjo tai pačiai klasei atstovaujančiam Xilence aušintuvui, bei visi kitai klasei priklausančiam Noctua atstovą. Testų rezultatai yra geri, bet visai norėtųsi pakeisti gan stipriai triukšmaujantį procesoriaus aušintuvą, tačiau jo keliamas triukšmas tikrai neprilygo ypač triukšmaujančiai Radeon HD 4870 vaizdo plokštei su sumontuotu nestandartiniu aušintuvu. Nexus įdiegtos technologijos pasiekė pasiekti pakankamai gerą aušintuvo našumo rezultatą, tačiau, jeigu ne PWM sistema, šio aušintuvo lauktų labai liūdnas likimas, nes tik PWM sistemoms dėka 92mm skersmens ventiliatorius kelią visai priimtiną triukšmo lygį. Pakankamai žema kaina, geri aušinimo rezultatai, unikalus dizainas, bei oranžinės spalvos LED lemputės sukuria gero aušintuvo įspūdį.