„Apple“ bus priversta atverti prieigą trečiosioms šalims prie bekontakčio mokėjimo sistemos

„Apple“ garsėja nenoru įsileisti konkuruojančias įmones ir trečiųjų šalių kūrėjus į savo ekosistemą, todėl kol kas „Apple Pay“ paslauga, leidžianti už pirkinius terminaluose atsiskaityti vienu prisilietimu, lieka visiškai jos valdoma. Europos antimonopolistai jau ruošiasi ištaisyti šią padėtį, suteikdami kitoms įmonėms prieigą prie „Apple“ įrenginių funkcijų.

Bloomberg savo straipsnyje paaiškina, kad Apple jau svarsto trečiųjų šalių programėlėms suteikti galimybę priimti mokėjimus prekės ženklo įrenginiuose per NFC sąsają. Apie mokėjimus dar nekalbama, tačiau NFC duomenų mainų funkcija jau gali būti naudojama informacijai nuskaityti iš įvairių žymų ir atrakinti elektronines spynas. Palaipsniui ES antimonopolinės institucijos gali įtikinti „Apple“ visiškai atidaryti NFC infrastruktūrą šio prekės ženklo įrenginiuose.

Kol kas mokėjimus per „Apple Pay“ galima atlikti tik naudojant gamintojo programą. Iš pradžių „Apple“ pareiškė, kad toks išskirtinumas yra saugumo ir privatumo reikalas. Kai kurie šaltiniai mano, kad komisiniai už šią paslaugą Apple atneša iki 1 milijardo dolerių per metus. Bendrais standartais nemaža suma pačiai įmonei nėra tokia didelė, nes vos per ketvirtį ji paslaugų segmente gauna ne mažiau 20 mlrd. pajamų.

Tačiau bekontakčių atsiskaitymų paslauga demonstruoja augančią populiarumo tendenciją, o JAV pastaruoju metu net iki 20% visų operacijų naudojant „Visa“ korteles yra bekontaktės. Per kelerius metus ši dalis gali išaugti keltą kartų, o „Apple“ pajamos tokiu atveju proporcingai didėtų. Įmonė nepasirengusi praleisti progos užsidirbti iš bekontakčių sandorių pati. Tačiau atsižvelgiant į „Apple“ ir antimonopolinių institucijų konfrontacijos istoriją, galime tikėtis, kad prieigos prie NFC sąlygų bendrovės įrenginiuose liberalizavimas yra tik laiko klausimas.